Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát tervezünk, de kicsit...

Babát tervezünk, de kicsit tartok a költségektől. Mennyi pénzt költöttél az elején a babavárásra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt, babaruha, kellékek/kád,cumi...stb/


Mennyit költöttél mire mindent megvettél?


2012. márc. 1. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Babakocsi 70ezer, hordozót kaptunk

Kiságyat kaptunk, matrac 10ezer

Pelenkázó feltét 2ezer

Ruhák kb.20ezer legtöbb turis és bizományis és kaptunk is

textil pelus 3ezer

kád, biztonsági fürdető, lavór 4ezer

cumisüveg, lázmérő, olló, hajkefe, hőmérő 4000

ágynemű 15ezer

szoptatós párna 5ezer

kis plédek, törölközők 5ezer

+nekem 1-2 kismamaruha, hálóing, kórházi cuccok, vitaminok

Ez kb. az enyém nélkül=140ezer, de biztos van amit még kifelejtettem.

2012. márc. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Babaszobával, mindennel együtt kb. fél milliót. Ha a szobát kivesszük, akkor kb. 200-220 ezret!
2012. márc. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha van a családban olyan, akitől örökölhettek pl. babakocsit, kiságyat, ruhákat, akkor viszonylag kevés pénz kell.

Nekünk mindent meg kellett venni, magán dokinál születem, nem állami kórház, így, elég komoly összeg lett a vége.

2012. márc. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ez az, nálunk pl. több gyerek is született a családban és ismerősöknél is. Mindent kaptunk (babakocsi, hordozó, kiságy, ruhák). Pelenkát hoztak mindig a látogatók, (lehet valakinek nem tetszik, de én megmondtam,hogy ne ruhát vagy játékot hozzanak, hanem pelenkát, vagy popsitörlőt, ami tényleg kell).

Így már csak ilyeneket kellett venni, hogy betét a kórházba, meg apróságok.

Viszont, ha mindent meg kell venni, az tényleg nem olcsó mulatság, ha használtan veszed is.

2012. márc. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

250 ezer volt a babakelengye, ebben benne volt a babakocsi, bútorok, szobafestés, ruhák, minden apróság.

160 ezer a doki (magánrendelés + szülés)

Ezen felül a terhesvitamin, magnézium, később terhességi diabétesz miatt cukormérő, tesztcsíkok, vastabletta. Ezeket nem írtam külön, mennyire jött ki. A diétás étrend miatti költségtöbbletet sem számoltam.

2012. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megmondani mennyibe kerül a babavárás mert nem ismeri senki az igényeidet. Ez az anyán múlik nem a babán. Van aki 15 ezerért vett ágyneműt a gyereknek, én 2 ezerért és ugyanúgy tökéletesen megfelel a célnak. Van aki 80ezerért vesz babakocsit, én megvettem egy majdnem újat (4 hónapot használták) 35ezerért. Rugikat 100-200 Ftért szoktam venni aukciós oldalakon, meseszépek, 2 mosás után az új is ugyanolyan. Nem is emlékszem, hogy nagyobb összeget költöttem volna bármire is, mégis megvan mindene a gyereknek.
2012. márc. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

38.000 babakocsi

40.000 ágy és pelenkázó komód +matrac (akciósan)

10.000 ágynemű


Nekünk ezek voltak a nagyobb kiadások.Ehhez jött még a babakád,és a fürdés kellékei (hőmérő,szivacs,kifogó) a 4000ftos mellszívó,ruhácskák,hordozó használtan,apróságok.Kb 200.000 volt,de olcsóbban is kijöhettünk volna ha nagyon akarjuk.Ruhái szinte mind turisak voltak.

2012. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi kb 250.000-t; de kicsit előre is vásároltunk: játszószőnyeg, nagyobb ruhák, etetőszék, hinta. Ezeket később is ráértünk volna.

Ezen felül volt még a lakásban a nyílászáró-csere és a festés, ez összesen volt 300.000.

Most 5 hónapos, gyerekülést fog kapni, de nagyobb kiadásunk nem volt a szülés óta.

Ügyeletes orvosnál szültem, de mivel minden nap reggel-este jött ellenőrizni minket, így adtunk neki 30-at. Egyébként "csak" a szülésért nem kapott volna.


Gratulálok, hogy ilyen előrelátóak vagytok :-)

Ha úgy döntötök, sok boldogságot a babához :-)

2012. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ;)
2012. márc. 1. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha minnél olcsobban meg akarod uszni, akkor a nagyrészét barátoktól vagy ismerősöktől, netről megrendelve (www.apród.hu; www.jofogás.hu ...stboldalt ajánlom) azért pár új dolog is kell: fürdetőkellékek, kád; gyerekágyba matrac (gyerekágy netről, ismerőstől csakúgy mint babakocsit), etetési kellékek (cumisüveg), amibe hazahozzátok a babát, orvoshoz viszitek. Egyébként fogtok kapni a védőnőtől is listát mire van szükség. Tul sok cucc nem kell,mert úgyis kinövi. Viszont túl hamar ne vegyétek meg. Nem babona, de nekem 22 hetesen halva született és csomó mindent megvettem, amire rá se tudtam nézni mig ki nem derült 8 hónap múlva, hogy ismét babát várok. A többit szülés előtt veszi meg a család, ami még hiányzik.

Szivesen írok privátba, ha akarod.

2012. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!