Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire féltékenyek az anyukák...

Ennyire féltékenyek az anyukák egymásra? Vagy csak nekem furcsa ezt látni?

Figyelt kérdés

Nos, tudom, hogy sok hasonló kérdés volt már, de muszáj ezt leírnom. Mielőtt belekezdek, leszögezném, hogy nem akarok senkit megváltoztatni, csupán meglepődtem az itt látottakon.

Sok kérdés van, hogy miért nem olyan az anyaság, mint elképzelték, hogy nem érzik azt a szeretetet a babájuk iránt, amit kéne, nem élvezik az anyaságot. Erre rengetegen azt írják, hogy mindenki így van ezzel csak a sok "szuper anya" meg "ősanya" nem vallja be. Miért kell ilyen stílusban beszélni a másikról? Különbözőek vagyunk, ennyi. Nem dicsekvésből írom, de én például sosem éreztem, hogy elegem van, megbántam, nincs kedvem a gyerekhez. 4 hónapos a babám. Igazán jó baba. (nem sír, vidám, nincs vele gondom) De az elején nem volt mindig így. És még az átvirrasztott éjszakákon sem lett elegem. Pedig 21 éves vagyok, nagy bulizós voltam. De miután megszületett a fiam, minden megváltozott. Ő lett az életem. Semmit nem bánok vele kapcsolatban. Ha ezt valahol elmondom egyből azt mondják, hogy "hazudok, nem vallom be magamnak" vagy egy tipikus "ősanya vagyok". Miért? Miért fáj másnak, ha nekem nagyobb a tűrésküszöböm, vagy máshogy élem meg a dolgokat. Ennyire féltékenyek lennének az emberek? Vagy miért ez az indulat azok ellen akik nem úgy éreznek ahogy ők?

Bocsánat ha hosszú lett, de tényleg nem értem miért ilyenek ennyien...Köszi a válaszokat előre is. :)


2012. febr. 28. 12:40
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Szia.

Nem hinném,hogy ezen meg lehet bántódni és te se tedd azt.

De a te babád 4 hónapos!!!

Nem a szülés utánni álapotra gondolnak,amikor ősanyáznak stb.

Te még nem tudod milyen egy gyerek.Nem egy kisbabáról van szó nem is csecsemőről....Én igazán szívből kívánom,hogy maradj szívós erős energikus legyél iszonyatosan ,már-már gusztustalanul boldog,de várj még néhány évet és tedd fel a kérdést saját magadnak is.:)

2012. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
De, én pont arról az időről beszélek. A legtöbben a szülés utáni depresszióról kérdeznek, már az első hónapokban elegük van. És egy szóval sem mondtam, hogy később is könnyű dolgom lesz,ne forgasd ki a szavaimat. Köszi.
2012. febr. 28. 12:55
 3/44 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem akarod,hogy kiforgassák a szavaidat fogalmazz másként!

Nem mindenkinek fenékig tejfel az élet egy újszülöttel! Te elvárnád,hogy mindenki rózsaszínben lássa a világot??

2012. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Miért nem értetted meg a kérdést? Nem azzal van agond, hogy nem mindenkinek fenékig tejfel az élete (enyém sem az), hanem, hogy ha valakinek nem olyan szar mint nekik egyből "ősanyáznak", lehazugozzák a másikat, hogy de valójában nekik is rohadt szar csak nem vallják be stb. Miért nem lehet elfogadni, hogy egyik ember ilyen a másik olyan és miért kell ez a gúnyos stílus? Ez a kérdésem, nem más.
2012. febr. 28. 13:04
 5/44 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább azt érzem,hogy te beszéled be magadnak,hogy irigyek.Abban szerencsés vagy,hogy ilyen jó a babád. És a depresszió nem az ilyen gyerekektől szokott lenni.

A kemény dió még csak ezek után fog jönni.majd rájössz,amikor csak 5 perc nyugalmat szeretnél,de nincs.

2012. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Jó, látom nem értitek, mi a kérdést. :D Hagyjuk inkább úgy sem arra válaszoltok amire kíváncsi vagyok. :D
2012. febr. 28. 13:06
 7/44 anonim ***** válasza:
77%

Kezdem érteni miért ős anyáznak. :D Valószínű,hogy igazuk van a fellengzőséged miatt.(már bocsi)

Kívánom,hogy mindig ilyen boldog legyél,és ne legyen gond a bébiddel!!!

2012. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 TKI Ibolya ***** válasza:
75%

Szerintem igaza van a kérdezőnek! Tudod ez igazi magyar mentalitás ha nekem nem jó akkor másnak se legyen jó!Én is észre vettem hogy ha panaszkodom az anyukáknak akkor minden oké de ha azt merre mondani hogy minden rendben van ,jól eszik a gyerek,igen még szopik és még szépen is alszik akkor én vagyok a közellenség és a "szuper anyu". Hol ott lehet hogy csak annyiról van szó hogy nem görcsölöm túl a dolgokat és nem csinálok mindenből nagy ügyet.Szerintem az emberi irigység mérhetetlen.Az a baj hogy nem tanulunk a másiktól inkább sértődötten kígyót békát rákiabálnak arra aki jól meri érezni magát a nehézségek ellenére is.Tisztelet a ritka kivételnek!


Szerintem tiszteletre méltó hogy ilyen fiatalon ilyen oda adóan érzel a picid iránt.Én ilyen idősen még gyerek voltam!


3 gyermekes anyuka

2012. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
54%

Még egy kis kiegészítés képpen!

Ha már ilyen boldog kiegyensúlyozott anyuka vagy...csinálhatnál valamit a száddal is.Mosd ki egyebek,mert egy ilyen boldog anyuka száját nem lenne szabad elhagynia ilyen cifra szavaknak.

2012. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, minden gyerek más. Minden gyereknek vannak jobb és rosszabb korszakaik, illetve minden korszakukat máshogyan viselünk mi babák. Mondok egy példát:

első kislányom egy igazi sírós, több emberes baba volt 6 hónapos koráig, én pedig egy roncs miatta,

második gyermekemmel csak az első pár hónap volt nehezebb, de az is elég jól emészthető volt, viszont mióta elindult 5 ember is kevés lenne hozzá (már 2,5 éves, de még mindig egy atomrobbanást tud okozni és persze azért van az a pont amikor a legbékésebb embernél is szakad a cérna),

harmadik gyerekem 5 hónapos koráig egy álomban éltem. Gyakorlatilag kisimultabb voltam, mint egy gyerekes koromban. Persze múlnak az idők, most ép 5 hónapja nem aludtam 3 órát egyben. Persze meg is visel.

Egy szó mint száz, az életemet tettem fel rájuk. Már négy éve mást sem csinálok, mint gyereket nevelek, azért mert erre vágytam mindig. De! Igenis szakad a cérna, hol ritkábban, hol sűrűbben. És olyankor én is azt mondom, hogy betelt a pohár (aztán persze rohanok a gyerek után!!!). Ha ezért én a Te szemedben megvetendő vagyok, hát sajnálom. Én nem vetlek meg téged, nem is vagyok féltékeny, igazán tiszta szívből kívánom Neked, hogy sose legyen eleged!

2012. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!