Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mint elvált anyuka havi...

Mint elvált anyuka havi mennyi időre bíznád apukára/nagyszülőkre a gyermekedet, láthatás címén?

Figyelt kérdés

A gyerek 4 éves, te is, apuka is dolgozol. Kéthetente hétvégén vihetné, vagy fele-fele arányban, esetleg, akkor vihetné, mikor akarná, akár többet is mint a hónap fele?

Ha igazságosan osztanátok el az időt, csak havi két hetet látnád, nem szenvednél, hogy ez kevés neked?


2012. márc. 19. 12:28
 1/9 Theorba válasza:
Ha rajtam múlik, kizárólag a gyerek szempontjait venném figyelembe. A váláskor ezt vállaltuk, vagy nem?
2012. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a bíróságnak kell dönteni, ők a kéthetente hétvégét ítélik meg.

Ahogy nektek jó. Én tuti nem engedném, hogy egy négy éves távol legyen tőle, mint anyjától hetekig .

A nővéremék váltak el, náluk kéthetente hétvége van..

a lényeg, a rendszer. Hogy a kicsi is tudja, hogy mi van..


Én max abba mennék bele, hogy minden héten egy napot pulszba ott aludjon a kéthetente hétvégén kívül, és azon a hétvégén, amikor nála van, akkor hétfőn apukától menjen oviba.

2012. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel nincs és nem is lesz bírósági végzés, nem házasodtak össze a szülők, de maguk között akarnak megegyezni.
2012. márc. 19. 12:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a két hét itt, két hét ott dolog nem tesz jót a gyereknek.

Annak azonban nem látom akadályát, hogy ő menjen érte az oviba és sétáljanak egyet, természetesen előre megbeszélt napokon.

2012. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krisztivan ***** válasza:
Párom kisfia kb.fele hónapot tölti nálunk felét anyukájánál.Mivel apa 3 műszakban dolgozik ezért úgy próbáljuk megoldani,hogy ha nálunk van a "lízingelt" fiam akkor apával minél több időt tudjon eltölteni.Nem a legjobb megoldás de nálunk ez vált be mert a gyereknek hiányzik mindkét szülője és nem az Ő hibája a válás ezért kutya kötelességem "szeretni"az anyukáját és jóban lenni vele.kb.4 éves kora óta van így és most 8 éves.Tudja és mondja is hogy itt is otthon,ott is otthon.
2012. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ,elsősorban a gyerektől,mennyire kötődik az apjához.Az apa mire hajlandó.Ha nagyon szeretik egymást és ragaszkodnak a fele-fele is lehet jó megoldás.Nekem mint anyának nagyon rossz lenne,de ha tudom hogy ez jó a kicsinek őt nézném.És egyébként is nem az lenne hogy akkor 2 hétig nem látnám azt ki se bírnám.A lényeg hogy mindkét helyen legyen saját helye(szobája)ami az övé.
2012. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyereknek az a legjobb ha a gyerek tobb idot tolt egyutt az apukával is. Tehát elviheti játszani, kozos programokra stb. En nem ragaszkodnék a 2 hét itt-ott vagy a 2 hetenti hétvégére. Ha az apuka rendes, megbízhato, torodik a gyerekkel és igénye van rá, akkor miért ne lehetne vele gyakrabban.

Szerintem az apukát nem lehet kizárni a gyerek életébol.

2012. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mint anya, akinek van albérlete, fizetése, ideje, elég lenne neked ha heti két délutánt-estét vele lennél? mit gondolnál arról, akinek ez elég?
2012. ápr. 5. 09:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt gondolnám mint az ilyen apukákról...sőt.Azt gondolnám nincs szüksége a gyerekére,valószinű nem hiányzik neki.
2012. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!