Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség két gyerek között?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom és tervezzük neki a tesót.Nincs hamar?
2011. márc. 23. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

ezt nem nekünk kell eldönteni :)

ha te bírni fogod a nagyobbat is lekötni és a kisebbet is ápolni ..


nem korai egyébként de sok mindentől függ ..

2011. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ideális. Ez teljesen egyénfüggő. Mindenképp jó lesz.


Az én gyerekeim között is kicsi a korkülönbség, a legidősebbek 5 éves ikrek, van még egy 3 éves lányom és egy másfél éves fiam, nem mindig könnyű, de van segítségem, megoldom és nekem jobban tetszik, hogy nincs köztük nagy különbség korban. Később is könnyebb lesz szerintem.

2011. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nálam 18 hónap van a kettő között, a második hívás nélkül kopogtatott, de nem bántam meg hogy bevállaltam. Az első éveket kell túlélni ép ésszel (és családi segítséggel), most viszont nagyon összenőttek. Ha valamelyik beteg és a nagymamánál lábadozik, akkor a másik két nap után szenved. Van olyan hétvégi nap, hogy ha nem megyünk sehová, csak enni jönnek ki a szobából, úgy eljátszanak. Egy gyerekes szülőktől hallom, hogy a gyerek sokat nyafog, hogy unatkozik.

Másik: altatás. Amíg picik, egy rémálom.

De most sok 3+ éves gyerek anyukájától hallom, hogy az ő gyerekük még mindig fél egyedül aludni. Nekem meg bevonulnak és kézenfogva alszanak el. Hiába az emeletes ágy, inkább az alsó szinten bújnak össze.


Én ajánlani tudom a kis korkülönbséget, ha a család is támogat.

Ráadásul sok egygyerekes ismerőstől hallom, hogy addig addig vártak a másodikkal, míg nem lett belőle semmi. Mert most anyuka visszament dolgozni, most lakást készülnek felújítani, most költöznek, most meghalt a nagypapi, most ez, most az...

2011. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinel mas ez. Nektek kell erezni a ferjeddel. Nalunk en kb. 5 evet tartok idealis korkulonbsegnek, mert nekem semmi segitsegem nincs, kulfoldon elunk es a ferjem is van, amikor honapokat vagy akar 1-masfel evet is tavol tartozkodik egyszerre munka miatt.
2011. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!