Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora az ideális kor két...

Andi231 kérdése:

Mekkora az ideális kor két gyerek között?

Figyelt kérdés
menyi idő teljen el két szülés között hogy a gyerekeknek is ideális legyen?

2012. márc. 26. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről biztosan mindenki eltérő módon vélekedik, kinek mi az ideális ugye, több szempontot is figyelembe véve.


Az öcsém és köztem 3 év van. Számomra ez mindig ideálisnak tűnt.

Most várjuk a kistesót, aki 3 évvel és 2 hónappal a nővérkéje után érkezik.

2012. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiaim között 4 év van,előre így terveztem.

A nagyobb 1,5 évesen ment bölcsibe,sajnos a pénz miatt hamarabb vissza kellett mennem.Kicsit összeszedtük magunkat,és jöhetett a tesó.

Így amíg a pici aludt,volt időm a nagyobbra,amíg a nagy oviba volt,volt időm a picire,és az itthoni dolgokra.

Imádják egymást,már együtt játszanak(3,5 és 7,5 évesek)

2012. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 3an vagyunk testvérek, 5 év a korkülönbség. Lehet soknak tűnik, hogy így a nagyobb és a kisebb testvérem közt 10 év van, de senkinek nem tűnik fel, mert én pont köztük vagyok. A keresztlányom és a kishuga közt is 5 év van. Valahogy nálunk így jött össze, de szerintem ez így tökéletes. :D De ez az én véleményem. :)
2012. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő.


Számomra a másfél-2 év az ideális, egyben letudni a gyes-mizériát, hogy utána ne kelljen még egyszer megszakítani a munkaviszonyt, a gyerekek jobban megtanulnak alkalmazkodni, osztozkodni, és mivel "egyszerre nőnek", könnyebb később családi programokat szervezni. Pl. nem lesz olyan, hogy elmennénk valahova a naggyal, de a kicsi még nem jöhet.


Mi ezt a vonalat követjük, persze van hátulütője (pl. nehéz). Ezért kell mindenkinek mérlegelnie, hogy melyik út passzol jobban az életstílusába. Mi pörgős szülők vagyunk, segítségünk is van, így nem féltünk 4 gyerkőcöt bevállalni minimális korkülönbséggel. Van, akinek már 2 is sok. Egyénfüggő.

2012. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!