Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál úgy gyermeket, hogy...

Vállalnál úgy gyermeket, hogy a párod csak heti 4-5 órát érne rá foglalkozni veletek?

Figyelt kérdés

Minden adott, kivéve az időt. Szeretnék fiatalon szülni (24 éves vagyok), max még 1-1,5 évet tologatnám, többet nem szívesen.

De az a gond, hogy a párom nagyon elfoglalt. Hétköznap munka és hobbi, hétvégén barátok, rokonok és hobbi.

Napi 1 óránk van egymásra, ez alatt annyi történik, hogy közösen vacsorázunk és fürdünk.

Szombaton van kb 3-4 óra, amikor több ideje van rám. Persze ebbe benne van az is, hogy megnézi az emailjeit stb.

Amíg nincs gyerek. én is dolgozom, elfoglalom magam, de ha 24 órát itthon leszek, szükségem lesz a páromra, mint lelki támaszra. De napi 1 órában nem lenne elég, hogy ő itt van velem.

A munkáját nem tudja feladni. Nyilván a családját/barátait sem hanyagolhatja. Marad a hobbi.

De ha eddig nem akart több időt szakítani ránk, ezután sem fog, nem?


2012. ápr. 10. 13:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Fontossági sorrendet kell felállítani. Mi a fontosabb? A munka fontos, anélkül nem lehet megélni. A család (te meg a születendő baba) szintén fontos, mert téged választott, hogy VELED élné le az életét. Nekem csak ez után jönne a barátok meg a hobby. Amúgy mi a hobbija? Ülj le megbeszélni vele, hogy tud-e így sorrendet állítani, vagy sem? Mert ha nem akkor én nem vállalnék gyereket a helyedben. Ha fontosabb minden más mint te, akkor ő neked nem igazi párod sajnos. Dönts e-szerint.
2012. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bár nekem már most sem lenne elég ennyi idő,igy nem is elnnék vele.

Nekem olyan férfi kell (és van),akinek én vagyok az első,minden csak másodlagos (persze ha lesz gyerekünk,akkor ő lesz az első mindkettőnknek)

2012. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
De, nem fog. Nekem ez olyan nyavalygásnak tűnik, hogy miért nem foglalkozik velem a párom. Mint a tinik. Különben ezt vele kell megbeszélni! Neki kell eldönteni, hogy mi számára a fontos és elsődleges. Hogy mennyi időt tud és akar veled vagy majd később veletek tölteni.
2012. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod! Ha már most hiányolod a párod törődését, akkor biztosan hatványozottan fogod hiányolni akkor, ha gyereketek is lesz. Be leszel "zárva" a négy fal közé, alig várod, hogy együtt legyetek vagy hogy egy kicsit levegyen a válladról és a gyerekével foglalkozzon. Véleményem szerint a párodnak minden előrébb való nálad. Az, hogy dolgozik, megértem. De az, hogy hobbi, barátok, család miatt hetente 4-5 órát legyetek csak együtt, az édeskevés.
2012. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem.


Az én páromnak most 2-3 szabad estéje van. Ha úgy alakul, hétvégére is elmegy pár órára a haverokkal, de nem minden hétvégén.


Ha ő most élni akar, a haverok és a szabadság a legfontosabb neki, akkor még korai. A gyerekért sok dologról le kell mondani, a haverokkal való bulizásról, a romantikázásról, az alvásról. Persze nem teljesen és nem örökre :-))


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy hetente-2hetente 1x én is elmegyek valahová, amikor ő babázik.

2012. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Reggel 7től kb 5ig melózik. 6tól 8ig foci. Mire hazaér, fél9-9. Vacsora, fürdés, és legkésőbb fél 11kor már alvás.

Ez megy hétfőtől péntekig.

Szombaton családlátogatás, délután barátok egészen késő estig.

Vsaárnap d.e. pihi, takarítás, aztán foci. Kb délben elmegy, 6-7 körül hazaér. Megint csak pihi, aztán alvás.

2012. ápr. 10. 13:10
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
A párod döntse el, hogy a család fontosabb, mint a foci!!!
2012. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy amíg heti 7 napból 6 a fociról szól, nem szeretnék babát szülni.
2012. ápr. 10. 13:11
 9/37 anonim ***** válasza:
Erre mit mondott?
2012. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Azt, hogy mikor megismerkedtünk, tudtam, hogy focizik. És ezzel együtt szerettem bele.

Persze, de 19 évesen nem akartam még gyereket....

2012. ápr. 10. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!