Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogy reagálnál arra ha a...

Te hogy reagálnál arra ha a főnököd a szemedbe mondja hogy csak kolonc vagy, semmi szükség rád, és csak azért nem rúg ki mert ez a törvény? Nevetségesen lecsökkentette a bruttó béremet!

Figyelt kérdés

Mert az én főnököm a szemembe mondta,persze nem ezekkel a szavakkal,de a lényeg ez. Mivel lejárt a Gyed,ezért szóltam hogy mennék vissza. Egyenlőre annyiban maradtunk hogy a szabadságom töltöm,addig nem mond semmit mert beszél egy munkajogásszal. Az eddigi 120.000Ft os bruttómat lecsökkentette 70.000ft ra.

Ja és amíg rendesen dolgoztam csak 6órába voltam bejelentve,most meg erre hivatkozik hogy "csak" 4-6órában dolgozhatnék ezért csökkent.

Teljesen lelki beteg vagyok azóta,ez olyan megalázó! Lehet én reagálom túl,de amúgy is mindent nagyon a szívemre veszek!


2012. márc. 21. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Aljasság kétség nem fér hozzá,de ilyen a maszek világ.

Egyébként,ha a főnököm ennyire megalázna nem is kívánkoznék nála dolgozni többet.Keress egy olyan munkahelyet,ahol nem csak a szaktudásodat,hanem mint embert is megbecsülnek.

2012. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sorstárs vagyok sajnos. Szinte ugyanez a szitu. Most 2 éves a fiam, szóltam, hogy visszamennék. Bepróbáltak pár dolgot, hogy felmondjak, nem tettem. Visszavesznek, mert muszáj, de közölték, hogy amint a törvény engedi kirúgnak, úgyhogy keressek munkát.

Nemsokára lejár a szabim, nem találtam mást, mehetek vissza. Egy élmény lesz naponta oda bejárni, ahol nem kellek, és utálnak. Én is kevesebbet kapok, mint annak idején, mert minden plusz juttatást elvettek. Az alapbérem, amennyiért annak idején kaptam, az jár. Neked nem is tudom, hogy tudták csökkenteni, ezt lehet?

Kitartás! Keress más munkahelyet, hátha...

2012. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha olyan könnyű lenne munkát találni!!! Így legalább még van 1évig melóm. Mi a biztosíték hogy máshonnan nem küldenek el 1hónap után?! Ettől teljesen kivagyok mert a pénz nagyon kell!
2012. márc. 21. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A főnököm a testvérem, és ő mondta, hogy nem nagyon van szükség GYED után a munkámra... Jaaaaa, köszi! :/

Szóval sajnos sz@r világban élünk. Ha az ember a rokonaira nem számíthat, mit várhatna el idegenektől??

2012. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ez van. inkább kezdj munkát keresni,ott a szabi, utána a felmondási idő azalatt találhatsz
2012. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg azért jobb hogy a szemedbe mondta, mert így tudsz készülni. Már most elkezdheted írni az önéletrajzodat, és interjúkra menni. Ha elkezdenél dolgozni, majd hónapok alatt kikészít az sokkal rosszabb lenne.


Amúgy én kb egy ilyen beszélgetés után 2 napig bögnék. De fel a fejjel, és kezdj munkát keresni. Ne keseregj. Engem leépítés miatt kirugtak onnan ahol már egyébként is utáltam lenni, és 2 hét múlva megvolt az újabb szerzödésem, úgy hogy még a fizum is sokkal jobb lett, és a környezet is szuper lett.

2012. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az a sz@r hogy még én érzem magam rosszul mert mertem gyereket vállalni 30évesen!

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 21. 13:07
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
ne érezd rosszul magad, őt is meg kell érteni,biztos felvett valakit a helvedre és most fizethet 2 embert.
2012. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen vett fel,de már annak is felmondott. Azt mondj már 1ember is elég,mert nincs annyi munka.
2012. márc. 21. 13:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a maszek világ ilyen...

Én közszférában dolgozom! Amikor szóltam a főnökömnek, hogy terhes vagyok (jóba voltunk mindig is, ezért már a legelején szóltam az első teszt után), felvetette az ötletet, hogy talán vetessem el... Szerinted én hogy éreztem magam? Aztán kis híján ki is rúgott, csak a közvetlen felettesemnek köszönhettem, hogy megmaradt az állásom.

Utolsó napig dolgoztam, 35. héten beindult a szülés.

Február elején volt a fiam két éves. Tavaly december elején megkeresett a főnököm, hogy nem akarok-e visszamenni januártól? Mondtam neki, hogy egy hónap alatt nem tudok minden elintézni, nincs hely a bölcsiben, annyit meg nem keresnék, hogy magánbölcsit tudjunk fizetni... Közölte velem, hogy ő csak jót akar, mert létszámleépítés lesz, és nem biztos, hogy lesz helyem mikor én szeretnék visszamenni.

Azért se mentem! Megmondom őszintén mostmár úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy jobban járok, ha elküld a francba, és keresek mást.


A fizudról annyit, hogy ha 6 órára voltál bejelentve, és 6-ra vesz vissza, nem csökkentheti a pénzedet! Persze ha csak 4 órára vesz vissza, akkor ugye értelemszerű a csökkenés, de ha ugyanolyan feltételekkel mész vissza, akkor nem csökkenthet!

2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!