Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért divat 35 éves kor...

Miért divat 35 éves kor felett szülni?

Figyelt kérdés
Értem persze azt az oldalt is, hogy addig lehet karriert építeni, meg egzisztenciát teremteni, viszont sok gyerekes anyuka ismerősöm van, akik 35felett szültek és már nem merik bevállalni a tesót 38-42évesen, mert idősek hozzá. Ráadásul mivel olyan pozícióból mentek szülni, ezért fél év-év után már vissza kellett menniük dolgozni, a gyereket meg beadták bölcsibe. Ez mitől jobb?
2012. márc. 7. 08:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
…sok férfi érzelmileg még nem tart ott 25-30 évesen sem…
2012. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Bocs az off-ért, de azzal vitatkoznék, hogy mostanában divat lett a semmire vagy a szülők nyakára szülni. Én pont az ellenkezőjét látom. Régen a szüleink a házasság után maradtak a szülői házban, az első gyerek oda is született. Nálunk legalábbis így volt és az ismerőseim többségénél is. Nem volt saját vagyonuk a gyerekvállalás előtt, vagy ha igen azt a szüleiktől kapták.

On: Ma viszont társadalmi elvárás, hogy saját lakásod legyen, dolgozzál előtte pár évet, legyen félretett pénzed. Szülői segítséget még véletlenül se fogadj el, viszont -itt van egy hatalmas ellentmondás- te el tudd indítani majd a gyereked az életben.

A legdurvábbat itt, ezen az oldalon olvastam. Az egyik kedves válaszoló szerint egy nőnek normális kapcsolatban is csak akkor szabad gyereket vállalni, ha már mindene meg van és egyedül is el tudja tartani, mert mi van, ha a férje/párja elhagyja.

2012. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hát ha ezzel indítanék, hogy mivan ha elhagy a férjem, miután lesz egy közös gyermekünk, akkor akár bele se kellene kezdenem abba a párkapcsolatba/házasságba :) Ez elég durva, tényleg :)

Elég durva ez a társadalmi nyomás...holott szerintem nem a Nőnek a feladata az anyagi biztonság megteremtése (és nem is tud annyit keresni, szerintem mint egy férfi. Főleg ha elmegy szülni, akkor 2-3év kiesik, de min 6hónap)

2012. márc. 7. 11:55
 14/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem 30 korul az idealis gyereket vallani. En 29 vagyok, van egy lanyom. Meg 2 diplomam, penzem, hogy normalisan felneveljem.
2012. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
2-es válaszoló vagyok. Köszönöm a lepontozást, legalább tisztában vagyok azzal, hogy megint nem mások szája íze, szerint válaszoltam. Amiket írtam az sajnos az én környezetemben így van. Bár én is a húszas éveim vége felé szültem az első gyermekem és 38 évesen a negyediket. Bizony érzem, hogy bár fiatalos vagyok, már hamarabb fáradok. Türelmem is van még. Én azt mondom, hogy legjobb ha valaki megtalálja az igazit a húszas évei alatt és akkor rak fészket. Az első gyermek vállalásánál pedig nem gáz még akár a szülővel is élni. Hiszen könnyebb az indulás. Nem szégyen onnan indulni. Az én szüleim is az apukám szüleinél kezdték. Itt elfelejtettük azt, hogy nekik a gyermekek után állambácsi lakást adott (tisztelet a kivételnek, bár akkor gyanús volt a magántulajdon) majd verhették a mellüket, hogy van lakásuk. Látszatjuk volt, nem lakásuk. Ma pedig azt várják a fiataloktól, hogy mielőtt gyereket vállalnak vegyenek saját lakást és még jobb, ha hitel nélkül. Az én nővéremnek mindig első volt a munkája. Bölcsiztek a gyerekek, meg vigyázott rájuk boldog boldogtalan míg ő dolgozott. Már felnőttek a csemeték, de egyik sem lakik vele (mihelyst lehetőségük volt, menekültek), évente kétszer látogatják. Szerintem nem érte meg. Valahogy gyorsabban öregszik a gyerekei nélkül...
2012. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A lepontozásokat én sem értem...

Egyenlőre mi is anyummal lakunk, valóban könnyebb így (gyűjteni is a saját lakásra). Szerintem is így ideális, régen sem volt másképp, bár nehéz most már több generációnak együtt élnie. De hát valamit valamiért.

Így hogy már nekem is van babám, tudom, hogy sok butaságot rátukmálnak a kismamákra elhitetve velük, hogy attól boldogabb lesz az élet-pedig nem.

Szóval nem divat, csak ez a társadalmi elvárás, ami elég szomorú. Hisz (szerintem) a Nő elsődleges feladata az otthonteremtés és nem a karrierépítés, meg a lakásvásárlás. Ahogy nem a Férfi dolga GYEDen maradnia babával.

