Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék spórolni? Ti...

Hogyan tudnék spórolni? Ti hogy oldjátok meg ezt a nehéz helyzetet?

Figyelt kérdés

Januárban mindkettőnknek megszűnt a munkahelye.Párom azóta talált munkát,én viszont hiába küldtem el vagy 100 önéletrajzot,sehonnan nem kapok választ.

Mire kifizetjük a rezsit,marad kb. 25-30 ezer ft kajára,vegyszerekre(egyszóval mindenre).

Amíg nem kapok munkát valahol ez igy is marad.Tippeket szeretnék,akik hasonl összegből élnek,hogy oldják meg??


2012. márc. 28. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Sajnos én is hiába küldözgetem az önéletrajzomat még vissza se írnak arra se méltatnak.

Nem tudom,hogy lehet sporólni,mert minden iszonyat drága.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nálunk nincsen még baba,de terveztük..Igy viszont nem merünk még belevágni:(
2012. márc. 28. 10:10
 3/16 anonim ***** válasza:

kevesebből kell megoldanom


Szerencsére kertes házunk van , így a párommal még tavaly felásattam egy darabot és veteményezek, mindenfélét. A zöldség ez által megoldva, csirkét élve veszem amikor olcsóbb (300 ft kilója) és nagyobb mennyiséget, itthon szépen megpucolom és hús is van ez által. Most akarunk venni egy pár darab tyúkot, hogy legyen tojásunk is.


A boltba ha van akciós liszt és cukor akkor abból többet veszek, így nem kell minden hónapban azt is venni. Zsírt használunk olaj helyett.


Jelenleg a házi kenyér sütéssel próbálkozom, de nem nagyon akar sikeredni.

2012. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekünk a veteményezés meg állat tartás nem megoldható sajnos.Panelban lakunk..
2012. márc. 28. 10:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Első voltam.Borzalmas világ van.Én már azt se tudom mindennap,hogy mit főzzek egy 7 tagú családnak.

Közértbe se merek már menni,mert nem veszek semmit és ott marad simán 10 000 ft.

Én például részmunkaidős állást keresek 35 évesen,de semmi.Mindenhova a 18 éves kell.

Nem csodálkozom,hogy nem mertek babát vállalni.

2012. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
erélyetek van?
2012. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem irigyellek!Mi ketten vagyunk és ígyis nagyon nehéz..

Pedig nincsenek nagy igényeink..Amit havi szintem költünk magunkra,az is csak tisztálkodási szer..Sajnos abból sem a megszokott,hanem a legolcsóbb..:(

2012. márc. 28. 10:22
 8/16 A kérdező kommentje:
sajnos erkélyünk sincs..
2012. márc. 28. 10:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Tervezés meg a menüt, 2-3 napra főzz! 1000 Ft- ból ki lehet hozni , az havi szinten 10-15 ezer forint.

Pl. Spagetti 1 tészt 200 Ft, sparban fél kg darálthús 500 ft, 1 paradicsom konzerv 200ft.

Fasirt hasábbal, darálthús, 1-2 zsemle 600ft, hasáb 250ft, olaj.

Lángos, olaj, Liszt, élsesztő, tejföl, sajt, babgulyás, rántott hús Rizibizivel. Nagyon sok mindent ki lehet hozni 1000ft-ból, és kettőtöknek elég 2-3 napra.

Reggelire kenyér, zsemle, lefagyasztom, így ha előveszem mindig friss, vaj, lekvár, főtt tojás, májkrém, vajkrém, ami kiadósabb azt veszem így ezt ki lehet hozni 300-500 Ft-ból, ami reggelire vacsorára elég.

Mosópor lidl, olcsó, jó is. Tusfürdő Sampon is jó áron van, 1 hónapig kitart 1-1 kettőnknek.

Tervezés meg mi lesz a heti menü, hétfőn vegyél meg mindent, és akkor többet már nem is kell a héten boltba menni, és akkor nincs túlköltekezés. Csak azt vedd meg ami a listán van!

2012. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal: mindent tervezni kell. A kajákat 1 - 2 hétre előre tervezem, hogy mit főzzek, és ahhoz vásárolok- listával. A húsféléket úgy készítem el többnyire, hogy abból több adag jöjjön ki ( pl. ha pörkölt - szerű dolgot vagy levest csinálok, abba nem kell annyi mint mondjuk a rántott húshoz, mégis finom). Panírozáshoz a tojást tejjel higítom. Sok dolog elkészíthető lisztből és kevés tojásból ( pl. nokedli, palacsinta, sőt, gyúrtam már tésztát is:) Szoktam csinálni pizzát, aminek a tésztájához csak liszt, élesztő só és víz kell,erre bármit lehet tenni,aztán be a sütőbe. Hamar kész van, olcsó, laktató. A mosógép félprogramon megy. Ecettel szedem le a vízkövet. A mosogatószert, öblítőt vízzel higítom. Domestos helyett nekem jó ( és olcsóbb) a hypo is. Felmosáshoz a maradék sampont felhigítom vízzel, azt öntöm a vízbe. Kuponokat váltok be, pontgyűjtőkártyát használok. Én egy bizonyos boltba járok, ahol jó minőségűek a saját termékes dolgaik, viszont töredék áron kaphatóak, mint máshol.A boltban mindennek az egységárát nézem, és nem azt hogy mi akciós és mi van a "kirakatban". A boltok egy részében vannak leértékelt cuccok, aminek hamarosan lejár a szavatossága, de még nem romlott, ezeket sokszor féláron lehet megvenni.
2012. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!