Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek kontra kutyások?

Kisgyerekesek kontra kutyások?

Figyelt kérdés
Már nem egyszer fordult elő, hogy sétálok a gyermekeimmel, jön szemben egy nagy termetű kutya póráz nélkül (ahogy ma is), én kulturáltan szólok a gazdájának, hogy legyen szíves fogja meg, és ahelyett, hogy megfogná, gúnyos vigyorral a képén lelassít, közli, hogy már mért tenné, és a legnagyobb lelki nyugalommal ballag tovább. 10 kutyásból 9 tuti így viselkedik, és ha valamelyik oda is hívja magához a kutyát, az nem megy oda hozzá, mert fütyül a gazdájára. Ne értsetek félre, én imádom a kutyákat, nekem is volt, de miért nekem kell magyarázkodnom, hogy a kisfiam nagyon félős, és pont azért kéne megfogni, nehogy egy életre megutálja a kutyákat. Nagyon szoktam figyelni, hogy kikerüljem őket, de ma pl. a bokor mögül ugrott elő. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2012. ápr. 24. 16:21
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos vannak ilyen bunkók. Mondjuk eleve gáz a póráz nélküli kutyus, pont azért amit te is írtál. Mert hiába nem bánt, attól még sok gyerek (és nem csak gyerek) fél tőlük, aki nem ismeri őket annyira.

Én is szólnék finoman, de sajnos többet nem tudsz tenni. Max durvábban szólni, ennyi sajnos.


Nekem van kutyám és 21 hónapos fiam is, ő nem fél a kutyáktól, sőt, nála pont a fordítottja a gond: menne oda minden ebhez, gondolkodás nélkül, azt hiszi mivel az övé imádja őt, ezért a többihez is nyúlhat hozzá azonnal.

2012. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
68%

Nemcsak a kisgyerekeseknek probléma ez. Mi még csak várunk a babára, de van két kistermetű kutyusom, akik nagynak képzelik magukat, és a lábam mellől odaugatnak a nagyoknak, azok meg vagy nekünk rontanak, vagy nem :(

Én sem értem miért nem lehet megkötni, főleg ha nagytestű. Nekem a kicsi is mindig meg van kötve, mert akármilyen jólnevelt, kiszámíthatatlan.

Nem is merek már egyedül sétálni. És tényleg mivan, ha egy kisgyerek sírással, vagy síkítással ijeszti meg úgy a kutyát, hogy az megharapja? Annyira felelőtlenek az emberek! :(

Amúgy én is kértem már szépen, hogy fogja meg, mert engem zavar, hatalmas égés volt, a nő állította hogy szófogadó a kutyája, ezután még kb. fél órát kergette, mire elkapta.

Nem tudom mit lehet tenni :(

2012. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%
Kötelező a póráz, közterületen nem lehet anélkül sétáltatni, az egyik bolt tulaja mesélte, hogy Budapesten most büntették meg, 50ezer ft-ra, mert nem volt, a kutya szabadon mászkált. Vérbeli bunkóság az ilyen viselkedés, nem tudom, esetleg szólj, hogy kötelező. Nem tudom, hogy kezelném, mert én is kutyás vagyok, de nálunk még a kicsi kutyákon (nekem is egy 3 kilós kis vérebem van) is van hám pórázzal. Ez fura nekem, nem tudok érdemben hozzászólni, ne haragudj!
2012. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
81%

Kötelezőnek kötelező, de sajnos minden egyes panelerdőben van vagy húsz kutya, utcaszerte vagy 50.....ki tudja ezt ellenőrizni? Nálunk délutánonként lemegyek a fiammal és pórázos mopszommal, de egy tizenöt perces séta alatt legalább 10 póráz nélküli kutyával találkozunk szembe..

1.

2012. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%
Igen, igaz, más a nagyvárosban, a panelek közt. Tényleg patt helyzet, nem sok mindent lehet csinálni ezzel. Aki bunkó, úgyse törődik semmivel és senkivel. Én kisvárosban lakom, nálunk alap a póráz, gyanítom a kérdező nem.
2012. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
57%

Ó, nálunk is ez van, sőt a csúcs az, hogy a rendkívül okos önkormányzat a játszótér mellé épített egy kutyafuttatót, amit egy olyan kerítéssel választottak le, amin simán átfér a kutya feje...


