Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az a kisgyermek, aki a nagyszü...

Az a kisgyermek, aki a nagyszülővel tölti javarészt az első éveit, az az anyukáját kinek tekinti?

Figyelt kérdés

Itt a környékünkön van 3-4 olyan 1-3 év közötti kisgyermekes család, akiket csak a nagyszülők nevelnek-saját bevallásuk szerint is rendszeresen az esti lefektetést is ők csinálják, szinte a családhoz költöztek ilyen-olyan okból kifolyólag segíteni.

Szóval a nagyszülő hozza-viszi a játszótérre, bevásárolni, egész napjukat a nagyszülővel töltik.

Anyuka vagy tanul vagy pihen vagy dolgozik vagy fene tudja.

De a nap javarészét nem az anyukájukkal vannak ezek a gyerekek.

Ez nem lesz probléma a későbbiekben?

Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire fontos az első évek a kötődés szempontjából és mekkora szerepe van ebben az anyukának. Mert a gyerek az anyukájához kötődik leginkább.

Most elhunyt anyukákat ne vegyünk bele

Mit gondoltok erről?

Csak nekem fura ez?

Nem foglalkozom másokkal csak úgy elgondolkodtatott ez a helyzet.


2012. márc. 11. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd kisfiú még nem volt 1 éves, amikor anyukája visszament már dolgozni, azóta hétköznapokon napközben a nagymamával van a gyerkőc. Ráadásul elég keveset is látja anyukáját, mert vezető beosztásban dolgozik, későn jön haza minden nap. De ettől függetlenül a kisfiúnak az anyukája az ANYUKÁJA marad. Hogy ebből lesz-e probléma később? Nem tudom. A kis srác 2,5 éves lesz, egy icipicit szerintem el van maradva a kortársaitól.

Mindenesetre én, mint anyuka el nem tudtam volna képzelni, hogy ne én lássam a gyerekem első önálló lépéseit, ne én halljam az első szavait, és ne én lássam a fejlődését. De hát nem vagyunk egyformák. Van, akinek a karrier fontos(vagy fontosabb).

2012. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én a ló túlvége vagyok. Nekem 3év2hós a nagy és 1 éves a kicsi, de még senki nem is vigyázott rájuk. Mondjuk mert nincs senki segítségünk.

De nap, mint nap látni ezeket az idős embereket a gyerekekkel, van ahol kettő is van egy családban-számomra döbbenetes.

Van ahol a nagymama dicsekszik, hogy csak rá hallgat a gyerek, az anyjára nem, mert hát vele van.

De ez szerintem baromi káros lesz majd 5-10 év múlva. Amikor már a gyerek mondjuk elmúlt 3 éves, már az értelme kezd kinyílni és azt látja, hogy nem az anyukája neveli, sőt, hogy még este is csak ritkán találkoznak.

Tuti, hogy káros ez a gyerekre. Vagy nem?

2012. márc. 11. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen eseteknél azért már erősen elgondolkodnék. Mind a nagyszülő, mind az anyuka részéről, hogy vajon jól van-e ez így??? Mert szerintem nagyon nincs rendben. És hogy még ezzel dicsekedjen is a nagymama, hát gratulálok...


Egyébként nekem sem volt sok segítségem, mert messze laknak a nagyszülők, és 2 éves elmúlt már a kisfiam, amikor először elvitték magukhoz a nagyszülők két napra, meg most, 2,5 évesen a hétvégére "kölcsönkérték". :) Szerettek volna egy nagyot unokázni. És hozzáteszem iszonyatosan hiányzik már a kis vacak. :)))

Családi napközibe jár 2 éves kora óta, mert muszáj dolgoznom, hogy ne halljunk éhen - a gyes kábé arra lenne elég. De délután már alig várom mindig, hogy mehessek érte, onnantól lefekvésig együtt vagyunk, fürdetjük, én mesélek neki, és a lehető legtartalmasabban igyekszem eltölteni vele az időt. 2 évesen már hiányzott is neki a gyerekek társasága, de előbb semmiféleképpen nem adtam volna bölcsibe, sem nagyszülőkhöz.

2012. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyet. Nem szeretném nagyon részletezni az esetet mert szerintem olvassa ezt az oldalt az illető de már 2 gyereke van és az elsőt jóformán a nagymama nevelte, és a gyerek akkor sírt amikor a nagymamától kellett elköszönni és nem akkor amikor az anyukájától. Persze hogy ez nem normális dolog! De mondjuk alapból is elég fura a csaj, az a "minden baj neki" típus, agyonfélti a gyerekeit stb.

Most a második gyerekével is szerintem hasonló lesz egyébként, mert a nagymama minden nap ott van , már nevetséges.

2012. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az egyik nagymama 2 gyerekkel jön le 1 és 3 évesek.

Anyuka elvileg tanul, dehát nincs mindig vizsgaidőszak. 2,5 év alatt 3x találkoztam anyukával, pedig mindennap találkozunk velük, azaz a nagymamáékkel. És a 3. babát tervezik.


