Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a CS...

Mit szóltok hozzá, hogy a CS ezentúl Erzsébet-kártyában kerül kifizetésre?

Figyelt kérdés

Én speciel egyedül álló anya vagyok, és a gázszámlát fizettem belőle....eddig

mélységesen fel vagyok háborodva!


2012. ápr. 4. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%
Most komolyan nem értem, hogy mit hisztiztek ezen?! Kaját sosem vesztek egy hónapban összesen 12000Ft értékben? Oké kell ragasztó, zsírkréta, mi egy más, nyilván ha a kaja mellé odateszed, akkor nem fogja azt a pár száz/ezer forintot külön elkérni, ha Erzsébet-utalvánnyal fizetsz... Egyszerű, ezt költöd kajára, és a kp-t a számlákra... Én örülök, hogy kapunk, és nem veszik el... Az meg nem igaz, hogy méltányossági alapon adják majd.
2012. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
pontosan erről van szó. nálunk is csak a cba fogadja el, ami a leges legdrágább, még az Intersparnal is drágább, és nekem nem mindegy, nagyon nem. ha csak azt veszem, akkor a kubu 30 forinttal drágább, mint a mellette levő dm-ben...ez csak egy példa. de én éppenséggel a számlámat fizetem belőle, így kalkulálok. ez nem olyan egyszerű, hogy akkor abból kaját veszek, aztán csókolom!
2012. ápr. 4. 21:58
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem szünt meg a munkahelyem csak nem kapunk januártól ennyi. Reklamálni nem lehet. Nem fér már bele a ktgvetésb. De smitt pali 1,5 milliója belefér...szomoru hogy itt tartunk
2012. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%
Én négy gyermekemre kapom és nem csak kajára megy. A férjem fizetése teljes egészében megy a rezsire,meg a hitelre. A gyes meg a családi megy pelenkára, gyógyszerre, ruhára és zsírkrétára, mosóporra, bérletekre. Én nem tudnám átszervezni. Így én igenis, "hisztizek".
2012. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

szomorú bizony....

nos, és kedves, mit hisztizek ezen???

azt, hogy az a kevés kis pénz, amit kapok, egy az egybe ment a lakás kifizetésére, úgy ahogy kapom, adom fel. ezért hisztizek érte, tudod, mert a kaja, amit veszek, azt nem 15. én veszem, hanem 20-23 körül, amikor apuka gyerektartása ideér. a lakás határideje pedig 15.

ezért hisztizek kedves válaszoló!

2012. ápr. 4. 22:02
 16/23 anonim ***** válasza:
Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ha ideadják a családi pótlék teljes összegét adómentesen akkor nem szólhatok egy szót sem. Csak a diákhitelem van, amit még 2 évig nem kell fizetnem. De én megértem azokat, akiknek a pénz kellene. Sajnos vagy szerencsére 2 angyal támogat minket fenntről és 2 angyali ember a földről.
2012. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen,én is hallottam,hogy ezzel azt akarják,hogy először utalvány mindenkinek,aztán majd nem is kaphat mindenki már...:(
2012. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Épp ma adtuk be a CSP igénylést, egy szóval nem említette a néni, hogy utalványra készüljünk, és még plusz egy papírt ki kellett töltenünk, mert a nagyobb gyerkőc utáni CSP-t egy másik számlára szeretnénk.

Bár ha a Tesco is elfogadja majd, akkor az a mi esetünkben nem akkora tragédia, mert sokat vásárolunk ott mindenfélét. Viszont, ha a CBA-ra kellene csak hagyatkozni, ami a legközelebb van hozzánk, akkor bizony morognék én is.

2012. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Először is: a CSP 2-3-án rajta van a számlán. A fizetés kb. 10-én. Van olyan fizetnivalónk, (pl az ovaoda is), amit legkésőbb 10-éig be kell fizetni. Én ebből szoktam fizetni (pedig én is dolgozom, meg a párom is). Nem mondom, hogy néha nem marad az előző haviból, de sajnos van úgy, hogy hónapról hónapra kell megélnünk (pedig nem élünk nagy lábon), és akkor igenig számít, hogy miben kapom a családit. Ha viszont az ovi elfogadja étkeztetésre, akkor ok. De mivel a melegétkezési jegyet sem fogadták el tavaly, ezt sem fogják, tehát én is hisztizek.


Másodszor: Nem csak 5000 címletekben van, ezt az dönti el aki, adja.


Harmadszor: CBA cent és a Tesco sem fogja mindenre elfogadni csak és kizárólag élelmiszerre. CBA cent-ben fizetni akartam vele, és sorra kivették belőle a mosószert, szappant, sampont, zsepit, fogkrémet (holott ez is kell egy gyerek ellátáshoz, nem csak ennie kell annak a gyereknek. (csak azért tudom, mert a munkáltatómtól is kapot a havi 5000-et és a párom is, tehát nekünk így már 22000 körül lesz az, ami Erzsébet, tehát én még ezért is hisztizek, mert azért kell autóba ülnöm és elmennem a Tescoba, hogy le tudjam vásárolni, a mai benzinár mellett meg kétszer is meggondolom, főleg mert még nem is vehetek meg mindent rajta egy helyen, mert nálunk akkor húsbolt ami elfogadja a város másik felén van.

Tehát igenis én is HISZTIZEK, és fogok is. És, csak hogy felvilágosítsam, azt aki azt írja, hogy mit hisztizünk. Van olyan ahol 4-5 gyerek van ott azért már nem olyan kis összegről van szó. Ja és előbb utóbb az összes ilyen jellegű juttatást (gyes, segélyek) ebben akarják adni. És akinek nincs más jövedelme, az mit fog csinálni?

2012. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Észak-Koreában most készülnek eltörölni a jegyrendszert, nálunk "drága" OV most készül bevezetni! Ez aztán a fejlődés!
2012. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!