Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rutinos Teszveszes, Vaterás...

Rutinos Teszveszes, Vaterás anyukák? Akik árultok és vesztek? Hogy jó árulni a baba-, gyerekruhákat, mi vált be? Pl. Hány darabos csomagban? Használtok kiemeléseket, saját galériát? És aki vásárolni szokott, nézi pl. a kiemeléseket?

Figyelt kérdés

Mi a fontos a jó ár mellett? A fényképek, a leírás?

Tudom, hogy pang a piac, de lányom 3,5 évnyi, kisfiam fél évnyi ruhatárát szeretném eladni, ne foglalja a helyet és jöjjön is belőle kis pénz.

Nagyon felgyűlt, mivel kivártuk, hogy a kistesó nem lány lesz-e, de 3. gyerkőcöt nem akarunk, így tényleg feleslegesek a kinőtt ruhák.

Várok ötleteket, tippeket!

Köszi


2012. febr. 22. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én általában akkor rakok fel csomagot,ha egy méretet teljesen kinőtt a fiam.Legtöbbször ez 20 darab feletti csomag.Nem fizetek a kiemelésért,de az ingyen feltölthető fotó mennyiséget kihasználom.

Minden darabot megnevezek,lemérem,ha hibája van azt is leírom,hogy később ne kelljen mindig előszedegetni őket az esetleges kérdések miatt.

Ha sikerül eladni,akkor veszek belőle ugyanott másik csomagot:)!

De arra figyelj,hogy tegyél rá minimál árat,mert mindenki mindent ingyen akar,és 1-200 forintért elvinni egy csomagot,ami elég szomorú:(!

Inkább maradjon itthon a ruha,mint szinte ingyen eladva...

2012. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

off: én inkább tovább adok a kicsi ruhákon, ha kell 1-200ft-ért, mert lehet olyas valaki veszi meg, akinek nagyobb szükséges van rá, minthogy nálam porosodjon...


Kiemelést nem használok, általában mindent külön rakok fel, külön a body-kat (3-4db-ot), nacikat, polókat. Legtöbb esetben 1Ft-ról indítom az aukciókat.

Ha valaki megnyert egy aukciót szoktam neki írni, hogy van még ez meg az, érdekli e? Általában igen, és így hamarabb elfogynak a rucik.

De azt is csinálhatod, hogy újszülött kortól kb 68-74-es méretig egy csomagban felteszed, akár fix áron.

Mindent külön leszoktam mérni, jól megnéznem van e rajtuk hiba stb.. ezt mind leírom. Leginkább a márkásabb dolgok mennek el jobban jobb áron pl scamp, next, h&m stb., ezeket egyesével teszem fel, vagy ha kollekciós akkor egyben.

2012. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem vagyok hű, de rutinos eladó, de én még sosem alkalmaztam kiemelést, saját galériát. A 4 ingyenes fotó lehetőséget ki szoktam használni.

A babaruhákat most már csomagban teszem fel (darabonként nem nagyon ment, mert mindenki mindent 1 Ft-ért akar megvenni), min. 10 darabot, de inkább többet, 25-30-nál többet viszont nem szoktam egy csomagba tenni. Értelemszerűen csoportosítva: méret szerint (csak max. 2-3 egymást követő méret legyen egybe), fiú/lány/uniszex, téli/nyári/átmeneti. Olyan csomagot is szoktam, hogy csak bodyk, vagy a piciknél csak rugik.

Úgy vettem észre, a jó állapotú nadrágokra elég nagy a kereslet (nem farmerre és vastag, béleltre gondolok, hanem amit napi szinten lehet hordani benn is). Pólókból viszont túlkínálat van. Érdemes szezon előtt feltenni a ruhákat, azaz nyári ruhákat, napozókat tavasszal, téli overálokat, dzsekiket ősszel, különben nem nagyon megy el jó áron.

Leíarásokat mindig részletesen megadom (minden ruhadarabra, márka, méret, állapot), ez elég időigényes, de szerintem így érdemes. De még így is sokszor kérdeznek. A márkás és jó állapotú cuccokra mindig nagyobb a kereslet: Next, Scamp, H&M, C&A, Disney, illetve a kedvelt mesefigurákra is: pl. Hello Kitty, Thomas, Spongya Bob meg ilyesmik.


Amikor sok újabb ruha összegyűlik, én is meg szoktam kérdezni azokat e-mailben, akik korábban már többet vásároltak tőlem, hogy nem érdekli-e őket valami, és akkor megspórolom a teszveszes kört. Persze fotót mindenképp küldök.

Illetve ha valakit még további dolgok is érdekelnek, és személyesen jön átvenni, akkor tudok neki pluszban mutatni, és azokat így nem kell fotózni meg feltenni a teszveszre.


Tszvesz, vatera mellett még próbálkozhatsz esetleg expressz.hu-n vagy babás apróhirdetéses oldalakon is, bár nekem azok nem jöttek be (viszont babakocsit vettem már expressz-ről), most már nem is hirdetek ott.

2012. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!