Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatós anyukák, akik...

Szoptatós anyukák, akik híztak, de helyes étrenddel megindult lassan a fogyásuk! Leírnátok, mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

8 hónapja szoptatok, hála Istennek, de ezalatt feljött 10 kiló... igaz, sok édességet eszem, ill. mindig éhes vagyok....így eszem. Mozogni nem mozgok, de szívesen várok erre is egy-két ötletet.Olvastam, hogy a tej előállításához a szervezet több energiát éget el, mintha pl. futnék. Itt az ideje ezt a hasznomra fordítani, de úgy, hogy ne legyen kevesebb a tejem. Nem tudom, ha rendesen ennék és nem zabálnék,mint eddig, és fogynék, a méreganyag akkor is bekerülne a tejbe? Mert első a babám, de jó lenne,ha nem kéne ilyen gömbölyűn szoptatni még pl.1 évig.. 164 cm, 70 kiló.... :(

Nagyon várom a válaszaitokat!köszönöm!


2009. jún. 17. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Igen, a méreganyagok egytől-egyik az anyatejjel fognak távozni. Én ugyanígy vagyok mint te, úgyhogy nem vagy egyedül. :D

Az első lányomat 3 évig szoptattam, és végig volt 10 kg feleslegem. De ahogy abbahagytam a szoptatást, 2-3 hét alatt, fogyókúra nélkül lefogytam. A kicsi lányom most lesz 3, és remélem hamarosan ő is abbahagyja, mert szeretnék végre visszafogyni. :)

Szerintem legyél türelemmel, nem olyan nagyon fontos dolog ez, hogy emiatt kockáztasd a baba egészségét.

2009. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem túl jó hír.... :( ebben az esetben, egy kérdésem van: Ha nem eszek édességet és odafigyelek, mit eszem, de eszem rendesen, csak nem annyi cukros-szénhidrátos dolgot, mint eddig, és fogyok, akkor is ártok a babának?
2009. jún. 17. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Na, ezen már én is gondolkodtam. Szerintem ebből a szempontból nézve nincs jelentősége annak, hogy most fogyózol, vagy csak elhagyod az édességet. A végeredmény ugyanaz: zsír lebomlása, káros anyagok az anyatejben. Legalábbis én erre jutottam... :S (1. voltam)
2009. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon lassan megy lefelé (8 hós a babám), először én is felszedtem 3 kilót, mert rengeteg édességet ettem. Azóta lement 6kg, mert magamra parancsoltam, hogy nem mehet ez így tovább, szinte ragadt a szám az édességtől :) De mindenfélét eszem, csak este 6 után nem (persze néha előfordul) Édesééget is, de keveset. Akkor kezdtem el fogyni igazán, mikor egyre nagyobb sétákat tettünk, napi másfél-két órát, de intenzíven, nem andalogva a többi anyukával :) Ez nagyon jó sport :)
2009. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a méreganyagok tejbe jutása című dolog itt szájhagyomány útján terjed. Az emberi szervezet azért ennél jobban van ám kitalálva (lsd. általános iskolai biológia: kiválasztás). Illetve ha valaki genetikailag olyan szerencsés, hogy szoptatás miatt magától lefogy, akkor annak a teje is méreg? Nem gondolnám.

