Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen szültél utoljára,...

Hány évesen szültél utoljára, mennyiben volt másabb az egész, mint fiatalabb korban?

Figyelt kérdés

27-29évesen (19hónap korkülönbséggel) szültem a gyerekeimet.most 30múltam....34éves koromban veszik ki a mirena spirálomat.úgy gondoltam,akkor vállalnék egy harmadik babát.

De most hogy már a kicsitől is jobban ki lehet mozdulni,annyira jól esik egy kis önzőség,hogy magunkra is gondolhatunk(koncert,szabad hétvége),és tudom mennyi lemondással járna egy újabb baba....és mire ő is ovis lenne,én már közelebb lennék a 40hez.Akkor már tényleg nem lenne lehetőség semmire...vagy rosszul gondolom?újabban a 40-50éveseké a világ?


2012. febr. 28. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyszer szültem, 21 voltam, most 25 vagyok és 18 hetes kismama. Elég könnyűnek nevezhető szülésem volt, a vajúdás tartott sokáig. Eddig azt vettem észre, hogy valamivel könnyebb a terhességem, mert az elsőnél sokat vérezgettem duphaston szedése mellett. Viszont a méhem nehezebben viseli, pedig még a felénél járunk. Állandó görcseim vannak, nincs még nagy pocim, de sokszor azt érzem, majd leszakad. Nem tudom, mennyiben lesz másabb a második szülés.

Mi is szeretnénk vállalni harmadik babát, kb mikor a kicsi 3-4 éves lesz.

Tényleg jó érzés, ha ki tudtok végre mozdulni, viszont mérlegelni kell, hogy tud-e a harmadik baba annyi szeretet adni nektek, illetve úgy érzitek-e, hogy képesek vagytok érte pár évig lemondani a közös programokat?

Lehet, hogy ha a kicsi is elkezdi az ovit, akkor rájössz, hogy pár hónap, 1 év "szabadság" is elég lesz.

Amúgy meg, miért ne járhatnátok 40 évesen koncertekre? Mondják, hogy annyi éves vagy, amennyinek érzed magad. Valamennyi igazság van benne! Ha nem érzed magad öregnek egy koncerthez, akkor menjetek! Kit érdekel, hogy ki hány évesnek néz? Meg gondolom nem discoba szeretnétek nmenni, mert az már cikis lenne, szerintem. Komoly felnőtt emberek vagytok, ti is megérdemeltek egy kis szórakozást. És kell is, hogy a gyerekeket újult erővel lehessen nevelni!

Minden jót!

2012. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 és 20 évesen szültem az első kettőt, a harmadikat pedig tavaly, 34 évesen. A harmadik terhességem sokkal nehezebben viseltem, mint az első kettőt, viszont a szülés nagyon gyorsan meg volt.

A lemondásokról csak annyit, hogy a két gyereket egyedül neveltem fel, mert a férjem a kisebbik születése után elhagyott minket, azóta se láttuk. A harmadiknál nagyon komolynak tűnt a kapcsolat, 5 és fél évig voltunk együtt, de a gyerek születése után ő is elhagyott. De a kicsit akkor is imádom, és bár élni nem igazán tudtam, és ezután se fogok, de szerintem így is megérte.

2012. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!