Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá? 4. -es...

Mit szólnál hozzá? 4. -es fiaméknál Harry Potter-láz van, varázsigéket gyűjtögettek, persze a 2. -os lányom is részt vett benne. Már egy órája ezzel bíbelődnek, s közben látom, hogy a kötet a lányka kezében, de ő nem gyűjtöget, hanem vígan olvassa.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első három kötetet elolvashatja, én is 2.-os voltam, mikor karácsonyra megkaptam az első 5 részt. Persze, lassan haladtam, úgyhogy csak 10-11 évesen olvastam el a 4.-5. kötetet, amit akkor nem találtam durvának (mondjuk én nagyon kicsi korom óta imádom az orvosos, boncolós dokumentumfilmeket, katonás mozikat), aztán jött a többi. Ez szerettette meg velem az olvasást. Ha elég érett a lányod, akkor az első könyveket nyugodtan olvashatja. :)

17/l

2012. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejettem írni, hogy a kisebb épp 7 éves csak.
2012. ápr. 2. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan olvashatja, legalább is azt az első néhányat. Ha még csak 7 éves, akkor úgyis lassan fog vele haladni szerintem. Ha jól emlékszem, talán az ötödik az, ami már korhatáros, de lehet, hogy csak a hatodik, nem emlékszem már annyira, hogy melyikre volt ráírva.

Emlékszem, én még Harryvel egyszerre nőttem fel, amikor évente jelent meg egy-egy rész :) Úgy azért egyszerűbb volt, bár én sokszor alig tudtam kivárni :)

2012. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy ha belelendül, ő majd nem fog várni 10-11 éves koráig a 4-5. kötettel! Mondhatnám így is: 2-3 nap alatt végezni fog az elsővel.
2012. ápr. 2. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy ilyen jól olvas a másodikosod. ez nem sokukról mondható el.

Hagyd békén. Esetleg említsd meg neki, hogy ha valamit nem ért, szívesen megmagyarázod. Később meg kérdezd meg, hogy tetszik neki, hátha mesél róla, és beszélgethettek. Szerintem egy szemernyivel se sokkolóbb, mint a Kincskereső kisködmön a torokgyíkban elhalálozó húgocskával, meg a halál madarával (én komolyan féltem tőle annak idején), ami sok helyen kötelező olvasmány másodikban.

2012. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igaz, amikor nagyon bonyolódik a történet, majd vagy kérdez, vagy félreteszi.


Csak eddig a "nem igazán neki való még" kategóriából is a tudományosabb jellegűekért bolondult, amiből ugye rosszat, félelmeteset nem olvashat.


De meg kell hagyni, jókat kacagott Hagrid szövegén, és haragszik Harry nevelőszüleire, hogy milyenek :)

2012. ápr. 2. 22:10
 7/8 anonim válasza:
Nyugodtan olvashatja, az írónő vigyázott arra, hogy akármilyen trauma is történik a kötetben kellőképpen feldolgozható legyen úgy a 4-5 kötetből sok mindent csak akkor ért meg ha nagyobb lesz
2012. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az lenne picit problémás, hogy ilyen kicsiként nyilván sok mindent nem fog megérteni teljes egészében (nem az első néhány kötetben, de majd később), és így nem vész-e el az a bizonyos élmény. Nekem volt ilyen, kisebb koromban, nem könyv, hanem film, amiben ugyan semmi nekem nem való nem volt, de a cselekményt nem tudtam akkor még összerakni magamban. Azóta természetesen értem, hogy miről szólt, mégis valahogy olyan nehezemre esik azt a történetet egészként értelmezni, annyira bennem maradt az, ahogy először láttam.
2012. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!