Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, akiket úgymond...

Kismamák, akiket úgymond megalázott az orvos/védőnő a súlya miatt, hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
Nekem teljesen bűntudatom van amikor eszem.. tömöm magamba inkább a zöldséget annak ellenére, hogy utálom, mert nem akarom, hogy legközelebb is nekem essen a védőnő, hogy mennyit híztam, pedig nem is zabálok:( Sajnos ilyen a genetikám, 28+3 vagyok és majdnem 9kgnál tartok, ezen teljesen kiakadt nő. Ti nem érzitek rosszul magatokat emiatt?
2012. ápr. 21. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

ezt ne személyes sértésnek vedd. aki sokat hizik,cukorbeteggé válhat,nehezebben szülhet,stb. csak ezért mondják nem másért. amugy sztem ez még nem vészes,de vigyázz az utolsó trimeszterre,akkor szaladhat fel sok. ha úgy érzed nem eszel sokat mégi jönnek a kilók,akkor kérj kivizsgálást,lehet h tényleg cukros vagy esetleg vizesedsz.


a lényeg h ne bánkódj hanem beszélj erről a védőnőddel

2012. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most volt a cukorterhelésem, az teljesen jó lett. Ez a védőnő egy f..kalap már bocs, akármit kérdezek értelmes választ nem bír adni, össze vissza beszél, egyik percben ezt mondja a másikban meg azt. Mikor a 26. héten voltam nála azt mondta, hogy huu de jó, hogy még csak 4kg van rajtam ez nagyon szuper, sok nőn ilyenkor már 8-10kg is van, erre 28 hetesen van rajtam 8kg, vagyis majdnem 9, 8.5 pontosabban, bár ha leszámítom a cipőt meg a ruhát ami rajtam volt a mérlegen akkor legyen mondjuk 8kg, ezért meg leüvölti a fejemet...
2012. ápr. 21. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
akkor lehet azon akadt fenn h ilyen gyorsan lett +4ből +8. az én védőnöm se semmi,de sztem amig a doki nem szól h baj van addig ne törődj vele. én most 14 hetesen tartok +1kg nál,erre a dokim MÁRIS szólt,h ezentúl se legyen több havi 1nél! :) ne vedd a szivedre :)
2012. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és persze, tudom mik a veszélyei, de én mást nem tudok tenni, mint, hogy rendesen eszem meg mozgok, amit csinálok is, ennek ellenére jönnek rám a kilót. arra nem képes, hogy esetleg más problémát keressen a háttérben, egyből zabálok, meg sem hallgatott mikor el akartam neki mondani, hogy miket szoktam enni, meg, hogy kismama tornázom is. Plusz megkértem, hogy mit tegyek az ellen, hogy egész nap úgy érzem mintha hetekkel ezelőtt aludtam volna utoljára, és a szemem leragad, erre azt mondja ez normális, mikor érzem, hogy nem az. Persze a kismamák ilyenkor fáradékonyabbak, de ez már túl sok.. valamikor átalszom a napot, kinyitom a szemem és visszacsukódik, szó szerint leragadnak, gondoltam, hogy valami vitamin hiány, meg sem hallgat. Felhoztam azt is, hogy fáj, szúr a hasam, húzódik, amikor sétálok, erre is azt mondta, hogy normális, szokjak hozzá, mikor itt mindenhol olvasom, hogy erre magne b6ot szoktak szedni, mikor felvetettem neki, hogy esetleg szednem kéne e magnéziumot, erre közölte, hogy ez baromság nem kell ide semmiféle magnézium... úgy hogy hétfőn megyek az orvoshoz és vele is beszélek, mert ezzel a védőnővel sokra nem megyek, csak a hajat tudja leszedni a fejemről, mert feljött rám 8kg..
2012. ápr. 21. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Én ennél sokkal többet hiztam, 30 hetesen plusz 15 kg-nál jártam, és a védőnőm nem üvöltött, csak pár tanáccsal ellátott, mert a súlytöbblettől a vérnyomásom is ment felfelé. Sószegény diéta, és vacsi 6-7 között. Meg persze ne a dobos torta legyen a kedvenc ételem. :) Azóta nem hiztam, vagyis csak egy kilót, most vagyok 37 hetes!
2012. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vgyok, ha ennyire tapló a védőnőd, akkor ne beszélj vele ilyeneket, kérdezd az orvosod, hátha segitőkészebb.
2012. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az én védőnőm lett volna valószínűleg már a haját is kitépte, úgy üvöltött volna. Én a 29. héten már vagy plusz 20 kg-nál jártam, igaz én nagyon durván vékony voltam, amikor teherbe estem és hát nagyon elszaladt velem a ló. A végéig nekem mondjuk 40 kg jött fel, úgyhogy nem én vagyok a követendő példa, viszont nem szólt senki, semmit és a leleteim is olyanok voltak mint ahogy a nagy könyvben meg van írva. Tényleg tapló lehet a védőnőd, de ne foglalkozz vele.
2012. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első babámmal 20 kg-t híztam.

Most 28 hetes vagyok. Kezdő súlyomhoz képest 3 kg-t híztam, első hónapokban lefogyott súlyomhoz képest meg 7 kg-t.

Sem akkor, sem most nem szólt a védőnő érte.


Én s rosszul érezném magam egyébként, ha szólna, megértelek.

De igyekezz ne ezzel foglalkozni, hanem a terhességednek, a kisbabádnak örülni. :)

2012. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 30 kg-ot híztam a terhességem alatt,rám is ki volt akadva minden eü-s dolgozó,pedig szerintem tök csinos kismama voltam.Én azzal állítottam le őket,mikor már nagyon ki voltam,hogy tök egészséges vagyok,nem lettem cukorbeteg,nem vizesedtem,nem mozogtam nehezen,minden egyes eredményem tökéletes volt,plusz én is jól éreztem magam,másrészt egész életemben koplaltam meg sportoltam a "tökéletes" testért,ugyan legalább a terhességem alatt hadd egyek már azt és ami meg amikor csak akarok.Ez hatott senki nem csesztetett.Bónuszban 10 hónapos a gyerekem,és már egy deka felesleg nincs rajtam hipp-hopp lement.Amúgyis vannak nők akik ilyen alkatok,sokat híznak terhesség alatt lásd pl.Sarka Katát.

2012. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én 18 kg-ot híztam (minden hónapban kettőt) és egy szót sem szólt a védőnő, ugyanis meg sem látszott rajtam, csak a hasam volt óriási

a babám több mint 4 kilóval született + vizes voltam, és 1 héttel a szülés után összesen 6 kg többlet volt rajtam

2012. ápr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!