Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves tartvérével engednéd...

Hány éves tartvérével engednéd el a kicsigyereked? Szerinted tud egy tizenéves rendesen vigyázni egy picire? Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Régi a történet,de mai napig bosszant.

Öcsém és köztem 14 év van,én lány vagyok.A történet 2000-es évek eleji,falun laktunk,pár km-re város.

Én otthon voltam nyári szüneten,anya a vállalkozását épitgette.Öcsém belázasodott,köhögött,semmi extra,de mivel gyógyszer kellett rá,orvoshoz kellett vinni.Kocsink nem volt,én értem rá,fogtam,bevittem a városba.

A gyerekorvosunk akihez mindketten jártunk szabin volt.A helyettesitő orvosnő szabály szerűen leordibált hogy miért én viszem a gyereket,honnan tudom hogy köhög és hány fokos láza volt,van,és hogy mire allergiás,milyen gyógyszert szokott kapni.

Visszaszólni még kicsi voltam,de mai napig bosszant a dolog.Hisz nem koszosan,félcsupaszon vittem be,hanem tisztán,hordozóban,ahogy anya is vitte volna és tudtam mindent ami kellett.



2012. márc. 21. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 15 évesen már vigyázhat rá a nagytesó. Hiszen már tud felelősségteljesen gondolkozni. Múltkor megrökönyödött férjem mamája, mert rábíztam 1 órára az 5 hónapos kicsit a 17 éves keresztapjára. :) Vannak ilyen furi emberek...
2012. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 14 éves, nem gyerek, igen is meg tud mérni egy lázat és meg tudja állapítani, ha valaki köhög, náthás. Szerintem nagyon szép dolog volt tőled, mert ha nem viszed el, mire hazaérnek a szüleid, akár nagyobb baj is lehetett volna.

Nyilván nem az a normális, hogy 14 éves lányok viszik orvoshoz kistestvéreiket, de ez extrém helyzet volt, szerintem jól tetted.

A nővérem 11 évvel idősebb tőlem és ő is simán sokszor ellátott úgy, mint anyukám.:)

2012. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó,persze,van olyan tizenéves,akire a macskám se biznám,nemhogy kisbabát,de azoknak látszik a kinézetén általában.

Én pedig egy eléggé szolid kislány voltam,ránézésre is.

2012. márc. 21. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is vittem az unokahúgom védőnőhöz mikor az anyukája nem ért rá! Az is 2000 körül volt.

"Honnan tudom hogy köhög" ez tetszett, gondolom hallottad....

2012. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi volt a gyerekorvos problémája.

Férjem nagycsaládban nőtt fel, közte és a legkisebb tesója között 20 év van, az előző tesójával meg 14 év.

Rengeteget vitte Őket orvoshoz, oviba, sőt járt szülői értekezletre, ha az anyukájuk nem ért rá. Soha nem szóltak be rá.

Nálunk is nagy a korkülönbség a gyerekek között. 13 éves lányomra simán rá lehet bízni 1-2 órára a 9 hónapos babát, de az is megesik, hogy a 14 éves fiam viszi be a 2,5 éves húgát. Tudnak lázat mérni (popsiban is), el tudják mondani, hogy mi a gond.

Inkább dicsérni kellene azokat a kamaszokat, akik hajlandóak ilyesmire.

2012. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindent meg tudtam vele csinálni,anya vállalkozott,sulin kivüli összes időmben rá vigyáztam,tápszer,pelus,fürdés,gyógytorna,kruppal járó éjszakázások fele enyém volt.Igaz sokkalta inkább pótmama voltam mint nővére,de akkor is.


A hölgy ma is praktizál,és ugynez van,unokahugom 9 évesen egyedül kellett menjen hozzá (1 utca a rendelő,iskola 2 utca,egyedül jár),erre a gyermekvédelmiseket kihivta a szüleire.Szülők 6ra járnak dolgozni,útközbe eső rendelőben dokinő is meg tudja mondani a gyereknek,hogy sipirc iskolába ne szinlelej,vagy komolyabb a baj,hivjuk a szüleid(mobilja van a gyereknek)

2012. márc. 21. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon durva!!! Köztem és az öcsém közt "csak" 10 év van, de én is rengeteget vigyáztam rá, igaz ez még a 90-es években volt...

Nem értem, hogy mi volt a baja a dokinőnek. azt érteném, hogy ha állandóan csak veled látta volna, akkor finoman szóvá teszi, hogy mégis, anyuka hol van... de azért mert te vigyáztál rá éppen, amikor beteg lett és felelősségteljesen elvitted orvoshoz, biztonságosan... komolyan mondom! Örülne neki inkább!

2012. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15 évessen egészségügyi középiskolás voltam.Betegekek,idősek ,gyerekek voltak rám bízva.Hálistennek csak gyakorlati időben.Egy doktornőnek nem okozott gondott.Amugy visszatérve szerintem teljessen rendben van,vigyázhat 14 évea kisebb tesóra
2016. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!