Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, hogy egy anya...

Hogyan lehet, hogy egy anya nem igényel időt tölteni a gyerekével?

Figyelt kérdés

A gyerek 4 éves, okos, ovis, eleven. Anyuka állítása szerint egyedül neveli, ezért őt mindenki sajnálja (és pénzeli, mindenhova meghívják, kap drága tárgyakat, telefon, laptop), és előadja, mennyire jó ő a gyerekével.

Az elmúlt 5 hétvégéből egyet töltött vele, mert a gyerek lázasan feküdt otthon. A hétköznapokból kettőt apukánál van a gyerek. Ez már 3 éve hasonlóan megy.

Ennek így mi értelme, akkor miért nem mondja, hogy ő köszöni ezt feladja, mert szemmel láthatóan nem foglalkozik a gyerekkel. A gyerek azt mondta: anyánál mindig otthon kell maradni, ne visz ki (udvar, séta). Az oviból nem akar az anyjával hazamenni, az apukával igen.

De, követeli a gyerektartást (nincs megállapodás) és hogy ő kapja a csp-t. A gyermeknek a nagymama és apuka ugyanúgy vesz ruhát, orvosságot amikor beteg, az ovit felesben fizetik. (és anyuka nagyon jól keres egyébként)

Hogyan lehet meggyőzni az anyukát, hogy vallja be ez nem anyaság amit csinál? és mondjon le a támogatásokról, amit mint egyedülálló szülő vesz fel, pedig az az apukát illetné, mert nagyrészt ő látja el?


2012. márc. 2. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te kije vagy a családnak?
2012. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi közöd hozzá, ha szabad kérdeznem? Szerintem ne szólj bele más családok dolgába.
2012. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A könnyebb olvashatóság/értelmezés miatt írtam magamról E/3-ban, én az apuka vagyok.
2012. márc. 2. 16:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs megállapodás a tartásdíjról, akkor gondolom a gyermekelhelyezésről sincs. Ezt kellene elindítanod.
2012. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hogyan mentetek szét. Nem lehet, hogy tudat alatt a babát okolja?

Nekem volt egy ilyen barátnőm; a szülés után elhagyta a férje mert "nem így képzelte a dolgot". Ezután a barátnőm akaratlanul is elhanyagolta a gyereket :-( Nála ez magától megoldódott, túl tette magát rajta.


Ha szeretnéd te nevelni a gyereket, akkor fordulj bírósághoz.

2012. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jogi úton lehet ezt megoldani/gondolom önszántából csak a gyerekről mondana le.../ :(
2012. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves második,ha nem tudsz érdemben hozzászólni akkor ne kötekedj,egyébként meg "azért szólok bele mások családi dolgába",mert a kérdező feltett egy kérdést...hogy szóljunk bele...mert ez annak számít..


Kedves Kérdező!

Szerintem is ezt már csak bírósági úton lehet elintézni,mert ott van a gyerek neki de csak fizikailag,mert nem törődik vele...szerintem ráunt..magával szeretne foglalkozni,vedd magadhoz.

Első voltam.

2012. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a második vagyok, és nem neked szántam a kommentemet, hanem a kérdezőnek. Azt hittem, ismételten egy kedves ismerős, vagy szomszéd, akinek szemet szúrt a másik jóléte, vagy éppen másfajta gondolkodásmódja. Erre is van példa.

Látom, itt nem erről van szó.

2012. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaa,oké akkor bocsi. :) Félreértettelek.
2012. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok
2012. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!