Ha nem tudsz lemondani az édes ízről, készíts magadnak édességet, amit valódi szőlőcukorral édesítesz, jó minőségű csokoládét használsz hozzá (az én egyik kedvencem a saját készítésű túrókrém igazi kakaóporral megszórva, kókuszreszelékkel felturbózva). A sima lisztet és a répacukrot száműzd az étrendedből: például ne egyél sima bolti gyümölcsjoghurtot, krémtúrót, gyümölcsleveket, egyáltalán bármilyen dobozos-zacskós kész kaját. A főzésnél használj teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztet (ízre és állagra sem igazán különbözik a simától, csak a beltartalma értékesebb), panírozáshoz vegyél zabkorpát (én húsokhoz is használom, de inkább csak szárnyasokhoz való, mert sokkal gyorsabban megsül). A kenyerek és péksütemények még komoly szénhidrátforrás, erről jobb idővel teljesen leszokni, ha nem megy egyből, akkor csak reggelire edd. Ha valamihez kell kenyérféle, én például puffasztott búzás hamletet eszem, de már azt is ritkán. A zöldségek és gyümölcsök összetett szénhidrátokat tartalmaznak, amik lassan bomlanak le, tehát arra kell törekedni, h' minél többet egyél belőlük, mert jóllakottság érzetet adnak sokáig. Én rengeteg levest főztem a szoptatás alatt, ez a folyadékbevitel miatt is hasznos, de egy tartalmasabb leves egy étkezésnek bőven megfelel. Riszt, krumplit, kukoricát, borsót inkább kora délutánig egyél, este húst valamilyen friss salátával, vagy alacsony glikémiás indexű zöldséggel (tök, karfiol, répa, zeller, karalábé, bab, lencse, vadrizs stb). Nagyon fontos, h' mindig legyen otthon valamilyen azonnal ehető kaja, egészséges édesség, mert akkor nem csábul el az ember. Ezek a változtatások jó kiindulási alapok az egészségesebb étkezés irányába, és nem igazán kell külön pancsolni, úgy értem külön főzőcskézni magadnak.

Ma például délelőtt krumplit ettem tojással, délután sült húst jégsalátával, este zöldbablevest, nass: natúr fagyasztott meggy.

A mennyiségekre érdemes odafigyelni, bár amíg szoptattam és folyamatosan farkaséhes voltam, gondolom ez ismerős. Négy hónapos volt a lányom, amikor újra kezdtem sportolni, úsztam, kocogtam. (Kilenc hónapos koráig szoptattam, tehát a tejtermelést sem befolyásolta.) Most már bírom újra a rendes tornákat is, legalább hetente öt-hat alkalommal mozgok 50-60 percet, miután este elaludt.


Bocs, h' hosszú voltam. Remélem tudsz valamit hasznosítani ebből a litániából. A lényeg, h' semmi kárt nem teszel a babában, ha egészségesebb kajákat eszel.

2009. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az utolsó válaszolóval,de mégis nehezemre esik ezeket betartani.Sokszor majdnem meg veszek az édességért,főleg a kelt tésztákért.

Szerintem nagyon nehéz odafigyelni és elismerésem azoknak akiknek van önfegyelmük a szoptatás alatt.

Az én fiam 1 éves és még intenzíven szopik,már alig várom,hogy intenzíven sportolhassak,és hogy ehessek babot stb.Kitartást!

2009. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Köszönöm!
2009. jún. 18. 07:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért. De valóban, aki nem fogyózik, és szoptatás alatt folyamatosan fogy? Akkor is távoznak a méreganyagok, nem? Én egyébként még azt vettem észre, hogy kb ugyanannyit eszem, igaz, az édesség nálam sem maradhat ki egy nap sem, de én előtte is megettem. Sőt, ugye többet mozgok, mert sokat sétálunk. Mégsem lefele, inkább fölfele mennek a kilók:-((( Pedig időnként még tornázom is, csak a nagy meleg, meg a sok tennivaló itthon... :-))))
2009. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

A méreganyagok tejbe jutása sajnos nem szájhagyomány, hanem TÉNY. És nem nézi, hogy hogyan, miért fogysz. Egyébként azt gondolom, hogy olyan nincs, hogy valaki természetesen fogyjon szoptatás alatt. Az nem eszik rendesen. Minimum a súlyát tartania kellene mindenkinek, hiszen ha belegondolunk, biztosan nem a fogyás a természetes, hiszen a természet arra gondol, hogy mi van akkor, ha hiány lenne élelmiszerből, akkor szükség lenne az anya "tartalékaira". De ha csontvékony egy nő, ott nincs tartalék.

Tehát akárhogy történik a fogyás, a méreganyagok megjelennek a tejben, de azért nem kell túlozni, hogy ettől konkrétan mérgező lesz a tej, csak több lesz benne a káros anyag. De még mindig jobb lesz, mint a tápszer.

2009. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!