Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem megy nehezen így...

Csak nekem megy nehezen így kisgyerekes anyukaként igazi barátságokat kialakítani? Vagy ilyenkor már nem is lehet, törődjek bele? Imádom a gyerekeimet de néha jó lenne felnőttekkel beszélgetni.

Figyelt kérdés
A férjem szerint ilyenkor már nem lehet és a régieket kell ápolni, ami oké, csak éppen mi elköltöztünk több száz km-re így az igazi jó barátnőim mind ott maradtak, nekik is pici gyerekek vannak szóval egyre ritkábbak a találkozók. Találkozunk persze és olyankor nagyon jó is minden, de a mindennapokban egyedül vagyok a 2 kicsi gyerekkel, férjemmel is este nagyrészt a gyerekekről és a legfontosabb elintézendő dolgokról beszélünk, és amúgy is tök fáradt nem akarom rázúdítani a sok kis hülyeségemet. Akikkel jóban leszünk így kisgyerekesként azzal mindig eltávolodunk egy idő után valami miatt. Egy babaklubbos anyuka arra hivatkozott hogy már nem ér rá, aztán kiderült hogy mással ugyanúgy csinál programot. A szomszéddal a gyereknevelésen kaptunk össze kicsit, vagyis nem kaptunk össze csak ő nem neveli a gyerekét én meg nem viseltem szó nélkül hogy az enyémet bántja stb. Másokkal is valahogy kimerül egy két találkozóban. Keresem magamban a hibát, de nem érzem hogy rosszabb lennék másnál...a múltkor is több anyuka összejár bandázni, engem meg valahogy kinéznek amiért nem szeretek mást kibeszélni ...egyik pillanatban az egyik anyukáról beszélnek a másik pillanatban meg egy másikról, majd mikor azok megérkeznek, akkor mintha mi se történt volna. Szóval velem van a baj, ez van törődjek bele hogy barátságot nem lehet kialakítani max.ismertséget? Beszélgessek magammal? :) Vagy írjak naplót? :)
2012. márc. 1. 12:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 éve költöztünk le egy tanyára, hogy itt majd milyen jó lesz az életünk. Tavaly megszületett a babánk, most 6 hónapos, viszont a párom elment tőlünk. Itt nincs szomszéd, nincs játszótér, a napi sétákat az erdőben tudom csak megoldani. A barátaim Pesten maradtak, itt nem ismerek senkit, illetve azt a pár embert, akit megismertem, azt jobb elkerülni messziről. December óta nincs más társaságom, csak a gyerekek. Próbáltam már interneten ismerkedni, de még nem sikerült. Szóval teljes mértékben átérzem a problémáitokat. És ha van ötlet, annak nagyon örülnék.
2012. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
A tanyával, faluval aztán pláne az a gond, hogy ott egy teremtett lélek is ritkán jár...a kis falvakban, tanyákon van pár babás anyuka, pár fiatal nő, azok közül is mázlija válogatja, épp milyen beállítottságúak...Sajnos ilyen helyzetben nem marad más, mint a közeli nagyobb városokban keresni klubokat, úszást, mindent.....barátnőmék is kiköltöztek falura, de fél éven belül jöttek is vissza lakni Pestre, mert rájöttek, hiába a szép ház és kert, nem kárpótolja őket a magányért..megértem, nem mindenkinek jön be.
2012. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
23%

Tökre nem bonyolult.


Ne anyuka-kolléganőként beszélgess a potenciális jelöltekkel.


Senki nem kíváncsi hosszútávon a kölykeid sztorijaira.

Beszélgessetek egymásról, rólad, aki még mindig létezel ám, nem csak a kölykök ellátója vagy, hanem önálló személy is!


Ember emberrel beszélgessen, bármiről, de ne gyerekről, arra ott vannak az anyukakolléganők.

És legyél nyított. Ne hajtsd el a barátkozni akarót, mert neki még mondjuk nincs gyereke, majd lesz.


A barátkozás nem a kölykökről szól. Bocs, ha keményebb a hangszín, de talán érzékelhető, mire célozok.

2015. nov. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Már-már túlságosan is..!

Sőt, indokolatlanul kemény.

(#utolsó, nov.17.04:26)

2023. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!