Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 és fél éves lányom reggel...

14 és fél éves lányom reggel 5-kor jött haza szombaton. Hogy tudnék rá hatni, hogy ilyen ne forduljon elő többet?

Figyelt kérdés

Pénteken megkért, hogy aludhasson a barátnőjénél. Azt mondta, otthon lesz az anyukája, nem lesz semmi baj. /a barátnője a város másik végén lakik. / Beleegyeztem, azzal, hogy de lehet, hogy elmegyek leellenörizni. Ilyet még soha nem tettem, mert megbíztam benne, de most este 10 után el is mentem.Felhívtem a lányomat, hogy jöjjön ki a ház elé. Kijött. Megkértem, hogy küldje ki a barátnője anyukáját, szeretnék beszélni vele. Azt mondta a lányom, hogy mindent elrontok, és elrohant. Ahogy én is mentem volna el, akkor ment be a házba még 6 fiatal /14-18 évesek/. Utolértem a lányomat. Szépen mondtam neki, hogy jöjjön haza, mert arról volt szó, hogy csak ő alszik a barátnőnél nem még 6 másik gyerek is felügyelet nélkül. Azt mondta, majd reggel és lerohant. Éjjel 1-kor még vissza mentem, de sötét volt. Felhívtam a lányomat. Azt mondta, nem mondja meg hogy hol van, és csak reggel jön. Haza is jött 5 órakkor. Nem szóltam semmit, gondoltam, ha felkel leülök vele beszélni. Nem lehet. Úgy beszél velem mint a kutyával./hadj békén!, nem érdekelsz!, lesza..om, .../ Mondtam, hogy csak annyit vártam volna, hogy azt mondja, hogy beszéljük meg, azt felelte, hadjam békén. MOndtam, hogy jó, de ha felnőttnek érzi magát, akkor törődjön magával. Ma már nem is készítettem neki iskolába enni. / a hűtőbe mindig van sajt, felvágott, vaj/. Ma azzal jött haza iskolából, hogy adjak neki 2 eurót, mert kért kajára kölcsön. Azt mondtam, nem adok, mert ha arra felnőtt, hogy reggel jöjjön haza, akkor kaját is csinálhat már magának. Erre elrohant, és még visszaszólt, hogy megint csak reggel jön haza.

Mit csináljak vele? Nézzem levegönek? Hogy tudnám elérni, hogy meg beszéljük a dolgokat? Az mégsem való, hogy reggel jöjjön haza 14 évesen.


2011. szept. 19. 17:12
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
89%

Én minimum szobafogságba zárnám.

Egy 14 éves kis "taknyos" ne viselkedjen már úgy a szüleivel mint a kutyával! És még neki áll feljebb.

Ilyenkor megérdemelne egy pofont...

Nincs egy kicsit elkényeztetve? Mert nekem úgy tűnik.

2011. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen viselkedés után sehova nem mehetne jó ideig, az biztos, és még nem is biztos, hogy ennyivel megúszná (természetesen nem verném meg, valamilyen emgvonásra gondoltam, pl. internet). Olyan meg nincs, hogy egy 14 éves gyerek csak úgy elrohan otthonról, ne engedd neki.


Ha most hagyod neki ezeket a dolgokat, később rosszabb lesz, és nekem ebből a leírásból is úgy tűnik, eddig is túl sokat engedtél neki meg.


Enni csinálj neki, de pénzt ne adj, meg ne mehessen csak úgy ide-oda - szerintem.

2011. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Internet megvonás megtörtént /"jelszóztam" a gépet/.

Az szerintetek nem jó megoldás, ha levegőnke nézem, és nem érdekel, hogy mit csinál és nem törődök vele? Csináljon meg egyedül mindent, ha olyan nagynak érzi magát. Ha éhes, nyissa ki a hűtőt és egyen, ha valam it kérdez, nem válaszolok. Bár ma kétszer kérdezett, azt mondtam,: te akartad, hogy hadjalak, hát hagylak.- és nem válaszoltam, erre elkezdett üvölteni. És én levegőnek néztem. Ez nem jó megoldás? A szobafogságot már próbáltam, nem segít sajnos.

