Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis családi házban élő többgye...

Kis családi házban élő többgyerekek, hogy oldjátok meg az állandó rendet? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés

Kicsi a ház, minden helyiség kicsi. Ha már egy cipőt elhagynak, valaki felbukik benne. Arról nem is beszélve, ha kinntől bejönnek máris söpörni kell, mert azért pici helyiségben kis kosz is nagynak látszik.

Vagy ha játékot elhagynak, megint rálép valaki.

Nagyjából remélem sikerült megértetnem mit is akarok mondani. Nem lennék ennyire rendmániás, ha nagyobb lenne a ház és "elveszne" benne a szétdobott holmi.


Más is van így?


2012. ápr. 5. 12:38
 1/6 A kérdező kommentje:
többgyerekesek....így akartam írni
2012. ápr. 5. 12:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idősek a gyerekek és hányan vannak,de nálunk is sokszor pakolászok utánuk.Igyekszem rávezetni őket hogy amivel nem játszanak elpakolják,ruháikat a szekrénybe,vagy legalább összehajtva egy helyre tegyék,a szennyeset a tartóba.Sajnos csak szoktatással lehet megoldani,kinti cipővel nem jövünk be stb.Nagyobb háznál is rumli lenne,én akkor se szeretném.....
2012. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Igaz nekünk csak egy gyerekünk van aki most 3 hónapos. Egy szoba konyhás kis házban élünk, pici fürdőszobával. Az egész 21 négyzetméter. A babakocsit az autó csomagtartójában tárolom, mert nem fér be a lakásba, a bébihordozót úgy szintén. Most kezdtünk el építeni egy kicsi szobát, mire a gyerek kúszni mászni fog legyen neki mozgástere. Nálam is az a helyzet hogy a konyhánk egyben előtér és spejz is. Sokszor kiborulok a takarítás miatt is. A konyhából ki kell vinnem az asztalt és a székeket hogy normálisan fel tudjak porszívózni és mosni a sarokülő alatt. ha rossz idő van akkor mondhatom, hogy csak összecsapom az egészet. Sajnos ez van. A férjem mindig azzal vigasztal, hogy örüljünk annak , hogy nincs hitelünk. El lehetne a nagy ház ha nyögve nyelve tudnánk fizetni. egyébként én is félek attól hogy még rosszabb lesz a helyzet ha a gyerek nő, és előkerülnek a játékai. Fel a fejjel, szerintem sok ember él így. Az igazat megvallva ha támogatnák a fiatalokat, és több lenne a fizetés talán jobban élnénk.De addig amíg csak a hitelt kínálgatják, semmi nem fog változni. A nagyok el sem tudják képzelni milyen az élet nálunk. Lényeg, hogy ők jó fizut kapnak, nyaralni járnak és tágas lakásban élnek.
2012. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Játéktároló, polcok a falra, így mindennek meg van a helye, és van tér mozogni. Naponta 10 x pakolom el a játékokat, de bevonom a gyerekeket, hogy elővetszem amit kérnek a polcról, csak előbb rakjuk el ami elől van és már nem játszanak vele. Cipőt ajtó előtt levenni, ruhákat ha levettük máris a helyére
2012. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk három gyerek van így 100 négyzetméter is kicsinek tűnik.a játékokat próbálom 100 összepakolni egy nap már kicsit segítenek is.annyit minden képen megteszek hogy az ebédlőben ,folyosón hagyott játékokat mindig berakom a szobájukba.Így ha jön vki nem esik át rajtuk és nem az lesz az első benyomása hogy kupi van nálunk.
2012. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2012. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!