Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség 2 gyerek között?

Figyelt kérdés
a kisfiam most 8hónapos és szeretnénk még egyet. mikor a legideálisabb?
2007. nov. 6. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a legjobb nekik ha minnél kevesebb a korkülönbség,de ez attól is függ hogy mennyire birod az állandó "örséget" a baba mellett,és ebbe gondolj bele és szorozd meg 2vel.én nekem most fog jönni az első kisfiam,de én legalább 2-3 évet szeretnék köztük.de elöbb még ez szülessen meg:D:D:D
2007. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs általában ideális korkülönbség, mindenkinél más. Ha megszületik a tesó, amíg otthon vagy az első babával, akkor folyamatosan otthon lehetsz. Ezt van, aki akarja, van, aki nem. Ha kicsi a korkülönbség a csemeték között, jobban "összenőhetnek", egymás játszópajtásai lehetnek, ha nagyobb a korkülönbség, a nagyobb gyerek kicsit anyáskodik, vagy "apáskodik" a kisebb felett, sokat segíthet Neked vele. Na ez persze mindkét esetben az ideális eset, nem számítva a tesvérféltékenységet és a veszekedéseket.

A kisebb és a nagyobb korkülönbségre is hallhatsz érveket és ellenérveket, hogy Nektek hogyan lesz jobb, azt Nektek kell eldönteni. (Na meg persze a természet is besegíthet a döntésbe azzal, hogy mikor esel teherbe újra.)

Sok sikert!

2007. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva szerintem nem igazi a nagy korkülönbség. Vagy legyen nagyon nagy, vagy kicsi. Max 3 év. Ha nagy korkülönbség, akko min. 10 év:)

A nővérem és köztem 6 év van. Nem tudtunk jó testvérek lenni igazán. Azért szeretjük egymást.

2007. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a két nagy lányom között 10 hónap 23 nap a különbség, és nem volt rossz. A két kicsi napi ritmusát könnyen igazíthattam egymáshoz. A kistesó érkezésekor már 3,5 és 4,5 évesek voltak, ez sem volt különösebben rossz, de a lányokkal azért talán könnyebb volt az elején, bár szerencsére még ekkor sem volt különösebb féltékenykedés vagy ilyesmi. Most pedíg mire megérkezik a kistesó a nagyok 6,5 és 7,5 évesek a kicsi pedig 3 éves lesz. Ettől egy kicsit tartok mert a pici nagyon anyás lehet, hogy teljesen máshogy áll majd a kérdéshez mint annyi idősen hozzá a nővérkéje.

De szerintem nincs is olyan, hogy ideális korkülönbség, bármekkora lehet jó is rossz is, csak a szülőnek kell ügyesen kezelni a dolgokat...

2007. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem 9 éves lesz a fiam mikor megszületik a második babánk (májusban).

Rosszat még nem hallottam, csak jóval biztatnak.

Majd meglátjuk, de én örülök, hogy nem 2-3 év lesz közöttük.

2007. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!