Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hogy oltári nagy baromsá...

Lehet hogy oltári nagy baromságot kérdezek a teherbeeséssel kapcsolatban, de azért elolvasod?

Figyelt kérdés

Manapság egyáltalán nem ritka, hogy a teherbe-esni akaró nő nézi a peteérését, aztán megveszi a szuper tesztet, ami már azelőtt megmutatja, hogy terhes, hogy vége lenne a ciklusának, és ha 1-2 napig nem jön meg, akkor már megy is orvoshoz.Persze nem látnak semmit, de ha az elkövetkező 1-2 napban elkezdene barnáni, akkor egyből kapna hormont, hogy megmaradjon a baba.

ez persze nagyon jó,hiszen elég sokan vannak, akik sokat árnak a babára,így persze, hogy ezt a lehetőséget kihasználják.

Viszont nekem mikor vetélésem volt elmentem magán dokihoz, aki azt mondta, hogy nagyon gyakori, hogy elmegy a baba korán,és ez nem feltétlen jelent rosszat,hiszen lehet, hogy nem lenne életképes, azért sem tudott rendesen beágyazódni,vagy megtapadni.


Mi a véleményetek erről?


2012. ápr. 19. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A sárgatesthormon-kezelés csak akkor tartja meg a terhességet, ha hormonális ok miatt vetél el a kismama, de az embrió különben egészséges.

Ha az embrió defektes, akkor el fog halni. Szerintem ily módon nem nagyon lehet beavatkozni a természetbe. És ez így van jól.

2012. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ebben igazad is van. De van akinél hormonprobléma miatt van a barnázás. És azt a babát csak gyógyszerekkel lehet megtartani. Nem mindig a babának van baja, sok esetben az anyánál nem stimmel valami.

Nekem is volt egy vetélésem, tudom milyen érzés elveszíteni. Nálam nagy valószínűséggel a babával volt gond, nem velem.

2012. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az hogy a megtermékenyített petesejtek 3% jön világra.

Habár gondolom sok be sem ágyazódik, de sok levállik mielött még erösebben megtapadna.


Èn (habár lehet nagyszám, mert másodikat várom), abban hiszek ha valaki valamit nagyon eröltet akkor ott vissza felé fog elsülni a hylezet. sajnos 2 olyan anyukát is ismerek.

az egyiknél nagyon nagyon sokadik lombik és minden után meglett a gyerek, ahol 3-6 éves kora között egy rákos elváltozást talátak, 6 éves korára, szerencsére tünetmentes lett, gyógyultnak nyílvánították, majd egy évre rá anyukának lett rákja, és nem tudták kezelni.


Aztán egy másik anyuka, ö velem egyidöben szült, de kb 5 éve elötte kezdték a nagy tortúrát, össze jött nagynehezen, majd méhszájon tapadt meg a placenta végig feküdnie kellett, és a baba koraszülött lett, és oxigénhiányos.


Sajnálom de azt kell mondani, hogy lehet jobb t´neyleg a természtre bízni, kicsit várni, és ha nem megy másképp megoldani a gyermek várást.

2012. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten ez így is van jól. De ez a hormon a beteg embriót nem segít megtartani. Csak arra jó, hogyha az anyánál van jelen hormonális probléma. Nekem is volt vetélésem, de ott az embrió volt a beteg, mert másodjára egészséges kislányt szültem, úgy hogy nem kaptam semmiféle gyógyszert.
2012. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze azt tudom, hogy van olyan mikor az anyával van gond,és ilyenkor természetesen nagyon jó a hormonkezelés.

De valami olyasmire gondoltam amit 3. írt.Nagyon nagyon sajnálom ezeket az anyukákat!

Ez olyan szörnyű amúgy, hogy sokaknak ennyire nehéz a teherbeesés...

Mi is 1,5 évet vártunk fiunkra...most tesót szeretnénk, 1 hete nem jött meg, aminek nagyon örültem, de még nem mertem tesztet csinálni, és jobb is, mert ma megjött....

Csak ezért jutott eszembe a kérdés, mert sok orvos szerint ez még nem is számít terhességnek...

