Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon nem forognának a nagyszü...

Vajon nem forognának a nagyszüleink a sírjukban, ha megtudnák hogy magyar utódaik ilyen nevekkel élnek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Naponta kapkodom a fejem, hogyan licitál túl mindenki a másikon gyereknévvel, mire jó ez és főleg hová vezet majd? Kis mazsolázás a feltett neves kérdésekből...


Trisztán, Borisz, Lionel, Derpina, Delphina, Jonas, Lorelei,Cirill, Agáta, Lilibeth, Priscilla, Tabitha, Joel, Tilia, Dante, Enrico, Louanne, Maximilián, Keán, Írnik, Bajnok, Noélia, Akaiéna, Vanília, Agrippína, Melchior, Száva, Kovrat, Roga, Ruben, Krispin, Zsüliett, Gerold, Vata, Remig, Kendal


2012. márc. 12. 14:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a régies nevek tetszenek, ezért is lett a lányom Anna Erzsébet. Mikor a műtőben kérdezték a neveket, a szülésznő (?) felsóhajtott, hogy: "Na végre, valaki normális nevet ad a gyermekének." (Akkor igencsak sok volt a cifra nevű gyermek a szülészeten.)
2012. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szeretem a Legényanyát:-) Ám a például vett Béla és Józsi egy kategória csak más név. A felsoroltak viszont nagyon idegenek számomra. Valóban jó hogy megnőtt a választék Béláék óta és nem baj, ha valaki különbözni akar akár újító, akár régi nevet elővevő szándékkal, de olyan vad neveket találnak ki egyesek általában magyar vezetéknévhez mintha "minden" kisgyereknek minimum külföldi lenne az egyik szülője.Persze ízlések és pofonok csak feltűnt a kérdésekből.
2012. márc. 12. 16:43
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Én azt nem értem, miért felejtettük el, hogy régen mikor az emberek elkezdték megkülönböztetni egymást, akkor neveket adtak a másiknak, hogy tudják szólítani. Akkor az volt a lényeg, hogy mindenkit máshogy hívjanak. A középkorban még nem volt csak egy nevük az embereknek, nem öröklődött a családnév, így minden szülő a gyermekének más nevet adott, hogy megkülönböztesse magától.

Ma ugyan ez a vágy hajtja az embereket, olyan nevet adni a gyermeknek amely megkülönbözteti őt a többiektől. Ma sokkal többen élünk a földön, és kinyílt a világ. Már nem csak az számít, hogy a faluban, kis közösségben megkülönböztessük magunkat, hanem, hogyha majd felnő, a világ minden pontján egyedi legyen.

Magyarországon szokássá vált az elmúlt évszázadokban, évtizedekben, hogy a családi hovatartozás mutatására, ugyan azt a keresztnevet örökítették gyermekükre, így előfordult hogy 4 generációs Nagy Józsefek voltak egy családban, és lehetett kitalálni beceneveket és idősebb ifjabb jelzővel illetni őket, hogy meg lehessen különböztetni.

Én egyetértek azokkal a szülőkkel, akikben él ez a régi vágy, hogy olyan nevet kapjon a gyermeke amivel megkülönbözteti őt a többi 7 milliárdtól.

A felsorolt nevek között sok külföldről behozott név van, ami most világszerte divat nevek.

De a ma Magyarországon használt és magyarnak hitt keresztnevek nagyon nagy százaléka sem magyar eredetű.

Szerintem a nagyszülőknek csak azt lehet nehéz felfogni, hogy a világ sokkal gyorsabban változik, mint az ő idejükben, és nehezebben fogadják el az újításokat.

Nekem a felsorolt nevek közül nem sok tetszik. Egyetértek azzal, hogy idegen hangzásúak a megszokott magyar nevekhez képest. Viszont a világ változik, és nem csak az élelmiszer, a ruhaáru, az elektronika az autó és a Coca cola jön be nyugatról hozzánk, hanem a névadási szokások is.

Csak annyit tehetünk, hogy haladunk a világgal.

Ki úgy hogy ezekből a különlegesnek tűnő nevekből választ a gyermekének, ki pedig úgy, hogy régi nevet ad, de ugyan ott fognak felnőni és a technika világának gyermekei lesznek belőlük ha Béla ha Krispin nevet viselnek is.

2012. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt már bíztos észrevettétek, hogy a filmekből is választanak neveket. Itt csak az a plusz ciki, ha valaki félrehalotta így az Odüsszeuszból Odüszdeusz lett. Én ezen nevettem még sokat...
2012. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Kinek mi tetszik. Nálunk 2 Csaba 2 János 2 Mária van a családban, az sem jobb semmivel. A ló túloldalára azért nem kellene mondjuk a Vaníliával átesni. Az már sok. A Trisztán és a Zsüliett nem mai nevek. Ismerősöm Zsüliett 30 éves. Trisztán pedig 100 éve is volt.
2012. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!