Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babám mellett kutya...

Újszülött babám mellett kutya és cica lesz a házunkban. Hogy legyen?

Figyelt kérdés

Házunkban mindig is együtt éltünk a cicákkal és kutyákkal. Jelenleg 2 öreg állatkám van, egy cicó és egy pici kutya. Mindketten szobatiszták, beoltottak és kedvük szerint járnak, alszanak a házban.

Kisbabák hamarosan megszületik. HOgyan tudom a találkozásukat lehetőleg elkerülni? Egyátalán mikortól lehetséges ez? Az állatok mindig bent laktak, nem tudnám kizárni őket a téli éjszakába (nem is bírák, mert nincsenek hozzászokva). Elajándékozni nem tudnék egy közel 10 éves állatot, mert belepusztulna. De babócával szemben sem fair, hogy egy tiszta szobában tartsam zárt ajtók mögött. Ha kihozom akkor előtte mindig teljes fertőtlenítés?

Máshol hogyan oldják ezt meg?


2008. aug. 17. 16:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nos, bocsi, az újszülött után lemaradt egy vessző. Vagyis:

újszülött, kutya és cica....

2008. aug. 17. 16:40
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Én a helyedben mindenféleképpen megoldanám, hogy ne legyen a lakásban állat. Főleg amikor a baba elkezd mászni, összeszed mindent, szőröket stb. aztán meg eszi meg. Úgyse tudod elkerülni, annyit nem tudsz takarítani.

Vegyél, vagy csináltass az állataidnak egy kerti házikót, és ki velük, legalábbis egy időre. Nem fognak belehalni.

2008. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Hát ez nehéz kérdés.

Én a helyedben kitenném őket az udvarra amennyire ez lehetséges, legalább fél évig. Mert a kisbabád csak fontosabb lesz és szerintem elég veszélyes egy újszülöttet megóvni úgy hogy egy házba van a kis házi kedvencekkel. Mert elkerülhetetlen hogy a baba ne érintkezzen a szőrükkel, főleg ha tetszés szerint járnak-kelnek a lakásban még akkor is ha nem mászkál még eleinte a földön.

Mindennap pedig nem hiszem hogy lenne energiád fertőtleníteni az állatok után meg szerintem értelme se sok lenne, úgyhogy röviden: ki velük az udvarra!

2008. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
cica is pici kutya is tehet kárt a babában főleg ha féltékenyek lesznek én a helyedbe az állatokat az előszobába korlátoznám az ajtót meg zárnám.nálunk is a kutya az előszobába alszik de csak télen,de a gyerek nem mehet ki a kutya nem jöhet be.
2008. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez volna a logikus, de a babát decemberre várjuk. Fűtött kerti házikót nem tudok építeni. Ha egy 5 kgs szobakutyát kint hagyok megfagy. Talán egy ajtó megoldás lehet, ami kettéválasztja a házat. Emeleten a baba, lent meg a szőrösök.... Ebből csak nem lehet baj?
2008. aug. 17. 16:58
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Na így már jobb, ha emeleten van a baba lent meg a szőrősök. Viszont akkor nagyon figyeljetek a megfelelő higiéniára!
2008. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Elég, ha azt moegoldod, hogy a baba szobájába TILOS legyen bemenni az állatoknak. Később, amikor már mászkál, nyugodtan érintkezhet velük. Nem lesz semmi baj.
2008. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg elég, ha a baba szobájából kitiltod őket. A legjobb bartánőm kisbabája is "kutyás házba" született, ma makkegészséges kétéves kislány :)

A féltékenységgel viszont tényleg légy óvatos, ne hagy egyedül az állatokkal a picit!

2008. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Hozzánk is úgy született a pici, hogy két szobakutyánk van. Értelmesek, így hamar meg lehetett velük értetni, hogy bizonyos helyiségekbe nem mehetnek be. Néha szépen kérve, néha határozottabban de rájuk volt szólva kivétel nélkül, nem eshetett meg a szívem (pedig lett volna rá precedens). Amikor épp nyugiba voltak a kutyák, és a pici is nyugott volt odavittem hozzájuk, hogy megszaglászhassák, és mindig kedvesen beszéltem hozzájuk, simogattam őket közbe, hogy ne azt érezzék, hogy látjátok, mostmár ő az első. Erre nagyon figyelj, mindig kellő figyelmet fordíts az állatokra. Próbáld betartani azt amit eddig te csináltál velük (sétáltatás, vacsi adás), hogy érezzék, hogy ők még mindig a szíved csücskei!! Már egyéves az én babám, és imádják egymást, mindig agyonnyalnák (azért erre is figyelj, hogy a száját kezét ne puszilgassák). Tudom, hogy nagyon szeretik a kutyáim a babám, de azért biztos ami biztos alapon nem hagyom őket egyedül.
2008. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Nos, én panelban lakom, két éves kutyám van és 10 hónapos fiam. Az ég világon semmi gondot nem okoz. Riogattak mindenfélével, de nem kell vele foglalkozni. Amikor még újszülött volt a pici, akkor megmutattuk a kutyának persze, megszaglászta, ennyi, nem is foglalkozott vele. De a kutya egy hónapig abban a szobában nem lehetett, ahol a picur volt, hogy ne hulljon a szőre. Utána már beengedtem (persze nem egyedül, csak ha ott voltam). Féltem én is a mászós korszaktól, de nem okoz gondot. Pedig a kutyusomnak eléggé hullik a szőre sajnos. Reggel rögtön söpréssel, felmosással indítok (persze kajcsi után), aztán a gyerek mehet is le a földre játszani. Persze ott mászkál a kutya, és hullik is a szőre, de igazából nem lesz a gyereknek baja tőle. Itt a lakótelepen sok kutyást ismerek, akinek már nagyobb a gyereke, és ők is már baba koruk óta kutyával játszanak, és semmi bajuk, se allergia, se semmi. Na, szóval reggel söprés, felmosás, aztán ebéd után szintén, mert akkor már kezd eluralkdni a szőrtenger. Szóval nem lesz baj a kutya miatt. A macskáról nem tudok nyilatkozni, mert cicám sose volt.
2008. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!