Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon nem forognának a nagyszü...

Vajon nem forognának a nagyszüleink a sírjukban, ha megtudnák hogy magyar utódaik ilyen nevekkel élnek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Naponta kapkodom a fejem, hogyan licitál túl mindenki a másikon gyereknévvel, mire jó ez és főleg hová vezet majd? Kis mazsolázás a feltett neves kérdésekből...


Trisztán, Borisz, Lionel, Derpina, Delphina, Jonas, Lorelei,Cirill, Agáta, Lilibeth, Priscilla, Tabitha, Joel, Tilia, Dante, Enrico, Louanne, Maximilián, Keán, Írnik, Bajnok, Noélia, Akaiéna, Vanília, Agrippína, Melchior, Száva, Kovrat, Roga, Ruben, Krispin, Zsüliett, Gerold, Vata, Remig, Kendal


2012. márc. 12. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg! Rikárdót, és társait kihagytad ám! :) Az tetszik még nagyon, mikor Zseninek nevezi el valaki a gyerekét. Egyik ismerősnek is így hívják a lányát, csak az a baj, hogy buta nagyon... :)
2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim szerencsére még élnek. De nem forognak az ágyukban (legalábbis nem emiatt). Jókat nevetnek rajta, amikor hallanak ilyenről, ennyi.
2012. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De biztosan. Én ismerek olyan nénikét aki nem tudja megjegyezni a nevét az unokájának,mert ahogy ő mondja "cifra nevű". De hát nem vagyunk egyformák,én a hagyományosabb neveket kedvelem,más meg a "különlegeset", amivel nincs is baj,ha tényleg passzol a vezetéknévhez.
2012. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten kórházban voltam a lányommal. Vezették egy füzetbe a kezelést kapott gyermekeket, és ez a 3 egymás alatt volt: Bogdán Armadó, Bogdán Eszmeralda, Orsós Rikárdó Dzsulió.

Jött röhögtem magamban, amíg tartottam a magyar nevet viselő lányomon a maszkot.

2012. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Armadó=Armandó
2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Most biztos lepontoznak, de szerintem ami anyakönyvezhető Magyarorságon, azt lehet adni, és a névválasztás annyira szubjektív dolog, van akinek ez tetszik, van akinek az.

Nekem speciel édesmindegy, h ki hogyan hívja a gyerekét, a felmenőim között egyébként is volt Jusztina, Anna, Béla, József, szóval akkor az vlt a divat, most pedig más.

2012. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nekem a Trisztán,Száva,Maximilián és a Ruben tetszik...mondjuk az én nagyszüleim nem akadnak ki,mivel elég modern felfogásúak.Nekik inkább az furcsa,ha valaki régies(Lajos,Margit,Erzsébet,László stb.) nevet ad manapság.
2012. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Láttad a Legényanya című filmet? Ott mindenki Béla volt, aztán lett egy Józsi, és mindenki marta amiatt, hogy kióg a sorból. Kicsit a te kérdésed is ilyen.

Nekem sem tetszenek a túlzottan cirfa nevek, főleg azok, amiket valamilyen sorozat miatt kapnak fel. De azt sem hiszem, hogy az volt a jó, amikor egy osztályban volt 5 fiú, és 5 lánynév.

Amúgy érdekesnek találtam a listádat. Van közöttük irodalmi indíttatású név, a Trisztán és a Száva, és nem is éppen napjaink irodalmából. Van közöttük régen gyakran használt, a Cirill és a Maximimilián, és van közöttük bibliai eredetű, a Ruben. De találtam régi magyart is, a Bajnokot. A többit nem bogarásztam át tüzetesen.

A nagyszülőkről meg csak annyit, hogy én sem éppen mindennapos neveket adtam a gyerekeimnek, mindegyikük nevének irodalmi háttere van, és a dédi pikk-pakk megjegyezte, sőt tetszettek is neki.

2012. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze-persze van ami nálam is veri a biztosítékot, de mondjuk az én mamám a Nóra nevet sem tudta megjegyezni. :)

Neki már az is sok volt, ezért Boglárkának hívta a lányom. :)

Tényleg szubjektív dolog a névválasztás, és bár a Nintendó és hasonló nevektől kiakadok én is, de azért örülök, hogy sokkal több név közül lehet ma már választani.

2012. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha forognak, akkor nem emiatt az biztos. De egyébként értem a kérdésed, csak ezt a kifejezést nem ide használnám.


Én sejtem, hová fog vezetni. Ezek lesznek hamarosan a "tucat" nevek. És így újra divat lesz pl. Erzsébet, Mihály, Béla, Katalin, stb. neveket adni, mert már a sok hú de különleges név mellett ezek válnak ritkasággá

2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!