Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz azzal a gyerekekkel,...

Mi lesz azzal a gyerekekkel, akinek nincsenek játékai?

Figyelt kérdés
Amikor nagyobb lesz akkor a természetben található dolgokkal játszik (gallyak, kavicsok)?
2012. febr. 20. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyerek feltalálja magát.

Lányomat most is jobban érdeklik a kavicsok, palackok, levelek, kulcsok, ágak stb., mint a játékok. Ő most 16 hónapos.

De pl. én kiskoromban nagyon szerettem kukorica csuhéval vagy kövekkel játszani, vagy bármivel ami a természetben található. Annak ellenére, hogy volt sok játékom.

Anyukámnak nem voltak játékai, ő mindig meséli, hogy bármivel tudott játszani, csak egy kis fantázia kellett hozzá.


De honnan jön a kérdés? Kinek nem lesz játéka? Szegénység miatt vagy miért?

2012. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kreatívabb problémamagoldóbb lesz mint az átlag! Amúgy a gyereknek sosem a játék a játék, hanem amit ő csinál magának, az a sokkal izgalmasabb! Bunkert épít, babát gyárt (pl. kukoricából régen) csúzlit farag ilyesmi. A sok játék ártalmasabb, mint hasznos. Az a klassz, ha ő maga találja fel magát. Keresztfiam (rengeteg játéka van) mire hazaértünk letépkedte a függönyökkel, és sátrat épített az asztal alá, nem a játékokkal játszott, ááá
2012. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sok játékot gyakorlatilag a szülő magának, a maga megnyugtatására, a lépés tartása a világgal okokból veszi! Sok fölösleges pénzkidobás!

A többit előttem leírták!

2012. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg feltalálja magát a gyerek.

Annyi, hogy most már sokszor van az, hogy a suliban kinézik a gyereket, ha neki nincs meg ez vagy az a játék..., de ettől függetlenül a gyerekek imádják a saját kis "találmányaikat". Mindennel képesek játszani, mindenben meg tudják látni a játékot.

2012. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arról jutott eszembe, hogy kiskoromban rengeteg játékom volt, mégis sokat játszottam ceruzákkal, vagy az udvaron kavicsokkal (volt kavics-családom és kavicsvárosom, tök jó volt :D ) építettem bunkert a tesóimmal (lány létemre) és még rengeteg dolgot csináltam. :)
2012. febr. 20. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a játék oltári biznisz, elhitetni a szülőkkel, hogy kell a gyereknek a színes-szagos-zenélős lótúró a legjobb üzleti fogás. Aztán telehalmozzuk a gyerekszobát mindenfélével, és a legtöbbre rá sem néz a gyerek.

Egy kissrác három tejfölösdobozzal is remekül elvan órákig, nem is beszélve a kerben található csodákról. Nálunk a legfontosabb kellékek a papír (vécépapírguriga), a ragaszó és a kisolló, végtelen mennyiségű dolgot tud készíteni belülük a gyerek. (A legtöbb „kész” játék pedig a polcon porosodik.)


Egyébként nyilván itt is a középút a nyerő, azért vannak jó „kész” játékok.

2012. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmi hiányt nem szenved. A férjem összes játéka sértetlenül el van rakva (több zsák) nem játszott velük. A fiam dettó. Én nem is veszek neki játékot, de a család...
2012. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek ahoz alkalmazkodnak amilyuk van. Ha egy csaladban nincs jatek akkor a gyerek feltalja magat es azzal jatszik ami korulotte van. Afrikaba, a sivatagokba, nagyon szegeny orszagokba meg kajara sem jut nemhogy jatekra. Megsincs semmi gond. Ez is olyan mint pl. ha soha nem latsz tv-t akkor nem is tudod, hogy milyen leulni es tevezni egy jot. :) A gond csak az, hogy ha a gyerek kikerul a csaladbol a kozossegbe akkor latja, hogy masnak mi van amit sajnos nem egyszeru kivedeni. Mert ahogy mondani szoktak: a szeretet a legfontosabb de, ahogy az ajton kilepsz, az elethez penz kell. Es egy gyereknek ugyis az kell ami masnak van. Be akar illeszkedni, hasonlo akar lenni mint a tarsaik stb. Nem egyszeru. De ha nem lenne ilyen a tarsadalmunk akkor szerintem egy gyerek azzal jatszana ami eppen korulotte van. Ma mar azzal akar jatszani ami masnak van.
2012. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!