Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a hibás, ha a baba 3-4...

Ki a hibás, ha a baba 3-4 hetesen kórházba kerül kiszáradás veszélye miatt: védőnő, anyuka, orvos, nagymama? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az ismerőseim (nem szűk) 4 baba is kórházba került 1 hónapos koruk előtt, kiszáradás miatt. Az anyukák azt hitték, hogy van tejük, etettek-etettek, de nem hízott a baba, sőt fogyott, majd kikötöttek a kórházban. Nem is értem ezeket a helyzeteket. Ki a hibás ilyenkor szerintetek? Az anyuka azt hiszi van teje, nem látja, hogy nem hízik a gyerek? A védőnő hetente látogat, mégsem szól, hogy kellene tápszer, vagy valami más megoldás, hogy ne haljon éhen a gyerek? A nagymamák miért nem szólnak, hogy nem kéne fogynia egy babának, hanem CSAK híznia?

Mi a véleményetek?


2009. nov. 10. 10:56
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt: az ismerőseim körében...
2009. nov. 10. 10:59
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Elég baj, ha egy anya nem látja hogy a gyereke nem hízik, sőt fogy... ehhez elég lenne az ösztön is. Meg a kiszáradásnak vannak jelei. Butákok, kész.

2009. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek az első válaszolóval. A tudatlanság okolható leginkább. Nekem is nagyon kevés tejem volt, de hallgattam tapasztalt szülőkre, és már a kezdetekkor volt otthon egy doboz tápszer. Inkább ne kelljen soha, minthogy szükségben nincs. Plusz én nyáron szültem, kánikulában, és a csecsemős nővér mondta, hogy adjak inni neki anyatejen kívül is forralt vizet.
2009. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem stimmel.Ha egy baba éhes marad,mert nincs tej,akkor üvölt,mint a dervis.Ha jól szopik,akkor teáztatni sem kell.Tehát nem értem.
2009. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

A babák üvöltöttek, hogy éhesek, és egyre fogytak (az egyiket láttam, lógott rajta a bőr, szülés után 3 héttel még mindig kevesebb volt a súlya, mint a születési súly).

Nagyon buták és felelőtlenek ezek az anyukák :(

2009. nov. 10. 11:09
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
más meg 5 éve próbálkozik, ez az igazságtalanság!! Egy anya felelős a babája minden egyes lélegzetvételéért. Kicsit sarkítottan, de ez a lényeg. Tőlünk függ. A baba csak azt tudja, hogy éhes, de nem tud kimenni a konyhába, hogy bevágjon egy zsíros kenyeret. Meg egy babát úgy látni, hogy lefogy?? Én a hurkákat számolgatom rajta meg puszilgatom...
2009. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon buták az ilyen "anyák", de a védőnők is nagyon nagyon hibásak. Amikor nekem kevés lett a tejem én egyből észrevettem, ha az ember ismeri egy kicsit a gyerekét meg a saját testét azt is meg tudja saccolni, hogy mennyit evett a gyerek. Én mindig megmondtam még a mérés előtt, hogy kb mennyi ml-t szopizott a babám.

Mikor egy délután meg azt vettem észre hogy kevés a tejem, azonnal pótoltam tápszerrel, de a védőnő mikor megtudta, majdnem elájult. Azt mondta, hogy nem kell neki még tápszer többször kell mellre tenni. Én meg azt mondtam, hogy sem a babámnak sem nekem nem jó az, ha egész nap szoptatom, óránként 2szer.

Megdöbbentő milyen emberek vannak!!!

2009. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
95%
jaja, még a csapból is az folyik, hogy tegye az anyuka cicire, amikor csak tudja a babót, mert úgy lesz több tej. volt hogy óránként tettem rá, és nem lett több, sőt... Ezt a "tévhitet" le kellene már állítani, van akinél bejön, de van szép számmal ellenpélda is! (sajnos). Nekem amikor fogyadozott a tejem, már mentünk is , hogy ilyenkor mi a helyzet? Nézett ránk a védőnő, meg a gyerekdoki is, de felírta a receptet, biztonságképp Az első teljes tápis evés után amikor boldogan "eldőlt" a babám , igazolt, hogy tényleg kevés volt már a tejem neki...Ez csak kikívánkozott belőlem...
2009. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Én hetente egyszer mérem, hogy gyarapszik-e.

De azt soha nem mértem, hogy mennyit evett, de mindig néztem a kutacsát.

2009. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

1.sajnos vannak nagyon bizonytalan anyak,akik szinte at se tudjak mit csinaljanak

2.pont emiatt hibasak a szakemberek,mert mellettuk kene allniuk(vedono pl,adott esetben jarjon ki surubben)

3.a nagymamak...sajnos neha tul sokat akarnak segiteni,es igy elveszik a hasznos tanacs

4.miert nem lehet megtalalni az egyensulyt az anytej es a tapszer kozott???nem ertem?!ha nincs tej ,akkor nincs!jo mellre teszem az inger miatt ,aztan megetetem tapszerrel,de eheztetni?

5. ... az anya is felelos,mert onnantol kezdve hogy eldontotte hogy gyermek szeretne, van 9 honapja a felkeszulesre legalabb az alapdolgokban...ill. utana lehet nezni mindennek,hisz az internet koraban elunk...


Nekem errol ennyi a velemenyem,jobbulast a babaknak!

2009. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!