Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők jobban szeretik az...

A szülők jobban szeretik az elesettebb gyermeket?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a bátyámmal ketten vagyunk testvérek. Egész fiatalkoromtól kezdve úgy érzem őt szeretik jobban a szüleim és különbséget tesznek köztünk. Például én egy nagyon jó gimnáziumba járok és orvosi egyetemre készülök. Mindig is jó tanuló voltam mégis úgy érzem soha nem kaptam annyi elismerést a szüleimtől mint a bátyám, aki pedig szakközépből kibukott és szakmunkásba érettségizett le nagy nehezen. Amikor bátyám másodikba átment a pótvizsgán, jobban örültek neki mint annak hogy én kitűnő tanuló vagyok a városom legjobb gimnáziumába. Én sportos testalkatú magas vagyok, bátyám viszont olyen gép előtt ülő tipikus kocka. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek azért szeretik-e őt jobban mert ő az elsőszülött, vagy pedig mert elesettebb nálam? Mindig is sokat kellett segíteni őt(kiskorába is nagyon betegeskedő volt)
2012. febr. 20. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy szeretnek, csak mivel te sokkal életrevalóbb vagy, nem hinném, hogy szükséges kinyalni a fenekedet is emellé. A bátyádnak több segítségre, bátorításra van szüksége, ezért kap több figyelmet is. Jbb lenne szerinted, ha téged ajnároznának, hogy mekkora ügyes-okos kisfiúk van és le se tojnák a bátyád mert buta? Örüljél inkább, hogy normális szüleid vannak és a gyengébb képességű testvéreddel ennyit törődnek.
2012. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretik jobban, inkább másképp szeretik.


Olvass utána, hogy a születési sorrend hogyan befolyásolja a gyermekek személyiségét és a szülők gyermekeikhez fűződő viszonyát.


Először nem hittem el és valóban sok igazság rejtőzik ebben az elméletben. Sok ehhez kapcsolódó angol és magyar nyelvű forrást találsz a neten.

2012. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha orvosnak készülsz nem ártana egy kis pszichológiát is tanulnod.
2012. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jó szülők minden gyereküket egyformán: nagyon-nagyon szeretik. A féltékenység az, ami ezt kilóra-időre- mennyiségre-bármire akarja "mérni". Egyáltalán mérni -méricskélni akarja azt, amit nem lehet - és azt összehasonlítgatni..

Az, hogy egyformán nagyon-nagyon szeretik nem jelenti azt, hogy egyforma bánásmód is kell.

Hiszen a szeretet pont azt képes érezni, mikor-hogy-miben kell megnyilvánulnia.

És van akinek ez időben több, van akinek foglalkozásban több, minden helyzet más és más.. Nem mérhető össze.

"jobban örültek neki, mint annak hogy én kitűnő tanuló vagyok"

-annak folyamatosan örülnek - mert bíznak benned, és biztos vagyok, hogy hálát adnak, hogy ilyen vagy. A testvéred "elveszett és megkerült" - ezért az, amit érzetél bennük, nem egy folyamtos, bizalomra épülő boldogság- hanem egy szorongtató-szomorú-aggódó szülői érzésből való felszabaduló öröm :))

Ha majd sikerül az álmod, orvos leszel, egyik beteget hosszasan küzdve a betegséggel gyógyítod, a másik könnyen gyógyul, ahogy gyógyítod - de Te mindkettőnek a gyógyulásáért küzdesz, mindkettőt ugyanúgy szeretnéd majd meggyógyítani.


üdvözlet! (egy anya, 3 gyerekkel)

2012. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

szakmunkásbaN érettségizett


városom legjobb gimnáziumábaN


bátyám másodikbaN

2012. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
kiskorábaN is
2012. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te talpraesettebb vagy, a bátyád ügyetlenebb.

Azért foglalkoznak vele jobban, mert ő az, akivel foglalkozni KELL.

Nem szeretik jobban, csak neki jobban kell a segítség.

Te is az "elesettebb" gyerekedet gyámolítanád, mert ő szorul rá, nem az ügyesebbik.

2012. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer már én is kérdeztem anyukámtól, hogy miért törődik többet nagy tesómmal, erre azt mondta, hogy mindig az elesettebben kell segíteni az pedig nem én vagyok.

Magamban meg gondoltam, hogy kösz akkor engem már nem is kell szeretni, mert én nem vagyok akkora szerencsétlen mint ő.

2012. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!