A múltkor labdázott a fiam, és a kerítéshez gurult a labdája, mire egy idióta kutya azonnal odaugrott, hogy elkapja, én kiabáltam a gazdájának, hogy fogja meg a kutyát (ott állt mellette), és rohantam a gyerekhez, hogy hagyja a labdát. Persze nem voltam elég gyors, és a kutya simán megkarmolta a kezét, az idióta gazdája meg annyit mondott, hogy mit akarok, amikor ő a kutyafuttatóban van...


De gálánsan csak annyit mondtam, hogy én szeretem a kutyákat, de ha még egyszer akármennyire minimálisan, de megsérül a gyerekem a kutyája miatt, addig megyek, amíg a sintér el nem viszi, abban biztos lehet.

És nem azért, mert a kutyára haragszom, hanem azért, mert egy ekkora idióta, aki képtelen felfogni, hogy a kutyája veszélyes lehet, és nem fogja meg, mert leszarja, az nem érdemli meg, hogy kutyája legyen.


Lehet én vagyok a paraszt, de úgy gondolom, kell fontossági sorrend, és ha legközelebb a kutyája letépi a gyerek kezét? Figyelünk mi a gyerekekre, de pl. a mi labdás esetünk is másodpercek alatt zajlott le, mikor elgurult a labda és nekiiramodott a fiam, a kanyarban nem volt még kutya, mikor megláttam, hogy jött, és már rohan is a fiam felé, esélyem nem volt gyorsabb lenni a kutyánál, hiába nem volt messze.


A baj az, hogy a magyaroknak semmilyen tarsadalmi kultúrájuk nincsen, legyen az közlekedés, vagy kutyatartás, mindenki nagy ívben sz@rik a másikra. Már bocsánat.

2012. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos, vagy szerencsére, nem értem, miről beszéltek???? Kiírtál egy tökre provokatív kérdést, ami szerintem 99%-ban kamu. 10-ből 9 kutyás kiröhög, és nem fogja meg a kutyáját??? Te melyik bolygón élsz?????? Írd le a problémád, de ekkora túlzásokba azért ne ess légy szíves, csak hogy néhány hasonlóan unatkozó kismama most elkezdjen bólogatni és igazat adni neked.... Mielőtt minden kutyab&zinak elhordtok, kicsi gyerekeim is vannak, szám szerint 3, és kutyám is, szintén 3.
2012. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, te meg miért hisztériázol?

Az alapján, amit leírtál, nyilván nem élünk egy bolygón, mert nálunk a lakótelepen ez a helyzet.

És ahogy olvasom, máshol is - vagyis elgondolkodtató, vajon melyikünknek van igaza - a 7 egyetértő válaszolónak, vagy neked, aki érvet egyet sem hozol fel, cáfolni képtelen vagy, csak hisztit tudsz produkálni.


Nyilván te is egy vagy a 9-ből. Gratulálok!

2012. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim válasza:
92%
akkor én is jövök az ellenvéleménnyel: nagytestű kutyám van, városban kizárólag pórázon közlekedik, csak a lakóhelyemen sétáltatom anélkül, erdős részen, ahol legtöbbször a madár se jár. Városban pedig, ha valaki elmegy mellettünk a járdán, már alapból húzom szorosabbra a pórázt, mert én tudom, hogy nem bánt, de mások nem, és ezt szem előtt kell tartani. Sajnálom, hogy ilyen emberekkel találkozol a lakóhelyeden, csak azt akartam leírni, hogy nem minden kutyás(sőt, a legtöbb kutyás nem!) bunkó paraszt.
2012. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%
nekem az a kedvencem, amikor anyuci és apuci odanyomja az 5 éves kezébe az 50 kilós kutya pórázát, hogy sétáltassa..., egyszer majdnem így jött nekem egy nagytestű kutya, miközben sétáltattam pórázon a kutyusomat, és itt nem csak nekünk lett volna bajunk, hanem a kisgyereknek is...
2012. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!