Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a kislányotok neve, és...

Mi a kislányotok neve, és miért azt választottátok?

Figyelt kérdés
Írjátok le a kislányotok nevét (ha több is van akkor többet), és annak a történetét hogy miért azt választottátok :))
2012. febr. 23. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Bár nincs lányom, de a neve már meg van:)

Első terhességemnél kitaláltuk párommal, hogy ő választ lány, én fiú nevet, de beleszólásunk van, tehát olyat nem adunk ami vmelyikünknek nem tetszik.

Már nagyon korán elkezdtük a név választást(9-10. hét) 2 hét alatt felsorolta az összes lány nevet szinte, de egyik sem tetszett. Aztán a 11. héten néztünk valamilyen műsort, és volt benne egy Csenge. Na akkor azt mondtam, ez lesz a neve. Azóta is meg van a név, nem adom fel, ha lányom lesz így fogják hívni. Amúgy a fiamat egész terhesség alatt Csengéztük, mert végig lánynak mondták.

2012. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Napsugár (keresztlányom neve, mi keresztszülők választhattuk, szerintünk gyönyörű név)


Zoé (leendő lánykám neve, szintén nagyon tetszik)


Jázmin( unokahúgom aki majdnem Eperke lett, végül szülés előtt sikerült lebeszélni az anyukát)

2012. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Blanka, mert tetszett....Emma mert mindig is nagyon tetszett.
2012. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszter - mindenképp bibliai nevet kerestünk, Sára és Rebeka volt a másik két alternatíva, de ezt szavaztuk meg végül.
2012. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Réka - magyar nevet akartunk

- tetszik a jelentése (Ré-Ka, a nap lelke)

- hobbi szinten énekelek egy csapattal, rockoperákat

is vittünk már színre, szerepálmom volt mindig a

Réka az István a királyból

- szeretjük az Attila-mondákat, és Réka az ő kedvenc

felesége volt


Most születő lányunk (már ha tényleg lány) valószínűleg a Csenge nevet kapja - szintén mert magyar, a cseng szóból származtatják, ami tetszik, szép hangzású, s bár mondailag nem nagyon találtunk róla semmit (játszott még a Zselyke, aki Attila egyik fiának felesége volt) de ez a név jobban illik a vezetéknevünkhöz

2012. febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Napsugárnak hívják kislányomat. Nekünk gyönyörű név, apának is tetszett első pillanattól kezdve, én pedig ég lány koromban eldöntöttem, ha lányom lesz Napsugár lesz :)
2012. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jázmin. Nincs története, egy szép nevet szerettem volna, ami nem túl gyakori, de sajnos nagyon felkapták az elmúlt években.
2012. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom neve Léna, mindig is gyönyörűnek tartottam ezt a nevet és egy gyönyörű lányt képzeltem hozzá. Végül sikerült meggyőznöm a férjemet is. :) Második neve Rebeka, ez szintén nagyon tetszett, és csak szép és kedves Rebekákat ismerek. Ha lesz még kislányunk, ő Lotti vagy Leila lesz.
2012. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jázmin- csak mert tetszett

Kamilla-szintén, mert tetszett és hogy megmaradjunk a virágneveknél :)

2012. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom Villő.

Kamaszkori nagy szerelem nálam ez a név. Egy norvég családregényben a kedvenc szereplőm neve Villemo, és amikor megnéztem a v betűs, nálunk is adható neveket, akkor láttam meg ezt a nevet, és szerettem bele azonnal.

A kislányunk mindenki tiltakozása ellenére ezt a nevet kapta, de nem bántam meg. Sokan csodálkoznak, visszakérdeznek többször is, fiúnak gondolják a neve alapján, de mégis tökéletesen illik rá, és már a család is azt mondja, hogy jól tettem amikor nem hallgattam rájuk.

2012. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!