Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a gyermekvállalás menete?

Mi a gyermekvállalás menete?

Figyelt kérdés

A párom és én eldöntöttük, hogy belevágunk a lecsóba! :)


Az lenne a kérdésem, hogy mivel kezdődjön a dolog, mire figyeljünk oda, stb.?


Csak kezdjünk neki, és ha sikerült megfoganni a babának, akkor elég nőgyógyászhoz menni, vagy előtte érdemes elmenni egy vizsgálatra, esetleg megbeszélni, hogy mit kell szedni, enni, inni, stb.? Vagy csak túllihegjük a dolgot? Vagy előtte kell elkezdeni valamit szedni?


Mikor hogyan kell/lehet orvost/szülésznőt választani? Te melyiket választottál? Miért?


Ami biztos, hogy a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban szeretnék szülni (gödöllői vagyok), érdemes oda menni nőgyógyászhoz, vagy mindegy hova járok, vagy ez hogy működik?


Szóval minden ezzel kapcsolatos kérdésre érdekel a válasz, még teljesen idegen a téma, de szeretnénk felkészülten, "szakszerűen" belevágni, de nem tudjuk, pontosan mi ennek a legmegfelelőbb, legbiztonságosabb menete, ezért kérem a segítségeteket! :)


Nagyon köszönöm előre is!



2012. ápr. 23. 18:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Miért fontos már előtte jó dokit találni? Nem a szülésznő a fontosabb? Vagy mindkettő fontos? Tudsz/tudtok/ ajánlani jót?


A terhes vitaminoktól nem túl nagy a baba?? Sok helyen olvastam, hogy akik vitamint szednek, azoknak a baba "elefántborjú" (4500 gramm körül) méretű volt, és iszonyatosan megszenvedték a szülést emiatt... :(

Bár lehet ez egy nagy hülyeség, csak kíváncsi vagyok.

2012. ápr. 24. 13:27
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire rágörcsölni tényleg :)

Ami viszont szerintem nagyon fontos, hogy szedj magzatvédő vitamint, vagy folsavat már most. A folsav nélkülözhetetlen a velőcsőzáródáshoz, ami már akkor lezajlik, amikor még ki sem derül, hogy terhes vagy. Ha már most szeded a folsavat, vagy még inkább magzatvédő vitamint, ha megengedheted magadnak, akkor jelentősen csökkentheted a nyitott gerinc kockázatát.

A tüdőszűrést tőlem sem kérték, és nem is hallottam mástól sem, szerintem ez nagyon nem általános.

Szülésznőt bőven ráérsz keresni. Dokid jó ha van, aki az elejétől végig követi a terhességedet. Mondjuk én az utolsó trimeszterben kerestem dokit, mert nem ott szültem, ahol eredetileg terveztem, olyan kórházba mentem inkább ahol van újszülött intenzív, mert felmerült, hogy esetleg gond lehet majd a babával, de szerencsére minden rendben volt.

2012. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ja és az egy nagy tévhit, hogy a vitamintól nagy lesz a baba. Egyáltalán nincs összefüggés.

Ahogy az sem igaz, hogy a vitamin hizlal. Bizonyos esetekben némelyik vitamin megnövelheti az étvágyat, de ez sem általános.

(tudom, hogy egy eset nem bizonyít semmit, de azért elmondom, hogy én a teherbe esés tervezésekor elkezdtem szedni magzatvédő vitamint, végig szedtem a terhesség alatt, egyetlen napot sem hagytam ki. A babám 2150 grammal született, én pedig 8 kilót híztam összesen, aminek a nagy része víz volt a lábamban)

2012. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A terhesvitaminokkal nem értek egyet, mert az ismerősi körben mindenkinek gigantikus gyereket kellett megszüljön, aki vitamint szedett... Aki nem szedett, annak nem.

2012. ápr. 25. 08:15
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem bizonyított, hogy a magzatvédő vitaminoktól lesz nagy a baba, az egyikről (Elevit) már én is hallottam, de a választásnál nálam a kiegészítés volt a szempont, ezért választottam a Femibiont: jód és az Omega3 miatt, mivel rengeteg tejterméket eszek, semmiképp nem akartam olyat, amiben plusz ásványi anyag van. A Flavon természetes kivonat, ezt évek óta szedem.

