Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok anya miért nem beszél a...

Sok anya miért nem beszél a gyerekével az intim dolgokról?

Figyelt kérdés
Főleg lányokkal kellene őszintén és nyíltan beszélni már egészen kicsi kortól, hiszen van olyan kislány, aki második-harmadikos korában már menstruál. De fiúkkal is jó lenne ha beszélnének, hogy ők is tudják mi a menstruáció és miért van, hogy aztán ne gúnyolják a suliban a lányokat.
2011. okt. 23. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert már velük sem beszélt úgy az anyjuk. Az én anyám sem beszélt velem soha semmi ilyesmiről, pedig 3 lánya van, ránk fért volna...én a kislányomnál odafigyelek, hogy ne legyek ilyen.
2011. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pont ezért kellene beszélni ilyen dolgokról, hogy senki nem kövesse el az a hibát amit az ő anyukája. Akkor a lányok sem félnének beszélni erről az anyukájukkal.
2011. okt. 23. 13:39
 3/8 anonim válasza:
Szerintem kínos témának tartják. Tizenötéves fiú vagyok, és én is kínosnak érezném, ha a szüleimmel a menstruációról vagy a szexről beszélnék.
2011. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a gyerek tartja kínosnak az anyjával megbeszélni az ilyen jellegű dolgokat....Nekem anyám mindent elmondott és köszönöm neki, de anno én is elég izének éreztem....:D

De én is el fogom mondani a fiamnak........:D

2011. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

szia!


Velem sem beszélgetett nagyon anyám annak idején. Van egy húgom, tehát két lány van a családban. De anyám nagyon szégyelli ezeket a dolgokat, még a nemi szerveket sem tudja megnevezni rendesen. Pedig óvónő. Pl azon is meglepődött, hogy én betét csere előtt is kezet mosok. Majdhogynem kinevetett. Szerintem kb a nagyon alap dolgokat tudhatja, és kész. Nem tudom, hogy vele elbeszélgetett-e nagymamám annak idején.

De végül is magunknak felfedeztünk mindent, meg azért az iskolában nyomatják ezt a témát rendesen, úgyhogy nem voltam lemaradva semmiről :).

2011. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ha egy gyerek arra van nevelve, hogy ez teljesen természetes dolog, akkor nem neki kínos. Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 23. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem már egészen pici kortól fontos ezekről beszélgetni, mindig a gyerek érettségéhez mérten elmondani 1-2 dolgot. Eleve úgy kell nevelni, hogy bátran kérdezzen, mi őszintén válaszolunk. És fontos, hogy ez a kamasz korban is így maradjon.

Velem anno anyukám nem beszélt ilyenekről. Se a menstruációról, se a szexről, se a szerelemről, se semmi ilyenről. Pedig szerintem ez fontos lenne. Így is tudok sok mindent, sulis felvilágosításokról stb. de a szülővel beszélni ilyenről teljesen más.


Na ez az, amit én tuti máshogy fogok csinálni, ha szülő leszek.

16/L

2011. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 25. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!