Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem annak érdekébe...

Mit kéne tennem annak érdekében, hogy ez többé ne forduljon elő? Hogyan oldjam meg, hogy ne kelljen szégyenkeznem miatta?

Figyelt kérdés

Sajnos óriási "bajban" vagyok.Társasházban lakunk a férjemmel és a 2 éves kisfiunkkal.

A szomszédban van egy pár a gyerkőcükkel, aki 8hónappal idősebb a fiamnál.Amikor ideköltöztünk másnap jött a csaj, hogy milyen jó lesz, együtt mehetünk mindenhová stb. Nagyon örültem neki, mert barátkozós vagyok, de ezután jött a feketeleves..

Képzeljétek, hogy folyamatosan kiabál a fiával, nagyon hangosan beszél alapból, de annak a 100xosát képes meghaladni, mikor a kicsi nem azt csinálja amit ő mondd.

Képes elverni a boltban, a játszón..Olyan dolgokért kiabál pl: Hogy a kisfiúnak melege van és le akarja venni a pulcsiját, Anyuka nem akarja ezért őrjöng, hogy a k***a életbe azt teszed amit mondok vagy p*csánváglak..Ezt a játszó kellős közepén mondta úgy, hogy a gyerek kb a játszó másik végén volt..Gondolhatjátok mit szóltak az anyukák :( Én meg csak lapultam, szóltam neki, hogy álljon le, vagyis, hogy semelyik gyereken nincs 2 vastag pulcsi mert jó idő van. Összezavarja a kis srácot, hogy jó akkor megyünk, indul a gyerek, erre megszólal, hogy maradni akarsz még?

Nagyon kész vagyok tőle, mert télen sikerült kissé megszakítanom a kapcsolatot vele, de jött a jó idő és minden nap kb 10x jön át.Folyamatosan azt mondja, hogy ő keményen neveli a gyereket, mégsem fogad szót és ő ezt nem érti. Mondtam neki, hogy kössenek kompromisszumot, mert én is így vagyok és érdekes, sosem ordítok mint a fába szorult féreg..Azt még tudni kell, hogy 5 évvel idősebb nálam, azt gondolja ő mindent jobban tud, pedig iszonyat amit csinál..

Mit tegyek??Ti mivel oldanátok ezt meg? Bocs, hogy hosszú lett..de a férjemet kirázza a hideg ha meghallja, hogy kiabál. Ő azt mondta, hogy ne is beszéljek vele, de hogyan? a mellettünk lévő lakás az övéké :( Ráadásul tapad ránk mintha kötelező lenne.Bármilyen tanácsot elfogadok.


2012. márc. 23. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy pácban vagy... Én az őszinteséget választanám, valahogy így: "ne haragudj, de nem szeretnék veletek menni, mert nem értek egyet a nevelési módszereiddel, és félek, hogy a kisfiam eltanulja tőled a trágár beszédet."

Nyilván megharagszik majd rád, de legalább békén hagy titeket, ez a kisfiad érdeke is.

Másik lehetőség az, hogy adsz neki egy ultimátumot: ha kibír egy közös sétát kiabálás és szitkozódás, verés nélkül, akkor benne vagy, de az első alkalommal, hogy nem tartja be, már fordulsz is vissza.

2012. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is összevitatkoztam ezen egyik barátnőmmel, dühből sok olyanért kap a gyereke, ami nekem semmiség. Mondjuk az én gyerekem elég szófogadatlan 3 évesen, míg az övé tart tőle, engedelmes. Szóváhozram egyszer neki, megbeszéltük, ő így, én úgy nevelem a gyerekem. Azóta is összejátunk, mindenki így ismeri a játszótéren, a kiabálós anyuka. Nekem nincs szégyelnivalóm, csak neki, én már csak nevetek rajta. Jó valakivel beszélgetni, gyerekek is elvannak. Beszéld meg vele!
2012. márc. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondod, hogy Neked kicsit mások az elképzeléseid a gyereknevelésről, és nem érted, miért kell üvölteni azzal a picivel, nem beszélve a trágár szavakról, amelyeket nem szeretnéd, ha a tiéd átvenne.

Biztos öri hari:-), de gondolom nem fog hiányozni Neked!


Én igazából nem Téged sajnállak, hanem az ő gyermekét!:-((((

2012. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!