Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa, hogy...

Disi kérdése:

Szerintetek nem furcsa, hogy a Minimaxon a mesében a szexizmusról van szó?

Figyelt kérdés
Még csak 8 hós a babám, de gondoltam megnézem, hogy milyen mesék vannak manapság és kicsit elhűltem ahogy a mesében anya és apa állnak a kisfiuk felett aki a nővére játékkonyhájával játszik és csóválják a fejüket hogy valami nincs rendben vele. Aztán 5 perc alatt 3-szor hangzott el a szexizmus szó.

2012. márc. 6. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem béna a fordítás. Mármint angolul ez szerintem nem veszi ki ilyen furcsán magát, de a magyar nyelvben ez nem igazán passzentos kifejezés, ha egy gyerekeknek szóló rajzfilmről van szó.
2012. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

:D :D A minimaxon sem minden mese csak 2-3 éveseknek szól. Nálunk szelektálva vannak a mesék, azt nézhet, amit én a korának megfelelőnek tartok. Van is belőle gond, pedig még csak 5,5 éves.

Egyébként ha jól emlékszem, ez az Asa című mesében van, az kicsi nagyobbaknak való, nem az egészen kicsiknek.

De azt is hozzá kell tennem, hogy mi felnőttek kicsit túlaggódjuk néha ezeket a dolgokat. Gyerekkorom nagy kedvence volt a kis hableány, imádtam. Na mondom, akkor így felnőtt fejjel, nézzük meg. Teljesen le voltam döbbenve, hogy milyen félelmetes lehet a gyereknek, amikor az Ursula óriásira nő, meg hogy hasba szúrják a hajóval... Pedig gyerekként soha nem éreztem ezt félelmetesnek.

2012. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha van JIM-Jam csatornátok akkor nagyon tudom ajánlani. ott legalább normális kicsiknek való mesék vannak. Szerencsére nem szoktak tv-zni a fiaim, de ha mégis kedvük van akkor ezt nézik.
2012. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi még előtte vagyunk a mesenézésnek és való igaz felnőttként tényleg minden máshogy néz ki. De elkezdem magam kiképezni mai mesékből lassan :)))
2012. márc. 6. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elég, ha felidézed, te milyen meséket néztél gyerekként. A Pop Pomban, a Vízipókban és társaikban biztosan nem lesz szexista megnyilvánulás. :)

Nálunk 6 évsen kezdhetett el (hétvégén reggelente) a tévéből (nem rajzfimadón, csak sima kereskedelmi akódon) rajzfilmet nézni a gyerek, mert úgy gondolom, ez az a kor, amikor már megnézhet úgy egy mesét, hogy nekem nem kell előtte lecsekkolnom, mi van benne. Nálunk eddig működött az „ízlésrendőrség”, és pl. Spongya Bob vagy Bogyó és Babóca nem ment át rajtunk (előbbi a stílusa, utóbi a vizuális környezetszennyezésnek felérő rajza miatt). :)

2012. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre én is felkaptam a fejem, de amennyit láttam belőle, az nagyjából annyi, hogy a fiús-lányos dolgok közötti különbséget akarták bemutatni.szerintem félrefordították.. de lesznek ennél még cifrábbak is:-)) Mi a minimaxot délután már be sem kapcsoljuk:-))
2012. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!