2011. szept. 19. 17:46
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok,és így visszagondolva kicsit magamat látom a lányodban,sajnos én is ilyen ngyszájú,öntörvényű kamasz voltam.bizony előfordult,hogy kamuztam otthon,hogy elmehessek szórakozni,vagy buliba,és csak isteni szerencse,hogy nem történt baj akkor.ez azért nm fordult olyan sokszor elő.de ha kiderült,vagy nagyon bunkón beszéltem,bizony elcsattant 1-1 anyai maflás,ami miatt,meg miatt,hogy nem engedtek el 1-1 buliba nagyon utáltam akkor őket.de így felnőttként visszagondolva már kifejezetten hálás vagyok,hogy akkor, nem csinálhattam azt,amit akarok,ki tudja hol lennék,és mi minden sz.rt próbáltam volna ki.a határaidat feszegeti,ne engedd el,ajtó bezár,anya eléáll-nálunk is megtörtént,nem 1szer sírtam magam álomba,mert azt hittem valami világiról maradok le.az az 1-1 pofon neked jobban fog fájni,de a helyén lesznek a szerepek,ki a szülő,ki "parancsol".arról nem is beszélve,hogy az fájna a legjobban,ha egyszer a rendőr kopogtatna.....
2011. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a levegőnek nézés nem a legjobb? Most is lelépett. Tehát ha hazajön, közöljem vele, hogy mostantól nem mehet sehová és szobafogság van?
2011. szept. 19. 18:02
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

te is jó szülő vagy, hogy nem tudod, hogy nevelj! Mondd meg neki, hogy slassz plassz otthon marad, nem mehet sehova. te vidd iskolába te hozd haza, kérd ki ofőjétől az órerendet. majd amikor hazahoztad, ajtó bezár és kész. mi8 olyan nagy cécó? + ba még 2 nagy pofon. én is kapok, ha elcsászkálok, de másnapra már nem bánom. és ha megsértődik? akkor mivan? 5 év múlva legalább nem fogod azt kérdezni magadtól, ha sittre kerül: mit rontottam el? most még helyre lehet hozni



15.L

2011. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
és még valami: ne csinálj kaját neki! elég nagy már h meg tudjon vajazni egy kenyeret! ne is adj pénzt! majd éhezik! megtanulja h csinálnia kell magának. nálunk is így van és meg is csináljuk magunknak testvéremmel!
2011. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Világos.

De azért egy ekkora gyereknél már a pofozás is veszélyes.

Agresszió, agressziót vagy még nagyobb ellenállást válthat ki.

Csak te ismered a lányod, meddig mehetsz el.

Azt már kár is írnom, hogy korábban rontottad el.

Amennyire lehet menjetek vissza az időben. Ültesd ide a gép elé és olvassa el az itt beírtakat.

Próbálj leülni vele és beszélgetni a félelmeidről. Meséld el neki, hogy szertnél vele egy jó anya lánya kapcsolatot kiépíteni ami kölcsönös bizalmon alapul.

Félted azoktól a fiúktól akik mást sem akarnak, mint egyszeri alkalomra szex. Van itt jó pár fiatal lány a kérdezők között aki csalódott olvassa el ezeket is.

Azt is amiket fiúk írnak az ilyen lányokról.

Beszélgetés, beszélgetés nem az ilyesztgetés legyen a hangsúly hanem a szeretet és féltés.

Ne napok alatt várj eredményt, adj neki egy kis időt.

Ismered a barátait? Mert ha nem az is nagy hiba.

Ha mégis csinálja az agyát tovább keményíts be.

2011. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
ha hazamegy a lányod bezárod az ajtót és megmondod nem mehet sehova,szobafogság,és szépen beszélgess el vele,vond meg a zsebpénzét stb. ne csináld már röhög a hátad mögött, egy egy kis taknyos,el sem engedtem volna még a barátnőjéhez sem,sőt addig amíg nem jön velem haza nem megyek el a házból,korábban kellett volna fegyelmezni most már nehezebb lesz,de tuti kapna egy pofont mert hazudott
2011. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

ne haragudj de nagyon elkényeztetted az új liberális nevelés szerint nevelted,hogy a gyereket nem kell nevelni,megneveli magát,nem szabad büntetni,fegyelmezni,csak megbeszélni,nem kapott soha a kezére,szájára,fenekére?

ha hazajön a lányod ne engedd el sehova vedd el a kulcsát zárd be az ajtót,ne engedd internetezni,sehova se csak iskolába,te vidd és menj érte,kaphatna egy pofont is hazudik meg elrohangál,reggel jön haza kis 14 éves taknyos létére megérdemli,vond meg a zsebpénzét,tanuld meg az órarendjét,már nehezebb lesz de tanítsd meg neki ő a gyerek te a felnőtt,te tartozol érte felelősséggel,nem tehet meg mindent,beszéld meg vele,ha hisztizik akkor egy pofon,nem vagyok az erőszak híve,de ezért simán kijár,jó kamasz voltam néha voltak hülyeségeim,de tényleg jól jártak velem nem ittam,pasiztam,buliztam 17-18 éves koromig,na és egyszer el kellett volna mosogatnom de nagyon sok volt és visszaszóltam,hogy nem én koszoltam be nem mosom el,durr egy pofon,tudtam hol a helyem sosem vertek azt a pofont kaptam életemben csak,és most egy felelősségteljes,önálló,tisztelettudó ember vagyok 22L

2011. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!