Nagypapa 2,5 éves kislánnyal, papa alig totyog, olyan idős szegény. Miért? Eddig mert terhes volt a lánya, mostmeg nem bír a két gyerekkel az anyuka. Ez a nagypapa bevallása. Nagypapa 1-1 órát buszozik naponta, későn este megy haza. Kisebbik baba 6!!!!!hónapos.


Nagymama, aki dicsekedett, ott nagyon szegények, anyuka dolgozik, így éjjel-nappal a hét 6 napján a nagyinál lakik a 2 év körüli kisfiú.


Hm.... milyen élethelyzetek vannak. Csak ezek a gyerekek milyen kamaszok lesznek? Én úgy gondolom, hogy igen is az első évek nagyon fontosak a baba-kisgyermek számára. Hogy anyukája legyen a mentsvára, a mindene.

2012. márc. 11. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Semmi bajuk nem lesz!!!

Régen is nagy családban sokszor a nagyszülők nevelték a gyerekeket.

Sőt hidd el, ha csak az anyával van a gyerek, akkor sokkal károsabb a gyerek számára, mintha többen részt vesznek a mindennapjaiban.

Amúgy ez csak kb. 10 éve divat, hogy csak az anya neveli egyedül a gyereket, nem gondol senki másra éveken keresztül csak a gyerekre. S Ő a szuper anya!!!

Ez már túlzás!

4 gyerekes, pedagógus

2012. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem tudom kedves 4 gyerekes pedagógus,de az én fiam 20 éves lesz,és akkor sem volt divat a nagyszülővel neveltetni.Attól,hogy velem volt,nem volt elzárva a külvilágtól,ám tény és való,hogy 2-3-4 hónaposan nem aludt a nagyszülőknél,és nem töltött ott el napot,napokat.39 éves vagyok,a 2 gyerkőc 4 éves lesz,de Ő is itthon nevelkedik.Az én szüleim "fiatalok"-a 60-as éveik közepén járnak-közel is laknak,ám dolgoznak is,és számukra sem az a természetes,hogy Ők nevelik az unokát.Természetesen rendszeresen találkoznak,szokott is ott aludni(kb. 2.5 éves kora óta).Apósom itt lakik az utcánkban,ám Ő is nagyszülő titulusban,és nem szülőben funkcionál.Ergo,Ő sem neveli a gyereket,és nem ott tölti az ideje java részét.Most várom a 3. babát,és Őt sem fogom "kiadni" nevelésre.Ennyi.Ja!És a nagy egészséges egyetemista,a kicsi nyitott,boldog kis csoportos óvodás.Holott az első 3 évük 95% velem illetve az Apjukkal töltötték...
2012. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló

Ez igaz volt, amíg együtt élt több generáció, 30-40 évvel ezelőtt. De nehogy már a nagyszülőktől várjuk el, hogy utazgassanak azért, hogy a gyerekeinket ők neveljék. Ők már külön élnek, már nagyon más világot élünk. Szerintem a nagyszülőnek is joga van a pihenésre, hiszen felnevelte a saját gyerekét. Szerintem a segítségünkre lenne szükségük, nem pedig a kiszipolyozásunkra.

Mert itt nem élnek együtt több generációk és nem is faluról van szó, ahol a háztartást kell vinni. Itt a nagyszülők vagy dolgoznak vagy élveznék a nyugdíjas éveiket. És feláldozzák magukat. Ők panaszkodtak, hogy mennyire nem bírják.

És szerintem mindenki annyit szüljön, amennyit segítség nélkül is fel tud nevelni. Legalábbis nehogy már más nevelje az én gyerekemet.

Az én fiam sem beteges lelkű, imádja a gyerekeket, nyitott, jókedéjű, barátkozós. És imád engem és az apukáját és a mamáját is, amikor a nagyi havonta 2-3x meglátogatja pár órára.

2012. márc. 11. 18:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En ismerek egy anyat akit a ferje szules elott 2 hettel hagyottel, es kozolte vele ha penz kell takarodj vissza dolgozni.. Ez egy szamomra nagyon szomoru es felhaborito sztori, mivel a babaink raadasul egyidosek, en el se tudtam volna kepzelni hogy 2 honapos baba mellett dolgozzak mint o. Igy a mama vigyaz a kisfiura, es az anyatej is elapadt. De ez az anya nagyon de nagyon imadja a babajat es en ugy veszem eszre sokkal jobban kenyezteti is mint mondjuk en aki egesz nap vele vagyok. Nem tudom miLyen lesz kesobb a kisfiu most nagyon boldog baba nem latszik rajta szerencsere ez a borzaszto helyzet anyukaja nagyon jol tartja magat. De hat van hogy a kenyszer nagy ur. Ok sem erre szamitottak
2012. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet,és a kérdés már bennem is megfogalmazódott.
2012. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!