Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted melyik anya tesz...

Szerinted melyik anya tesz jobbat a gyerekével?

Figyelt kérdés
Amelyik elmegy 1-1.5 éves gyerek mellett dolgozni, bölcsibe adja kicsit hogy normális életszínvonalat tudjon biztosítani neki, vagy amelyik otthon van a gyerekkel 2-3 éves koráig és állandóan forintos gondok vannak a szűk pénztárca miatt?
2011. máj. 4. 14:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Ha van álláslehetőség akkor a bölcsi + meló


ha nincs akkor nem tehet róla hogy nem tud dolgozni.

2011. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
A szűk, de átgondolt gazdálkodás szerintem kevésbé ártalmas a gyereknek,mint ha "elhagyják" 1 évesen. Bár attól is függ, mit jelent a forintos gond. HA azt, hogy hó végén már csak vajas kenyér van, és nem tudja kifizetni a számláit akkor inkább a munka. De ha csak azt, hogy nem 6000-ér vesz cipőt a gyereknek, hanem 3-ért, akkor maradjon otthon.
2011. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem anyagiaktól függetlenül sem jó 3 éves koráig a gyerek körül ugrálni egész nap. Megszokja az egész napos osztatlan figyelmet, és aztán a közösségben majd nem érti hogy miért nem körülötte forog a világ. Nagyon sok ilyet láttam már, persze kivételek is vannak.

Egy 1-2 éves kicsi sokkal könnyebben alkalmazkodik az új helyzethez, nem viseli meg annyira az elválás.

HA mindezt kiegészítjük a hónap elején idegeskedve a családi prólékot váró anyukák rémképépvel, hát, szerintem nem kérdés a kérdés...

2011. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Én a 2. variáció vagyok, itthon a 2,5 évesemmel, mert a munkahelyem épp dölgődik (nemsokára indul a felszámolás). De nem is bánom, mert eleve ezt a variációt választottam volna, hogy inkább tovább itthon, és nadrágszíj meghúzva. De ez az egész csak "rásegített" nekem.
2011. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a 2. válaszolóval tökéletesen egyetértek. (én vagyok a 2,5 évessel itthon lévő anyuka).


A bölcsiben voltunk nyílt napon áprilisban, és meglepve tapasztaltam, hogy inkább 2-4 év közötti gyerkőcök voltak. Tipegős (egy éves körüli) vagy 2-3 volt csak.. :)

2011. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez gyerekfüggő is.

A fiam 2 évesen el fog menni bölcsibe, függetlenül attól, hogy megtehetném, hogy itthon maradjak.

Nagyon igényli a gyerektársaságot, és már most is érzem, hogy kevés vagyok neki, nagyon társasági emberke.

Valószínűleg engem fog jobban megviselni, nem őt.


Ettől függetlenül az a véleményem, hogy ha nagyon filléresek a gondok, akkor jobb a bölcsi és meló, mert a gyerek előbb utóbb úgyis közösségbe kerül, nem árt neki, ha fél évvel hamarabb megy, és lesz egy nyugodt anyukája, akit nem az emészt egész nap, hogy miből eteti a gyereket 25-e után.

2011. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 kisnita ***** válasza:
53%

Én nagyon szerettem volna elhelyezkedni már akkor mikor egy éves volt a fiam, de sajnos állandó munkát nem kaptam. Tavaly nyáron dolgoztam a KSH-nak, mezőgazdasági összeírást kellett végezni, 2 hétvége alatt végeztem és kerestem 50 ezer Ft-ot. Az igaz, hogy reggeltől estig nem voltam otthon és addig az apja volt a fiammal. 4 nap volt az egész, de ne tudjátok meg, hogy milyen lelkiismeret furdalásom volt és hogy hiányzott a kisfiam. :S Mindig arra gondoltam, hogy ez által neki is jobb lesz. Hosszú távon biztos nem bírtam volna.

Most 21 hónapos és idén szeretném bölcsibe adni és állandó munkát keresni, nem tudom mi lesz... Remélem könnyen beszokik a bölcsibe és én is meg tudok barátkozni ezzel az egésszel. Remélem, most hogy már nagyobb könnyeben el leszek nélküle.