A doki azért fontos (szerintem) mert ismeri a terhesség előtti előéletedet is, nekem sok hasznos tanácsot adott a projekthez, 1 év múlva jött össze a baby, időpontom volt már laparoszkópiás műtétre, amikor pozitív lett a tesztem. Az terhesség elején voltak problémáim, barnázás, keményedések, bármikor hívhattam.

Szülésznőt ő ajánlotta, nem mindegy kivel vezeti le a szülést, olyan legyen, aki szimpatikus, de tudnak együtt dolgozni, de 29 hetsen kerestem csak meg.

Szerintem a jó doki az alapja, főleg, ha nem minden tankönyvi.

Én Baranyában lakom, nem tudom Te merre, nem hinném, hogy segítség lenne, ha a dokimat ajánlanám, de ha segítség priviben megírom.

2012. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit a kérdésedhez, hogy szülésnél a vajúdás alatt melletted van a szülésznő és szakmai segítséget nyújt, de mindig az orvos dönt, ha beavatkozásra van szükség, mert a felelősség az övé.
2012. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrős vagyok.


Nektek nem is kellet bepecsételni a kiskönyvbe, hogy voltatok tüdőszűrésen? Mondjuk nem tudom, miért csodálkozom, hiszen itt már annyiszor megbeszéltük, hogy az elvileg egységes irányelvek mennyire nem egységesek.


A terhesvitamin és a nagy baba összefüggéséhez szeretnék még szólni: én úgy tudom, nem konkrétan a vitamin határozza meg a baba méretét, hanem manapság nagyobb babák születnek, mint régen, mivel jobb az egészségügyi ellátás, egészségesebbek az anyák. (Végül, ha azt nézed, hogy régebben az ikrek milyen picikék voltak, most meg sok időre kihordott, bőven 2 kiló feletti ikerbabáról tudunk). Én nem szedtem túlzottan vitamint, mégis 4 kiló feletti babám lett, de azóta is érdekel engem is a téma, és a minikutatásom alapján (kb. 50-70 nő az elmúlt 2,5 évben) nem mutat releváns összefüggést a terhesvitamin és a baba mérete között, bár ez igen kis minta.

2012. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bizonyított tény, hogy a vitamin nem befolyásolja a baba méretét, viszont megelőzhet egy csomó fejlődési rendellenességet. Azért születnek óriásbabák mostanában, mert több a terhességi diabéteszes kismama, elsősorban a mértéktelen édességfogyasztás miatt.

Persze a te döntésed, hogy az ismerősöknek hiszel, vagy a tudományos tényeknek. De az előbbi esetben is én azt mondanám, hogy inkább egy nagy baba, mint egy nyitott gerinc. De te tudod.

2012. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Gödöllői vagyok, a te orvosod sajnos nekem nem lesz jó, elég messze van.. :) De errefelé is van sok jó orvos állítólag. :)


Még azon gondolkodom, hogy kispóroljuk-e a magándokit, vagy SZTK-ban is lehet jó dokim?


A vitaminokkal kapcsolatban egyhangúlag mondjátok a tapasztalataitokat, kezd változni a véleményem, és kíváncsivá tettetek, elvégre leendő babánk egészsége a legfontosabb. :)


Még egyszer nagyon köszönöm! :)


Szép napot mindenkinek!

2012. ápr. 26. 10:02
 20/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nézz utána a vitaminoknak. Pl folsav hiány miatt, sokszor meg sem marad a baba, de sok fejlődési rendellenességet okozhat ennek vagy másnak a hiánya. Főleg az első 12 hétben fontos, ennek a felében azt sem tudod, hogy babát vársz, és sok minden ekkor dől el, ezért kell korábban elkezdeni....


A doki kérdés: lehet szerencséd is, de szerintem ez túl fontos dolog ahhoz az ember életében, hogy a véletlenre bízza, mert sajna az egészségügy olyan amilyen :)


Erre felé (Baranya) 6-10 000 a magánrendelés, havonta számold a terhesség alatt és ezek 10x általában, hacsak nincs fix összeg a dokinak a szülés, szülésznő 20-30 000. Mondjuk nekem azt mondta, nem csak a szülés alatt van velem, hanem ha kérdésem van, már most is hívhatom, homeopátiás segítséget nyújt 4 héttel a szülés előtt és alatt és amíg a kórházban vagyunk a babával, akkor is a segítségemre lesz. Nekem a biztonságunk érdekében ennyit megér, persze ki tudjuk szorítani, szerencsére.

2012. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!