Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezután mit gondolnátok vagy...

Ezután mit gondolnátok vagy mit tennétek? Én most eléggé elárulva érzem magam. (tovább lent)

Figyelt kérdés
Gyermekeim (1 hós és másfél éves) apjában csalódtam óriásit... Segít fürdetni, meg főz, én meg boldog voltam, hogy jobb apukát nem is találhattam volna nekik. Erre fel, ma már másodszor hallottam véletlenül (elfelejtette letenni a telefont), hogy neki mennyire elege van, és kellett ez, hogy házasság meg gyerek, meg hogy azelőtt még legalább pénze is volt meg ideje is. Ez csak azért esik különösen sz.rul, mert bár soha nem csináltam ebből ügyet eddig, én kerestem jobban kettőnk közül. Az időről meg annyit, hogy akkor jutok el a fürdőbe, ha délután épp egyszerre alszik a két kicsi. De nem szoktam panaszkodni, csak ma délután pont meg akartam kérni, hogy vigye el egy kicsit a nagyobbat. Ezek után többé biztos nem fogom :). Sőt, még ha akar sem hagyom segíteni semmiben. Vagy ezzel csak magammal szúrok ki, hiába a büszkeség? Nagyon rosszul esett ez, főleg, hogy nem első alkalommal történik meg. Ha próbálom megbeszélni, akkor azt támadásnak veszi, hogy minek fújom fel. Érdemes egyáltalán bármit tenni, mit gondoltok?
2012. márc. 27. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nehéz szitu. Nekem is nagyon rosszul esett volna, de ahogy magamat ismerem, rögtön rákérdeztem volna, hogy ez még is mit jelent.

Mindenképpen beszélnék vele, mert ha nem beszélitek ki csak eldurvulna a dolgok idővel.

2012. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy így érzed magad.

Mindenképpen le kell ülnötök megbeszélni, de majd egy higgadt pillanatban.

Ketten vállaltátok a gyerekeiteket. Mindenki tudja, hogy a gyerekek kiadással járnak és türelem kell, meg segítség neked, mivel nagyon kicsik még.

Sok férfi sajnos csak ilyenkor néz szembe a ténnyel, hogy családos, nem teheti azt, mint legény korában.

Rengeteg lemondással jár az anyaság-apaság, de aki ezt problémaként éli meg, ott nagy a baj. Pont ahogyan te írtad. Te nem panaszkodsz, mert kevesebb a gyeded, mint valamikor a fizetésed. A legtöbbször megoldod a problémákat egyedül. Természetesnek kéne lennie, hogy segít és ezt nem szabadna felhánytorgatnia, főleg nem panaszkodnia valaki másnak.

A gyermekeket KETTEN vállaltátok, nem te egyedül. Igaz, ő dolgozni jár, de neked is kijut a jóból két kicsi gyerekkel. Ezt neki látnia kéne, élveznie kéne a családos életet, azt, hogy kicsik a gyerekek, mert olyan hamar fel fognak nőni....

Szomorú a helyzet, de remélem meg tudjátok beszélni. Gondolom nem tudja, hogy hallottad a beszélgetést. Szerintem kérdezz rá, hogyan érzi magát, gond-e neki, hogy munka mellett besegít neked a konyhán vagy a gyereknevelésben. És remélem őszintén fog válaszolni. Így megtudhatod, hogyan érez. Ha meg füllenteni fog, hogy ne bántson meg, akkor baj van.

22hkm és 4 éves anyukája

2012. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A segít azt jelenti, hogy magától vagy kis unszolásra? A második baba be volt tervezve?


Ha van valaki, akire rá tudjátok bízni a gyerekeket csak fél órára, akkor tegyétek meg. Addig menjetek le a legközelebbi cukrászdába és beszéljétek át a dolgot. Ne hagyd, hogy lerázzon!

2012. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem sikerül megbeszélni, mert mindenért én vagyok a hibás...

Egyébként magától áll neki dolgoknak, de aztán meg is jegyzi őket. Sajnos ismerem ezt a játszmát, mert anyukám is mindig ezt csinálta :S A kisebbik bébi bizony meglepetés volt, és eleinte tényleg csak én örültem neki. Gondolom ez is sok mindent megmagyaráz :(

2012. márc. 28. 08:20
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
amit utoljára írtál, igen, az a magyarázat. Te most érzed magad elárulva, ő meg akkor érezte magát, mikor a megkérdezése nélkül jött a 2. baba.
2012. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5.


A megkérdezése nélkül ? :)))

Bocs a profán szóhasználatért, de ő csinálta, velem. És a bébi engem sem kérdezett meg, hogy most mennyire lenne alkalmas... A meglepetés nem így értendő, hanem hogy az óvintézkedések ellenére. Tudod, 99%...

2012. márc. 28. 09:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Abban ne érezd magad hibásnak, hogy jött a második. Akármilyen módon is védekeztetek, KÉT ember kellett hozzá, TI ketten.

Amúgy ismerős, hogy valaki segít, majd felhánytorgatja.

Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni. Csak nálunk sógornőm csinálta ugyanezt, nem a férjem.

Ha ez így marad sokáig, a kapcsolatotok fogja meginni a levét.

22hkm

2012. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
.
2012. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, most elgondolkodtam, hogy őszintén szólva nekem is voltak / vannak olyan beszélgetéseim a barátnőmmel amiket nem feltétlenül a párom fülének szánok. Van úgy, hogy nagyon rossz passzban vagyok és úgy érzem, nem segít nekem eleget, mindent én viszek a hátamon, persze később átértékelem ezeket a helyzeteket. Bevallom, néha eltúlzom a dolgokat - legalábbis utólag így tűnik számomra - akkor mégis jólesik kimondani azt, ami a szívemet nyomja, és kicsit panaszkodni "sanyarú sorsomról". Az is lehet hogy ez a párod részéről is egy ilyen hasonló szitu volt, hiszen bármilyen csodálatos dolog ha az embernek gyermeke(i) születik, bizony vannak árnyoldalai is, főként a párkapcsolatot, a megváltozott élethelyzetet illetően ( amit a férfiak általában nehezebben viselnek). Talán tényleg nem kellene ezt az affért firtatni nála, próbáld meg dicsérni a párodat, amennyire csak lehet hogy milyen ügyes, és milyen jó, hogy ilyen sokat segít neked. Tapasztalataim szerint ez nagyon jólesik a másik félnek: nem kell magától értetődőnek tartani, hogy ő tisztában van vele, mennyire értékeled a munkáját, a hozzáállását ( persze jó lenne, ha ez fordítva is igaz lenne:) hiszen lehet, hogy éppen azért jegyzi meg mindig ha elvégzett valamit, mert azt várja, hogy megdicsérd.
2012. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
5. vagyok. Nem hiszek abban, hogy csak úgy véééletlenül, védekezés mellett becsúszik a baba. Jah, 0,1 %-ban. De itt rengetegen állítják ezt, szóval eléggé kamuszagú. Mi, ha gyereket akarunk megbeszéljük, és leállunk a védekezéssel. Ha besikerült, közösen döntünk, h maradhat-e nemcsak lapítunk és azt mondjuk, h már késő, nem lehet tenni semmit. Így is lehet, csak akkor nem kell a gyakorikerdesek.hu-n sirdogálni, h elárultak, mert szerintem te árultad el férjedet!
2012. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!