Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, h ne kapjam el...

Mit csináljak, h ne kapjam el ezt a hányós betegséget a gyerekektől?

Figyelt kérdés

két kis unokaöcsémre kell vigyáznom, hánynak, hasmenésük van. Nem bújnak hozzám, gyakran kezet mosok, de félek h elkapom. Van vmi amivel távol tarthatom magamtól a betegséget? Mint pl a torokfájás ellen ennék sok vitamint

köszi


2012. márc. 13. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem lehet. A dokitól mi is kérdeztük annó.
2012. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre egy jó mód van, ha nagyon figyelsz a higiéniára. Én legalább is a fiamnál nagyon figyeltem, és nem is kaptam el. Bármit ettem, vagy akár csak a számhoz nyúltam, előtte jó alapos kézmosás, meg amúgy is, folyamatosan mostam a kezem, használtam ilyen kézfertőtlenítő gélt is. A bújás szerintem nem baj, ha nem nyálaznak össze :)
2012. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jófejek a szülei, hogy rád bízták a beteg gyerekeiket.
2012. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez attol is fugg, hogy milyen virus mert tobbfele van. Kisfiamnak volt hanyasos-hasmeneses virusa es en is elkaptam. De mivel a szervezetem valamennyire elvezett vedetseget mar ezzel a virussal szemben igy nekem csak 2 napig enyhe hasfajasom volt meg etvagytalansagom de nem hanytam es nem volt hasmenesem mint a kisfiamnak. Lehet pont te is immunis vagy erre a virusra. Ahogy elottem is irtak probalj meg tobbszor kezet mosni. A hasmeneses virusok altalban a szeklettel terjednek. A gyerek/baba a fenekehez nyul aztan megfog valamit amihez te is hozzaersz es mar el is kaptad. Nyallal ritkan terjed, puszival nem igen fogod elkapni. Azert jellemzo inkabb az ovikra meg a bolcsikre ez a fajta virus mert ott a kisgyerekek raulnek egy eppen le nem fertotlenitett kisvecere/bilire amit a masik hasznalt es maris kesz a kaosz.
2012. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!