Köszönöm mindenki válaszát :)

2012. márc. 7. 18:44
 17/21 anonim ***** válasza:
41%
azt nem tudom ,hogy miért lett divat 35 felett szulni,de én az elsot 20 évesen,a másikat 30 évesen szultem.13 éve vagyok férjnél,építkeztunk,van auto,meg a gyerekekenek is megvan mindenuk.Attol,hogy fiatalon szultem,és még az anyuéknál laktunk akkor,nem maradtam le a karrier építésrol sem,mert a két gyerek kozott kialaítottam azt is.Az igaz ,hogy a biztos pénz kereso a férjem,hisz nekem alkalmazkodni kell a gyerekekhez,a kicsi most 2 éves.Szerintem arra is gondolni kell,hogy lesz a gyerek 10-15 éves,és akkor hány éves lesz a szulo
2012. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom a környezetemben, hogy a korombeliek (30 fölött) azért nem szülnek még, mert egyszerűen nincs még párjuk sem.:( Kedves, csinos, okos lányok, de valahogy lecsúsztak a párválasztásról, internetes oldalakon próbálkoznak, több-kevesebb sikerrel.

Sajnos a pasik nagy része mostanában inkább szórakozni akar, bulizni minél többet - a normális, kedves, családcentrikus pasik pedig irtó gyorsan "elkelnek"...:)


Én 30 évesen találtam meg interneten a férjem, előtte évekig egyedül voltam, pedig már nagyon szerettem volna gyereket is. 32 évesen volt az esküvőnk, 33 évesen született meg a kisfiunk.:) Igaz, ez még nem az általad írt "35 fölött", de mi is pl. szeretnénk még kistesót, aki már valószínűleg 35 fölött fog megszületni.


Mi is mindig azt mondjuk, nagy kár, hogy nem hamarabb futottunk össze, még huszonévesen, de ilyen a sors, örülünk, hogy egyáltalán egymásra találtunk.:)

2012. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Én 35 elmúltam, és nincs kedvem gyerekhez.

Jogi egyetemet végeztem, előtte fősulit, külföldön születtem , sokat utaztam, sokat buliztam, 150 nm a lakásom ami saját, tehát nem anyagi okai vannak.

Szerintem nekem 40 előtt nem lesz.

Sok minden változott a világban, az élet felgyorsult, nehéz megélhetést találni, életed végéig dolgozhatsz mert semmilyen nyugellátás vagy szociális háló nincs, ami tényleges segítséget nyújtana- nem könyör-nyomoradományra gondolok. Szerintem pár év és a gyes gyed ellátás is megszűnik.

Szerintem ez emberfüggő, hogy ki mikor vállal gyereket, vagy hogy vállal e egyáltalán.

Sokan beérik a nagyon kevéssel is, és az sem érdekli őket, hogy a gyereküknek sem jut több.

A karrier tényleg jó érzést ad, hiszen két fontos támpillér az életben a magánélet- illetve a munka.

A gyerekdolgot még meg lehet kerülni- bár szerintem veszélyes öregkorra egyedül maradni, inkább legyen 39 évesen egy gyerek, mert 55 évesen még mindig fizikailag is sokat bír az ember, és egy 16-17 éves gyerek már mindent tud a világról, az már eligazodik benne.

És ma már nagyon fiatalon kell mindent elkezdeni, sportkarriert vagy bármit.

2013. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Én nem hinném, hogy a nők elsődleges feladata az otthon teremtés.

Rengeteg nagyon okos nő van a világon akik többre hivatottak, mint hogy egy náluk butább faxival összekössék az életüket és kimerüljön a délutáni program a goffrisütögetésben.

A gyerek tényleg elviszi illetve megváltoztatja az életedet, utána már nem olyan mint előtte volt, sokan, akik jómódban élnek, ezért nem változtatnak.

A single létnek is megvannak az előnyei.

Nem hiszem, hogy minden nő és férfi harmincon túl meg van veszve hogy igába hajtsa a fejét.

Én 26 évesen végeztem egy komoly egyetemmel és akkor már nem laktam otthon, igaz a lakást az vették és nem én vettem.

Én pl: nem bírnék otthon élni bár szoros a kapcsolat a szüleimmel. De nekem kell a saját élettér.

Ha meg 30-33 ig egyedül élsz, a sajátodban, akkor nehéz hogy egyszer csak arra ébredj van egy végleges lakótársad..

Bár ez is természet és személyiség függő szerintem.

Nem a divat a megfelelő szó hogy miért vállanak - férfiak is 35 felett első gyereket- hanem ez a válasz a társadalmi változásokra...

2013. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!