2012. ápr. 19. 13:54
 6/14 anonim ***** válasza:

a véleményem a következő: mi két évet vártunk a babánkra. Mire tesztet csináltam már 7 hetes terhes voltam, mire dokihoz időpontot kaptam, már szépen látszott az UH-on. Aztán barnázni kezdtem, kaptam rá gyógyszert és végül született egy egészséges kisfiam. Én örülök, hogy az orvosom nem akarta a természetre bízni a magzatom sorsát!

Én nem hiszem, hogy a manapság el kéne utasítani mindenféle segítséget, hiszen más világot élünk, mint ezelőtt akár 30 évvel. Az, hogy sok terhesség sajnos vetéléssel végződik, az nem azt jelenti, hogy nem lehetne megmenteni belőlük akár csak párat. 1 élet is élet!!

Nem értek egyet azzal, hogy ne segítsünk a beágyazódásba, stb-be, csak mert, ha elmegy akkor annak így kellett lennie!

Nagyon sokan várnak babára már hosszú-hosszú ideje. Sokaknak az egyetlen esélyük a külső segítség! Miért utasítanák el? De ezt csak az értheti igazán, akinek küzdelem a teherbeesés. Akinek voltak már kudarcai.

Az meg, hogy valaki már akkor rohan az orvoshoz, amikor még semmi nem látszik... hát én ezt is megértem. A baba utáni vágy, a bizonyosság, hogy tényleg ott van egy kis élet, erősebb a józan észnél!

Én minden pocakra vágyónak sok sikert és mihamarabbi babásodást kívánok!! :)

2012. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A gyógyszeres segítség néha jó. Ha baj van a babával akkor úgysem marad meg. És így sok olyan nő is lehet anyuka, akinek mondjuk 50-100 éve nem adatott ez meg.

A hagyjuk a természetre, és ha nem megy, akkor ez van elvvel azért nem értek egyet, mert akkor ezen elv alapján hagynunk kéne meghalni azokat a babákat, akik tök egészségesek, de valami miatt csak császármetszéssel jöhetnek világra. Vagy pl akkor ne adjunk védőoltásokat, mert majd akit a természet "érdemesnek talál rá" az úgyis megmarad.

Ezzel nem kötekedni akarok, csak én így érzem. Amik az ismerőseiddel történtek, azok sajnálatosak, de véletlen egybeesések, semmi más.

Úgy gondolom, az orvostudomány fejlődése jó, ma már azért kevesen halnak bele a tüdőgyulladásba, vagy a gyermekágyi lázba. Ezt mind az orvostudománynak köszönhetjük. Ha valami jó, akkor azzal élni kell, én legalábbis így érzem. :)

2012. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

azért egy 7-8 hetes terhesség más mint egy 5-6 hetes.

Én is 8 hetes voltam mire dokihoz mentem, hála Istennek nem volt semmi gond utána és nekem is szépen látszódott minden.

Viszont barátnőmnek 7 hetesen még alig láttak valamit, azt mondták, hogy ne élje bele magát, ő meg csak azt hajtogatta, hogy de már 7 hetes??!oké, de lehet később volt a beágyazódás,megtermékenyülés...

2012. ápr. 19. 14:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Nővérem 4.hét+2nap-on kezdett el vérezni. Volt egy + tesztje és érezte, hogy valahogy máshogy vérzik. Elment az orvosához, aki szerencsére nem zavarta el....

Megvizsgálta, én már nem is tudom mit talált nála. 2 hetet feküdt bent a kórházban infúzióval, és még további kettőt otthon.

A 12. héttől problémamentes terhessége volt.

Jelenleg 9 éves egészséges kisfiú, aki az egyik legokosabb az osztályában :-D

Szerinted, akkor neki meg sem kellett volna születnie????

2012. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

kedves 7-es, azért nem gondoltam ennyi lesarkítva a "hagyjuk a természetre" dolgot...:)

És én is örülök, hogy ennyire fejlett az orvostudomány, csak elgondolkoztam azon, amit a doki mondott.

De nyilván teljesen egészséges párokra gondolt.

2012. ápr. 19. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!