Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a környéketeken lenne egy...

Ha a környéketeken lenne egy bababizományi, örülnétek a lehetőségnek, hogy pl. használt babakocsihoz, felszerelésekhez, játékokhoz hozzá tudnátok jutni?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom, hogy ilyen jellegű vállalkozásba kezdenék, mert a mi városunkban tudomásom szerint nincs ilyen jellegű bolt. Turkáló van egy pár, de a babákkal kapcsolatos használt dolgokat nem lehet beszerezni, maximum interneten. Budapest melletti városban élünk, 10 km a távolság, de az is csak a peremkerület, ott azért már biztosan van bizományi.

Leadnátok, vásárolnátok ilyen helyen? Szerintetek lenne rá igény?

Minden hozzászólás, építő jellegű tapasztalat, tanács érdekel.

Férjem jelenleg munkanélküli, én most kezdtem a gyest, alaptőkénk lenne, de az ablakon sem akarom kidobni a pénzt.

Valószínű vissza tudnék menni dolgozni, de az kegyetlen munka volt, stresszes és nem 8 órás, ráadásul az ország egész területére járnom kellene.

Nincs kereskedelmi végzettségünk, mindketten diplomások vagyunk, de az üzlethez nulla a tapasztalatunk.



2012. márc. 20. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a férjed munkanélküli, a munkaügyin keresztül elvégezhetne egy kereskedelmi gyorstalpalóst. :)

Szerintem lenne rá kereslet, és speciel örülnék, ha a mi városunkban lenne ilyen. Van egy csomó használt ruhája a kicsinek, amit jó lenne oda beadni, vagy esetleg egy ilyen helyről vásárolni. Nem mondom azt, hogy márpedig vágjatok bele, de nem rossz ötlet, főleg ha nincs felétek ilyen bolt, ill aránylag sok a babakocsis, a várandós. :) Sok sikert, ha megnyitjátok a boltot! :)

2012. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó árakkal dolgozol, akkor tuti lenne rá igény. Nálunk már a harmadik bababizományi nyílt meg - de zárnak is be rendre, mert nem értik, hogy nem fogok (nem csak én, de a többi kismama, anyuka sem) mondjuk tizennégyezerért használt etetőszéket venni, vagy nem adok egy használt bodyért ezer Ft-ot, főleg, mert a Tescoban, Aldiban sokkal olcsóbban is kapok, újat.

Viszont a bababörzéken mozdulni se lehet a tömegtől - kisvárosban élek, de még bejutni se volt egyszerű a legutóbbira, annyira nagy volt az érdeklődés. A sima turikban is keresik a babacuccokat.

Vagyis azt mondom, megéri, csak jó üzleti koncepció kell. Én ha nyitnék egy ilyet - volt már szó róla, hogy talán megérné - akkor inkább azt akarnám, hogy rengetegen vásároljanak nálam és egy-egy darabon kicsi hasznom legyen, de folyton tömve legyen a bolt, mint hogy ezreket fogok valamin, de jó, ha hetente betéved véletlenül egy vevő.

2012. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyvárosban lakom vidéken, a négy-öt kisebb bababolt mellett, akik elvétve árulnak használt holmit is, csak egy nagy bizományosi van éppen mellettünk. Ennek nagyon örülök, és mindent, de mindent lehet kapni, és jó áron, és elég nagy forgalma van. A buktatója, hogy behozzák a cuccot bizományosiba, és már férni nem lehet, és ott van hónapokig, és így elég nehéz átnézni, hogy mi az új holmi, és mi a régi. Értsd: embermagasságú halmok szép, és jóállapotú párszáz forintos bodykból, de már kedvem sincsen átnézni, mert jó része már ott van hónapok óta, és azt nem viszik ilyenkor el, hanem ott zsúfolódik. Ha ilyen boltot nyitsz, erre gondolj. A másik bökkenője, hogy a mi városunkban gombamód szaporodnak a jobbnál jobb turik, amikkel nem fogsz tudni versenyezni, nagyon szép cuccok, és nincs rajta a (TE) árrésed, ez miatt három-négy kis babaruhát veszek a turiban, ami a bizományosiban egynek az ára. Ezt is vedd figyelembe, de ez csak a ruhákra értendő, a többi cucc nagyon jó a bizományosiban.
2012. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit már írtak...ha jó áron dolgoznátok,akkor biztos menne!

Én pl örülnék egy ilyen boltnak a környéken(Dunakeszi),ahol mondjuk készségfejlesztő játékokat is lehet kapni, mert teljes áron nagyon drágák!A börzéken meg tényleg nagyon sokan vannak...

Ja és babamérleget is vennék, mert kisfiamnál csak béreltük, nagyon drága lett volna megvenni...

Szóval én tuti mindig benéznék, ha lenne:)Az ember mindig talál valami apróságot:)

2012. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dunakeszin lakunk:)
2012. márc. 20. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szuper:))akkor jöhettek:D
2012. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még gondolkodom.:)
2012. márc. 20. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van néha, de rendszerint bezárnak. :( 1x akartam bevinni valamit és eladni, de olyan alacsony áron akarta bevenni az eladó, hogy inkább feltettem a teszveszre. Azt hiszem nála is az lehetett a baj, hogy nagy árréssel akart dolgozni, azt viszont nem tudom, hogy kicsi árréssel egyáltalán fent lehet-e tartani egy ilyen boltot. Ha igen akkor szerintem is jó ötlet. De mondjuk amiket a felénk lévő boltokban árulnak azokat a teszveszen vagy a vaterán jóval olcsóbban megkapom. Nehéz lehet, de ha nincs még ilyen akkor 1 biztosan megél a városban :)
2012. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezwk már régóta nem mennek már.Van a mi utcánkba is,de alig van vásárló pedig tényleg szuper jó cuccaik vannak.Csak hát az embereknek nincs pénzük sajnos nagy a szegénység.Akinek meg van az meg nem oda megy!Én 300 ft-ért átulok itt a neten gyönyörű gyerekruhákat,de ígyis alig viszik.Kimegyek a börzére.

Szerintem máson törd a fejed,mert ez szerintem befuccsol.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!