Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi legyen a Vezeték neve a...

Mi legyen a Vezeték neve a babának ha még nem vagyok férjnél?

Figyelt kérdés
Nem vagyok férjnél így nem tudom melyikünk nevét adhatom a babának.Példát írok: Én Kovács vagyok a párom meg Tóth adhatom a babának a Tóth nevet vagy ezt nem lehet?
2008. ápr. 13. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen adhatjátok a babának az apa nevét, ha ő vállalja az apaságot, függetlenül attól, hogy házasok vagytok-e. De lehet a te vezetéknevedet is adni neki. Ti döntitek el, hogy melyik tetszik jobban.
2008. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet a baba is Tóth. Ez úgy működik, hogy ha nem vagytok összeházasodva, akkor a baba születése előtt, vagy akár utána is meg lehet csinálni az apasági nyilatkozatot. Ha születés előtt megvan, akkor azonnal az apa nevére írják a babát (ha így kéred). Ha a kórházban még nincs ez meg, akkor csak a te nevedre írhatják, ezek után kell bemenni az anyakönyvi hivatalba, kb. negyed óra alatt megvan az apasági nyilatkozat (csak egy-egy alárírás kell hozzá), és utána át lehet írni a nevet. Ez sem kerül semmibe. Ha megvan az apasági nyilatkozat, akkor a következő változatokból lehet választani:

(pl.: anya neve Kovács, apa neve Tóth, gyermek keresztneve Tamás)

1. Tóth Tamás

2. Kovács Tamás

3. Tóth-Kovács Tamás

4. Kovács-Tóth Tamás

2008. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 13. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Téééévedés..... szóval.Kb a 7-8. hónapban be kell menni az önkormányzathoz , és apasági nyilatkozatot tenni és amikor mentek szülni ezt a papírt feltétlen magaddal kell vinni, mert ha nem akkor automatice a te nevedre anyakönyvezetik a babát és később hatalmas macera utána járni, hogy mégse az legyen a kicsi neve.Úgyhogy minél hamarabb intézzétek a dolgot.Szerintem hívd fel az önkormáűnyzatot és kérdezz rá hol kell a te kerületedben ezt intézni, hátha minden kerben más és más.
2008. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak van igaza! Neki higgy!
2008. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy fittyfenét, hát nekünk sem volt meg szülésig, és nem volt semmiféle hatalmas macera, bementünk, aláírtuk és megkaptuk a javított anyakönyvi kivonatot. Csak tudom, hát így csináltuk, három hónapos volt akkor a fiam.
2008. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Látom már régi a kérdés, a kérdezőnél már bizonyára meg is oldódott a probléma, de hátha másoknak még hasznos lehet a válaszom. Tehát: Ha nem élsz házasságban és a gyermek megszületésének időpontjáig nem rendeztétek a gyermek családi jogállását ( teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat megtételével ; amit anyakönyvvezetőnél, gyámhivatalban és jegyzői gyámhatóságon tehettek meg vagy a másik verzió h szülés előtt összeházasodtok) akkor hiányos anyakönyvi kivonatot fognak kiállítani, melyen az apára vonatkozó adatok hiányoznak, és a kicsi vezetéknevének az anya vezetékneve lesz bejegyezve.

A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat megtételére mind a szülés előtt, mind a szülést követően van lehetőségetek, annyi a különbség, hogy ha még születendő gyerekre történik az apaielismerés akkor vinni kell: szakorvosi igazolást a szülés várható időpontjáról; a fogantatás vélelmezett időpontjáról és hajadonsági igazolást, és itt jön 2010. januárjától egy csavar, olyan igazolást is vinni kell, mely szerint nem szerepeltek a bejegyzett élettársak nyilvántartásába, ezt közjegyzőtől kell kikérni kb 2300,-Ft-ért vagy a hivataltól kérni h kérjék le nektek de az sok idő, de el is mehettek a körjegyzőhöz h jegyezzen be benneteket élettársaknak és akkor máris a apa lesz bejegyezve az anyakönyvi kivonatba ha ez a születés előtt történt!!!! Ha a pici már megszületett, akkor mint már említettem nyitott lesz az anyakönyvi kivonata, emrt nem elsz apja.. ezt 3 éves koráig rendezni kell, máskülönben hivatalból képzelt apát állapítanak meg. Ha már megszületett, akkor személyi, lakcímkártya a születési anyakönyvi kivonat szükséges, bementek a fent említett szervek bmelyikébe és teljes hatályút tesztek.

Ha van bármi további kérdés ezzel kapcsolatban tegyétek fel!

egy gyámhivatali ügyintéző

2010. jan. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kiegészítés:

a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat megtételekor azt is meg kell határoznotok a hivatalba, hogy mit szeretnétek a gyermek vezetéknevének! Rengeteg féle verzió van, ezt már egy fentebbi válaszba láttam és az szerintme helytálló!

2010. jan. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!