Szerintem jobb megoldás bölcsibe adni, kevesebbet vele lenni, de akkor minőségi szórakozással tölteni el az időt, mint az, hogy egész nap a gyerekkel vagyok, de pl: állatkertbe nem tudom elvinni mert nincs miből. Ismerek olyan kisgyereket akinek már az "nagy szám" ha elviszi az anyja a boltba és kap egy 45 Ft-os túrórudit. :S Én nem akarok idáig jutni, akkor inkább beadom bölcsibe és elmegyek dolgozni. Neki is jobb lesz ha közösségben van, okosodik, sok mindent tanul majd a többi gyerektől.

2011. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%
Bölcsi helyett egyébként (a társaság iránti igény kielégítésére) ott van a játszótér, játszóterek (már ahol van), és a szomszéd gyerekek. A miénk itthon van, (3 éves lesz), de szerintem majdnem ugyanannyit van gyerekek között, mint pld. egy napi 4 órás ovodás. :)
2011. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%
En 1 evesen adtam bolcsibe a babamat. Nagyon orultem, hogy van allasom, nincsenek anyagi gondjaim, nem csak a ferjemnek kell dolgoznia. Nekunk jot tett nagyon a napi 6 oras bolcsi. Kisfiamat nem viselte meg annyira mint a nagyobbakat a beszoktatas mert meg annyira nem fogta fel. Az elete reszeve valt, nem is szenvedtunk szeparacios szorongast, nagyon nyitott, imad bolcsibe jarni, szereti a gyerek tarsasagot, rengeteget tanult. Jot tett a ferjemnek az ugynevezett apa-fia kapcsolat. :) Mert en viszem bolcsibe 9-kor es a fejem megy utanna ketto utan es o van vele egesz 4:30-ig amig en hazaerek. Szeretnek egyut jatszoterre jarni, valamelyik nap meg meglapi palacsintat is sutottek nekem. Olyan jol esett. :) Szerettem otthon lenni de igy tobb mindkettonknek az energiaja, a ferjemnek meg nekem is. Mert en 9:30-tol delutan 16 oraig dolgozom, kifaradok szellemileg, irodai munka, de tudok ebedidoben lazitani, felnottekkel beszelni es mar alig varom, hogy delutan szaldgajak, jatszodjak a kisfiammal. Amig otthon voltam este 6-kor mar hulla voltam a folyamatos monoton elettol, bezartsegtol. Az anyagi oldalat nem is feszegetem mert azt ugyis mindenki tudja, hogy hatlamas valtozas. Nagyon nehez volt az elejen de mi nagyon jo dontest hoztunk es mai napig osszeteszem a ket kezem, hogy nem hagytam veszni a munkahelyem csak azert, hogy meg par honapig meg otthon ulhessek. Elvalni es beszoktatni a bolcsibe ugyan olyan nehez lett volna nekem honapok mulva is igy csak magam elott tologattam volna a dolgot es meg munkam sem lenne. A gyerekem nem szenvedett semmilyen agyi karosodast vagy szellemi visszamaradast azert mert nem marahatott 3 eves koraig az anyja mellett. Nem erzem ugy, hogy elonytveszve indul ettol az eletbe. Persze mindenkinek a sajat velemenye a fontosabb, de en biztosan nem tudnek otthon ulni, ha anyagilag gondok vannak es elnezzem, hogy csak a ferjem keres amikor en is megtehtem csak egy kicsit erosnek kell lennem es el kell fogadnom, hogy a gyereknek bolcsibe kell menni az anyagiak miatt. En nem huznam meg a nadragszijat a csaladom rovasara. Persze aki megengedheti vagy kijon anyagilag az mas (akinek nem inge...), aki nem talal munkat azt is megertem teljesen es nagyon szomoru de az, hogy valaki szukolkodik, el;mehetne dolgozni de nem teszi mert o inkabb a gyerek mellett marad otthon amig a ferj melozik es kozben szukolkodnek a penz miatt... Haaaat nem tudom, lehet ne latom rosszul de nekem nagyon fura.
2011. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
11 hós volt a lányom, mikor beirattam bölcsibe. Én mindenhonnan azt kaptam, hogy inkább adjam be és dolgozzak, és legyek nyugodt legalább az anyagiak miatt, mint hogy számolgatom a garasokat és ideges vagyok-és ezt megérzi a gyerek is. Szóval ha annyira kell a pénz, add be és menj dolgozni. Én ezt tettem, nem bántam meg.
2011. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!