Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Katona feleségek! A férjetek...

Katona feleségek! A férjetek megy/szokott menni misszióba? Hogyan viseltek? És a gyerekek? Van segitsegetek?

Figyelt kérdés
Engem az aggaszt, hogy nem jöhetne haza fel évig. Mert régebben ugyebár volt szabadság, de az most megszűnt. És felek, hogy viselne a kislányunk. Akkor mar több, mint 2 eves lenne, szóval értene is, hogy apa nincs itthon..
2012. ápr. 23. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm férje szokott elmenni külföldre. A gyerek megértette, hogy apa dolgozik, keresi a pénzt, ők pedig anyagilag nagyon örültek neki, mert ekkora törlesztő részletnél nem mindeggy higy mennyit hoz haza. Most megint menne a férje, a feleség is szeretné, de nincs a férjnek lehetősége.

Mindd két nagyszülő vidéken, semmi segítsége, de megoldotta!

Azért ha belegondolsz, hány apuka dolgozik külföldön, aki csak 3 havonta jön haza 1 hétre, a muszáj nagy úr, de legalább tudja azt az ember, hogy van miből kifizetni ezt azt, futja felújításra, vagy amire eddig nem.

Férjem is lehet kimegy külföldre 3 hónap múlva, nálunk is mindd két nagyi 200-300 km-re laknak, de ha ez van, ezt kell szeretni, megoldom. A gyerek már 3,5 éves, imádja az apukáját. Biztos hiányozni fog neki, de a férjemnek még jobban fogunk ki hiányozni, de hát muszáj hogy tudjuk fedezni a havi kiadásokat, ha meg még többet is fog kapni mint itthon, akkor meg futja majd arra amire most nem.

2012. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a férjem katona, már vagy 7 misszióban volt kinn. Mióta megvan a kisfiunk már kettőben is. Először a pici 1 hónapos korában ment ki, majd amikor már 18 hónapos volt. Az első egész tűrhető volt, az ijedtséget leszámítva, hogy egyedül leszek egy pici babával. :) Segítségem nekem volt valamennyi, habár a nagyszülők messze laknak. De testvéremék a szomszédban - igaz nekik is vannak gyerekek, de azért, ha kellett valami sürgős segítség, itt voltak. Aztán a második misszió már kicsit húzósabb volt - a kisfiam szempontjából is. Akkor már tudatosan hiányolta az apukáját - főleg, hogy nagyon apás a kiskrapek. :) Az utcában sok az egyidős kisgyerek és amikor - a misszió vége felé - játszottak kinn és valakinek kinn volt az apukája, a kisfiam már megkérdezte, hogy: Nekem nincs apukám?. Na, ez azért már szíven ütött. De eltelt és a pénz úr. Most már megvan a második kisfiam is és, ha lesz rá lehetőség, még legalább egyszer ki fog menni a férjem. Nagyon nem lesz könnyű, de ilyen körülmények között (hitel, gyed) kénytelenek leszünk majd kibírni.

Szóval egy szó, mint száz: Nem könnyű, de azért ki lehet bírni és a kapcsolatukon a picivel nem rontott semmit.

2012. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én férjem nem katona hanem olajipari szakmunkás, de ha megengeded én is válaszolnék.

Ő 30 napos dekádokra megy ki Kurdisztánba. 30 nap kint, 28 itthon. Ő is választhatná azt, hogy belföldön dolgozik, de nagyon nem mindegy, hogy 1 hónapra 250.000 Ft-ot, vagy 750.000 Ft-ot kap. Az eddig kint megkeresett pénzből befejezzük a házunkat, és talán idén futja nyaralásra is.

2 gyerkőcünk van, a nagy 3,5 éves a pici 1. Apa most is kint van, és a nagynak nagyon hiányzik. Egyoflytában az apját keresi, emlegeti, mindig várja a hívását skype-on, de persze csak hetente 1x tud belépni. Az oviban votl hogy megkérdezte a másik kisfiút akiért az apukája ment, hogy Neked mindig van apukád?

Segítség nélkül én megbolondultam volna. De tudom, hogy neki is nagyon nehéz. Arra is volt példa, hogy a kicsi kórházba került, és én még értesíteni sem tudtam, már csak akkor, amikor minden rendben volt.

2012. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Szerencsére hitelunk nincs, de amióta gyeden vagyok, sajnos igencsak feleltuk a megtakaritasunkat. Szóval a pénz mindenképp jol jönne. Na de ő Afganisztánt tűzte ki célul... Nem tudom, mi legyen, nem tudom, mi lenne a jó? Segítségem semmi, anyukám sajnos mar nem el, apukamra nem számíthatok, anyosek meg 400 km-re vannak. Tesomek tudnak néha segíteni, de max 1-2 havonta egyszer. Nehéz ugy...
2012. ápr. 23. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!