Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kutya/cica pótolja a gyereket?

A kutya/cica pótolja a gyereket?

Figyelt kérdés

Észrevettétek már, hogy akinek nincs gyereke, általában telenyomja a közösségi oldalakat gazdira váró állatokkal? Felháborodik, ha egy állatot megkínoznak, de ha gyereket molesztálnak, vagy vernek, ahhoz nem szól hozzá semmit?


Én is nagy állatbarát vagyok egyben édesanya is. Amióta gyerekem van, azóta jobban szívemen viselem inkább a gyerekek sorsát és már nem érzek késztetést hogy minden nap kóbor állatokkal bombázzam az üzenőfalakat, viszont ha szegény gyerekeknek szerveznek ruha vagy játékgyűjtést, abban szívesebben részt veszek.


Ki hogy van ezzel? Változott valamit, amióta gyereke van?


2012. febr. 28. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Drágám te a multadat szólod le?


"Amióta gyerekem van, azóta jobban szívemen viselem inkább a gyerekek sorsát és már nem érzek késztetést hogy minden nap kóbor állatokkal bombázzam az üzenőfalakat"


Mindenki azt csinál amit akar. ès mindenkit más érdekel.

Nekem van 1 gyerekem a barátnömnek nem lehetett 40 feletti már nem is lehet. a férjével vettek most egy kutyát. persze hogy most a világ a kutya körül forog náluk. imádják, ölelgetik. ez így természetes. de szeretik a gyerekemet is.

de barátnömnek most tele a lakás kutyás könyvekkel, míg nálunk gyerekes könyvekkel. miért kellene a barátnömet érdekelje, hogyan alszik vagy szarik egy gyerek, ha neki nincs.

2012. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Pótolni nem pótolja,de betöltheti azt az űrt amit egy gyermek nemléte vagy elvesztése okoz.
2012. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a drágád, és nem a múltamat szólom le, sajnálom, ha nem tudod értelmezni a szöveget. Arra próbáltam rávilágítani, hogy már jobban szívemen viselem a gyerekek sorsát, amióta anyuka lettem, mint régen.
2012. febr. 28. 13:02
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ennek a kérdésnek aztán totál semmi értelme.Menj csinálj valami hasznosat,ha ennyire unatkozol!
2012. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én négygyermekes anyuka vagyok, hamarabb volt macskánk, mint gyerekünk, szoktuk is mondani a párommal, hogy öt gyerkőcünk van.


Önkéntesen részt veszek a helyi állatmenhely munkájában, és szívesen megosztom a gazdira váró állatokat a facebookon, ugyanúgy, mint a jótékonysági gyűjtéseket.


Nem kell választani szerintem, inkább ilyenekkel legyenek "telenyomva" a közösségi oldalak, mint a sok lájkolós hülyeséggel.


Egyedül az adóm 1%-a vándorol más helyre, mióta anya lettem, most már gyerekek kapják azt a pénzt, amit eddig menhelyeknek utaltam, viszont ezen túlmenően mindkét irányban igyekszem segíteni továbbra is.

2012. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5. vagyok, még egy megjegyzés: az állatok általában tényleg gazdira találnak, és ha menhelyek gyűjtenek adományt, általában tényleg meg is kapják azokat, a jótékonysági gyűjtésekről ezt nem lehet mindig elmondani. Úgyhogy ha már választani kell, hogy melyiket "népszerűsítem" facebookon, akkor inkább a gazdátlan kutyusokat, mert ők máshogyan nem kapnak segítséget, a jótékonysági akciókat viszont a média is felkarolja. Én viszont jobban szeretek személyesen, illetve közvetlenül a támogatottnak segíteni, sajnos elég rosszak a tapasztalataim a támogató szervezetekkel.
2012. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Neked csak fekete van meg fehér? Vagy ezt, vagy azt? Mindkettőt nem lehet?
2012. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem a tiéd, hogy 4 gyerek mellett jut idő önkénteskedni, szép.

Nem is értem, aki leszól a kérdésért, hogy mi zavarja annyira, mert azt már nem fejti ki.

Engem sokszor zavar a túlzásba vitt kutya/macska imádat, emberként bánnak az állattal, ami nekik sem jó, és pont azt nem kapják meg, amire szükségük lenne, szerencsétlen állatoknak egy szeretettúltengésben lévő emberrel kell minden nap ágyba bújniuk.

2012. febr. 28. 13:17
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves értetlenkedő! Olvasd el előbb amit írtam, aztán kötekedj. Miért próbálod meg úgy beállítani, mintha én bántani, támadni próbálnám a kutyásokat? Képzeld, 10 éve állatmenhelyeknek adom az 1%-om és évente viszek több zsák ennivalót a kutyáknak, nem is erről szól a kérdés!
2012. febr. 28. 13:20
 10/22 anonim ***** válasza:

Anyukaként képes vagyok elbőgni magam, ha beteg gyereket látok. Igen, egyértelmű, hogy érzékenyebben érint, fogékonyabb lettem rá.

Viszont az állatkínzással kapcsolatos témák is piszkosul fejbe vágnak!

Egy gyereket nem pótol egy állat, de akinek nincs gyermeke, az igenis sokszor egy állat jelenti a gyereket, persze átvitt értelemben.

Míg nem volt gyerekem, addig az állatokra sokkal több időm volt, és sokkal nagyobb kedvem is volt velük foglalkozni. Ez a gyerek érkezésével valamennyire megváltozott, hiszen kevesebb az időm az állatokra és a gyerekekkel kapcsolatos témákra jobban figyelek, mint előtte.

Viszont nem kötelező szétválasztani a kettőt.

Támogathatsz bárkit, akár egyszerre gyerekeket és állatokat is.

Akinek meg még nincs gyereke, az nem hibáztatható azért, ha nem érzi át a helyzetet. Anno úgy igazán én sem éreztem át.


Amúgy pontosan már én sem értem mi a bajod. Sajnálod az állatokat, mert szeretetteljes gazdival kell ágyba bújnia, vagy az zavar, hogy nem foglalkoznak inkább a gyerekkel kapcsolatos témákkal?

2012. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!