Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Raktok félre a...

Anyukák! Raktok félre a gyereketeknek pénzt?

Figyelt kérdés

Van olyan pénze a gyereketeknek,amit ő gyűjtött össze?Ha igen,mennyit?Ti raktok félre nekik?Mennyit?

Az én lányom 12 éves.Van 80e forintja,amit ő gyűjtött össze.(Karácsony,szülinap,ünnepek stb.)Én még egész pici korában havonta félre raktam neki 2000-3000 Ft.-ot.Tudom,nem nagy pénz,de legalább abból összegyűlt egy levés.Kb. 50e Ft.Néha volt olyan hónap amikor kimaradt,mert nem volt miből félrerakni neki.Nálatok ez hogy van?Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 22. 13:02
 1/7 A kérdező kommentje:
*kevés
2012. ápr. 22. 13:04
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Lányod azért már elég nagy ehhez a pénzes dologhoz, és jó dolog ha sikerült vele megbeszélned a félretvést.


én külön nem teszek félre neki, de ha majd már tudja mi az a pénz, akkor megpróbálkozunk gyüjteni valamire.


most még kicsit (2 éves lesz), egyenlöre ha kapunk pénzt akkor egyszerüen veszünk neki belöle valamit. mert mi amúgy sem veszünk csak ünnepekre játekot, és szeretem ha a pénz mögött van ajándék ha már arra adták.


nekünk össz bevételünk 800.000Ft havonta. de megbeszéltük párommal hogy nem teszünk félre gyermekeinknek külön. nekünk van megtakarított pénzünk, mindig van félre rakni, megyünk nyaralni is (habár most megint terhes vagyok, most nem).

Nekünk az az elvünk hogy a gyermek ugyan olyan szinten van mint mi és ugyan azt engedjük meg neki mint magunknak. ezt szeretnénk késöbb is így legyen. vagy is ha ö keres, ö kap pénzt azzal azt csinál amit akar, ezt megpróbálom befolyásolni jó felé , de nem mi fogjuk még 40 évesen is támogatni anyagilag.


Páromnak egyszerü szülei vannak, akik soha nem támogatták anyagilag, de minden másban mellette voltak. Neki iszonyat magas fizetése van testvére meg orvos lett (most már neki is magas).

èn diákkoromba dolgoztam nyaranként. habár anyukámék rengeteget költötek rám, de arra jöttem rá, hogy magukra meg semmit, így ök nem mentek nyaralni, hogy én amerikába mehessek stb... Most vissza ütött a dolog, mert elég rosszul állnak anyagilag (boltjuk van ami nehezen megy), és én segítettem ki öket egy nagyobb összeggel, amit soha nem kérek vissza. Ha akkor nem rám költik, vagy max kölcsönbe adják akkor lehet nekik is jobban menne ma.

2012. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy életbiztosításom, aminek a 2 fiam a kedvezményezettje, 10 év múlva jár le, havi 10 ezret fizetek. A férjemnek szintén van életbiztosítása, ennyi.

Egyéként szüleim is nekünk gyerekeknek spóroltak egész életükben , annak kárára, hogy például nem jutottak el nyaralni sehova.

2012. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 éves, a boltból hazajövet mindig megkapja a fém pénzt, amit egy malacperselybe gyűjt (átlag havi 5000 jön neki össze). Ezt a pénz hónap végén betesszük egy takarékbetét-könyvbe (10ezer Ft volt a kezdőtőke). Február elején nyitottuk, így még csak 60ezer van rajta (a locsoló pénzét is betettük). Plusz majd rátesszük a szülinapi-, névnapi-, karácsonyi pénzeket is.
2012. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

havi 2000 ft megy a start számlájára amit 18 éves korába vehet fel.

a locsoló pénzt elkölthette a játékboltba. /távirányítós autó volt a vágya/

szülinap, névnapi pénzből általában ruhát vagy cipőt veszünk. de jobbára ilyenkor nem pénzt kap hanem játékot!


4 éves


kislányomnak is megy havi 2000 ft

szülinap névnapi pénzét eddig elraktuk + amit eladtam hordozó, pihenőszék. + születésekor is kapott! ebből most szekrényt veszünk neki. igaz valamennyivel ki kell majd pótolni, de nem sokkal!

2012. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kislányom ma 1 éves az lemaradt
2012. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14 honapos a kislányunk. A születése elott kb 2 hónappal nyitottunk egy megtakarítási számlát, minden hónapban befizetünk rá 11.000 Ft-ot. Nem az ő neven van, igy nem kapja meg automatikusan 18 évesen. Mi döntjük majd el, mikor, és mire adjuk oda (iskola, lakás, auto, attól fugg, mire kell majd). De ha nagyobb lesz, biztosan megtanitom rá, hogy hogyan tegye félre a pénzt, hogyan gyűjthet. Tesomeknal 2 gyerkoc van, szulinapra, nevnapra, alkalmakra pénzt szoktak kérni, és ok gyűjtenek mindig valamire. Most 6 és 11 évesek, legutóbb egy kisebb TV-t vettek a szobájukba. Szerintem nagyon jó, ha egy gyerek igy van tanítva.
2012. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!