Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki 13 évesen teherbe...

Ha valaki 13 évesen teherbe esik, nem akarja elvetetni, de az anyja nem akarja vállalni az unokát, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem akar abortuszt, mert nincs szíve elvetetni, és végső soron akarja is a babát... De az anyja úgy gondolja, hogy ő nem akarja. Akkor így lehet abortuszt csináltatni? Vagy mit lehet tenni? A lány semmiképpen nem akarja, hogy elvegyék, inkább megszökik otthonról...
2008. ápr. 13. 14:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
94%
Mivel kiskorú vagy így mindenképpen anyukád dönt, (ha 16 éves lennél akkor fiatalkorú lennél és akkor már dönthetnél a baba sorsáról )Ha elszöksz annak nincs értelme megtalálnak, és miből élnél? stb! Bármennyire fáj vetesd el majd lesz még alkalmad rá!
2008. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szia..szerintem a legfontosabb hogy ezt otthon tudasd a szülökkel..mert ha elszökne ez a kislány aki már nem is kicsi mert gyereket vár...akkor bizony nagyon nem tudná szülöi segitség nélkül egyedül felnevelni a kicsit..egy gyerek neveléshez nagyon sok minden kell..az édesanya joggal aggodik hisz ez a lány is gyereknek számit..de mondd el neki hogy szeretnéd..az iskolát magántanuloként becsületesen fejezd be..de ezt át kell gondolni mert sok mindenböl kimaradsz..és egy gyerek mindent megváltoztat,.ezeket az éveket meg nem hozhatod vissza
2008. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ja és egyébként a legjobb barátnőm is így volt 14 évesen terhes lett már elvetetni nem lehetett a fiú elhagyta és szerencséje volt hogy az anyja melette állt(nem volt más lehetősége) most 16 éves nem jár bulizni a gyerek miatt meg egy csomó mindenből kimarad!
2008. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ja ..én irtam a 2.-at..én mellékesen 16 évesen lettem..és tudom ha anyukám nem állt volna mellettem akkor nem tartanék itt.én az iskolát nem tudtam befejezni..és oké elismerem.jo munkám van,saját lakásom..de te még nagyon fiatal vagy..én sem akartam levetetni de nagyon sok mindent átélhettem volna még...nem bántam meg imádom a lányom.de neked még nagyon sok idöd van..
2008. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lány anyukája dönt a baba sorsáról, mivel a kislánya még nincs 16. Az ő akarata az érvényes. Ha megszökik, akkor miből fog élni? hogy fogja eltartani a babát? Egy baba neveléséhez rengeteg pénz kell, amit egy 13 éves kislány nem tud előteremteni a semmiből. Arról nem is beszélve, hogy folyton bújkálnia kellene, hogy rá ne találjanak. Mindenképp az abortusz mellett döntenék, mivel még úgyis lesz alkalma később anyának lenni. Ha vállalja a babát, akkor megfelelő támasz kell, gondolok itt a szülőkre... ami ebben az esetben nincs meg. Ahogy írták, kimaradna mindenből, ami ebben az életkorban a lányokat foglalkoztatja, és ezért később megutálhatja a gyerekét, mégha most úgy is érzi, hogy meg akarja tartani.
2008. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen még gyerek,semmiképpen sem szabadna megtartania,még ha most úgy érzi is,ez nem egy-két hétre szóló dolog,hanem egy életan át tartó felelősség.
2008. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszülöd és elszöksz, évekig nem bújkálhatsz. A gyámhivatal azonnal elvenné a körülmények miatt. Akkor sem tarthatnád meg. Ezt nem a kislány válalja, hanem a szülei, ha pedig ők nem akarják, a gyámhivatal sajnos tényleg elveheti és sem így sem úgy nem lesz a tiéd a gyerek. Akkor inkább vetesd el és majd ha eljön az ideje szülhetsz amennyit csak akarsz. Úgy is lehet valakit szeretni, hogy a kisebbik rosszat választjuk.
2008. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
fáldalmas dolog de gyereknek gyreket?nem szabad a semmire szülni!nem divat a fiatal anyuka!miből fogja eltartani ha megszökik otthonról?később elmegy prostinak hogy eltartsa saját magát meg a gyermekét?hát ilyen anyukát senki sem kíván magának!szegény gyermek:jobb ha megsem születik mert sanyarú élet vár majd rá!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát ezt át kell ám gondolni alaposan, mert vannak olyan élethelyzetek, amikor valóban az abortusz a legjobb megoldás.

Tudod egy gyermek egy életre szóló felelősség! Van egy ismerősöm, aki 15 évesen esett teherbe, végül nem tartotta meg. Majd egy év múlva újra babát várt, de azt már nem vetette el. Borzasztó élete van, a párja kimutatta a foga fehérjét, és bizony sokszor bántalmazza őt. Állandó a veszekedés köztük, és persze anyagilag sem állnak legjobban. Arról nem beszélve, hogy most már talán a lány is rájött, nem az volt az álma, hogy minden nap főzzön, mosson, takarítson, ugrálja körül a párját, és lássa el a gyereket.... Hiszen most 18 éves, 1X volt eddig szórakozni (az apukája nagyon szigorúan fogta otthon korábban), nem végezte el az iskolát, egyszerűen nem tud már csak úgy elmenni sétálni, beszélgetni a barátokkal, táncolni, moziba stb..., ami ebben az életkorban természetes lenne. Az ő részéről ez a baba - aki amúgy egy tündér, de őt viseli meg leginkább ez az állapot!!! -, egy menekülés volt otthonról, de csövörből vödörbe esett!

Jól gondold át, mert egy gyerek hatalmas boldogság, de nagy felelősség, amit az ember egész életében vállal, és nem érzi úgy később sem, hogy a körülmények áldozata lett, s valójában nem így képzelte az életét!

Még egy lehetőség azért van, bár tudom ez első hallásra talán elképzelhetetlen: az örökbeadás, mert a gyermek olyan családba kerülne, ahol szeretik, megteremtik számára a megfelelő körülményeket, és itt nemcsak az anyagiakra gondolok, valamint nagyon várják őt!

A szökés, és a menekülés nem megoldás!

Kívánom, hogy sikerüljön a legmegfelelőbb döntést meghozni!

2008. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy 13 éves még nem lehet felős szülő, a gyerek nevelése tehát egyértelműen a nagymamára maradna. Ha ő ezt nem akarja, akkor senkinek nincs joga őt ilyen helyzetbe hozni. Ha babát akarna, szülne egyet, az unoka viszant "arra való" hogy a nagyi kényeztesse, egy-egy hétvégén vigyázzon rá, de nem arra, hogy a nagyi nevelje fel. Ha pedig a 13 éves kislány terhesen el akar szökni otthonról, akkor ebből is látszik, hogy gyerek. Kihez menne? Ki vállalná, hogy eltartja őt a gyerekkel együtt és helyette vállalja a felelősség 99%-át? És igen, az anyja dönthet, hiszen kiskorú gyermekről van szó.
2008. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!