Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a főállású anyákról, akik még sohasem dolgoztak csak a gyerekekkel voltak otthon, férj meg keresi a pénzt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 22:22
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem, becsülöm őklet, és nagyon jót tezs a gyereknek. Ismerek ilyen gyerekeket, rendkívül nyugodtak, jól neveltek, nagyon jól teljesítenek a suliban, az apjuk meg nyugodt hátországgal tud dolgozni, ha szükségse, akár éjjel is. A felesége mindent biztosít. Megélnek, minden nyáron nyaralnak Olaszorszégban. Mindhárom gyerek fűzőt hord, hozza - viszi őket úszni, gyógytornázni.
2012. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig jobb, mint az a felállás, ahol az anya soha nem dolgozott, na de az apa sem, csak elkölti a gyerekek után kapott pénzt a kocsmában. Szerintem ez a verzió van többségben kicsi hazánkban!
2012. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is egy szép hivatás, ha valaki anya, talán a legszebb. Én nem vetem meg, pláne, ha van legalább három gyerek. Bár megtehetném én is, de mi nem tudnánk megélni a férjem 90000 forintjából.
2012. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Irígylem őket. Szerintem legalább olyan nehéz otthon lenni a gyerekekkel, és mindent megteremteni a boldog családi élethez, mint karriert építeni. Sőt.

Az igaz hogy ez csak arra vonatkozik, aki tényleg azért marad otthon, hogy foglalkozhasson a családjával és a gyerekeivel, és mindent meg is tesz ezért. Ha megtehetném (értsd: eleget keresne a férjem) én is itthon maradnék.

2012. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy jól csinálják....

Anyukám is főállású anya volt, 5en vagyunk tesók, volt mit tennie otthon.De nem csak 5, hanem 3 gyerek után is van mit tenni.És jó az, ha az anya meleg ebéddel várja haza a gyerekeket, tud segíteni a tanulásban, el tudja osztani úgy a feladatokat, hogy sok aktív ideje legyen a gyerekekre, a férjére.

Azt sajnálom, hogy ez manapság már nem igazán számít becsülendő dolognak, hogy sok nő azt gondolja, hogy ezek az anyák "eltartottak"....még szomorúbb ha e miatt a férfiak is így látják.

2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
10%

Ezek az anyák csak a saját gyerekeiket nevelik? Honnan kapják a fizetést, és mennyit?


Erről nem tudok semmit..

2012. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

Nekem kettos erzesem van ilyenkor a gyerek elso 3 de inkabb az elso hat eveben nagyon jo dolog szerintem, foleg ha ferj is ugy all hozza hogy ez igy termeszetes. Ismerek olyan csaladot hogy apuka eljatsza a martirt mert o dolgozik az asszony meg nem csinal semmit..

Pedig szerintem az elso suliev vegeig tok jo lenne otthon maradni mert akkorl magara tanulasra is tudnek idot szanni vele arra hogy megtanuljon tanulni. Es jo lenne olyan kotodest kialakitani olyan bizalmi viszonyt amit majd a kamaszkor sem tor majd kette, elinditani egy hobbit ami mondjuk keretet ad a kis eletenek ami miatt majd nem zullik el ha mar nem csak ram fog tamaszkodni hanem egyedul probalkozik a nagyvilagban. Hat ezek miatt nagyon orulnek neki ha megtehetnem.

A masik oldal viszont az hogy jo lenne ha az anyjukban is latnak a dolgozo not hogy lassa azt is hogy a penzert apa es anya kozosen tesznek, de ez mondjuk eleg lenne 4oraban is, es mellette menne meg a haztartas stb is, meg persze ez arra is jo lenne hogy az anya se szukuljon be szellemileg.

2012. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
Kedves 6/7. Csak 3 vagy több gyereknél, a harmadik gyerek 10 éves koráig jár kb 25 ezer ft havonta + egészség é s nyugdíjbiztosítás.
2012. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

6-nak:

A főállású anyaság = GYET, azaz gyermeknevelési támogatás. Minimum 3 gyermek után jár, a legkisebb 3 éves korától 8 éves koráig. Bruttó 28500 Ft állami támogatással jár.


Ha apát nem csak fényképről látják a csemeték, hanem a pénzkeresés mellett tud a családjával is lenni, akkor szerintem nagyon jó dolog. Ha viszont látástól-vakulásig dolgozik, hogy kitermelje az anya jövedelem-kiesését, akkor az nem túl jó. Ideális nyilván az lenne, ha anya 4 órában tudna jövedelmet biztosító munkát végezni, de nyilván ha több gyerekről beszélünk, akkor ez nem kivitelezhető.

2012. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm is főállású anya, bár ő előtte dolgozott is bőven. 3 gyerekük van és saját vállalkozásban nyomják a férjével.

8, 7, 4, évesek a gyerkőcök. A kicsi 8 éves koráig van a főállású anyaság, utána csak a családi.

Oviban, suliban is mindig kiemelik a gyerekeket, nagyon jól neveltek, jól tanulnak.

Apa reggeltől estig dolgozik a cégbe, hétvégén soha.

Bár sokan irigylik őket, iszonyatosan sokat melóznak, csak ugye az nem olyan feltűnő, mint reggel 6-kor elmenni dolgozni és délután 3-4-körül hazaérni.

2012. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!