Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félelem a Harry Pottertől?

Félelem a Harry Pottertől?

Figyelt kérdés
Lányomnak (9,5 éves) hosszas unszolás után megvettem a Harry Potter könyveket, 1 hét alatt ki is olvasta az első hármat. Viszont azóta nagyon fél a sötétben és nem is mer a szobájában aludni. Ennek ellenére kéri a többi részt is mert nagyon szeretné elolvasni őket és kíváncsi a végére. Nem tudom, hogy mivel tennék jót ha odaadnám a többit is, vagy egyenlőre ne engedjem meg neki. Az osztályban a többiek már látták filmen az összes részt és senkinél nem okozott problémát, nálunk viszont hónapok óta tart a félelem sajnos.
2011. máj. 16. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
A filmnél kiírták, hogy 12 éven felülieknek való, szóval szerintem várjál még vele.
2011. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted tőle, miért fél? Lehet, hogy a többi részben megoldódik ez a probléma, de nem tudom sajnos, nem vagyok Harry Potter fan.. Kérdezd meg a lányodat, már el lehet Vele beszélgetni erről. Az olvasástól /főleg amit szeret/ én nem tiltanám el, de ha tényleg az a hibás, amiatt jött elő belőle a félelem, akkor muszáj lesz valamit változtatni.


Vagy ha van a sztoriban olyan állat, ami védelmet nyújt / macska, kutya, egér...bármi/ akkor vegyél neki egy olyan plüsst és az "védi" a szobájában.

Más ötletem nincs :(

2011. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel olvastam a könyveket tudom, hogy minden résznél egyre durvább dolgok jönnek! Mindenképp beszélj vele erről konkrétan mitől is fél, meséljen a könyvről és ha amiatt van és nem vennék neki egyenlőre többet! Szerintem amúgy is idősebbeknek való...
2011. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 rész piskóta,azt én is merném gyerekeknek ajánlani.De a 4.ik résztől tényleg egyre durvább!!Ha az elsőú 3 miatt is fél,semmiképp ne vedd még meg neki a t9bbi kötetet,majd 1-2 év mulva esetleg,azok már tényleg durvák.
2011. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én sem akartam odaadni neki, de hónapokig könyörgött érte mert az osztályban sokan beszéltek róla.

Egyébként a második részben lévő Baziliszkusztól fél és éjszaka suttogásokat hall a falból, ahogy Harry Potter is a könyvben.

Azt mondta az a baj, hogy a könyv alapján ő sokkal félelmetesebbnek képzelte a kígyót, mint ahogy a filmben ábrázolják. Miután elolvasta az első hármat, utána együtt az első két részt megnéztük filmen.

Többször mondta, hogy ha visszapörgethetné az időt, akkor a kettest kihagyná.

2011. máj. 16. 09:42
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Olvastad a könyvet? Én 26 éves lehettem, amikor elolvastam.


1. Valóban, igaza van a lányodnak a könyv alapján én is sokkal félelmetesebbnek képzeltem el az egészet.


2. Ki lehet nevetni: 26 voltam, de annyira magával ragadó, annyira hiteles J.K.R stílusa, hogy én is azt vettem észre, hogy sötétben kissé feszültebb vagyok, és a könyvben olvasottak járnak a fejemben.


Szerintem ha nem olvastad, akkor szánd rá magad és olvasd el te is. Aztán üljetek le és beszéljétek át alaposan a lányoddal a dolgokat. A következő részeket is így olvassátok.

Én még olyan emberrel nem találkoztam, akit nagyon megfogott volna a történet és kibírta volna, hogy a többit ne olvassa el. Lehet, hogy nem az a legjobb megoldás, hogy eltíltod a könyvtől.

2011. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

ilyen sz@rt nem adnék a gyerekem kezébe.

Micimackót és társait inkább. Ott a sok Benedek Elek mese.

Nem tudsz égve hagyni neki kis fényt a szobában?

2011. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:47


Nem értek veled egyet. Én gyerekkoromban Denvertől rettegtem (mesefilm). Ő volt ugye az utolsó dinoszaurusz. Vagy pl. soha nem tudtam megnézni, az Aladdint, mert féltem. Barátnő a Leo és Fred című meséből félt a Leótol. Ezek a mai mesékhez képest igazán lightosak.

A napokban volt pont egy dokumentumfilm erről valamelyik adón. A lényege az volt, hogy lehet az a mesehős akármilyen kedves aranyos, ha a gyerekben valamiért az rosszal párosul, akkor megijed tőle. Fél, nem alszik.

2011. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
10:47-es nem olvasott soha HP-t,azért ir igy. Egyébként előttem iró igazad van,van olyan kisgyerek aki a süsütől retteg,pedig valljuk be,nem egy ilyesztő lény,pláne a mai japán mesékhez képest,amik sztem felérnek egy horrorfimlel.Az unokatesóm meg a Donald kacsától rettegett.
2011. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Harry Potter nem szar. De nem ekkora gyereknek való.
2011. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!