Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tönkre tett a férjem és a...

Tönkre tett a férjem és a családja! Egyedül maradtam 37 hetes terhesen! Nem is tudom mihez kezdjek! én nagyon szeretem a férjem de sajnos megkell válnom töle! Ha ő igy akarja! én nem szeretném de már nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
felvetettek velem 14.000.000 ftot!addig minden szép és jó volt.majd terhes lettem!a babát szerintem senki nem akarta rajtam kivül!most ott tartunk hogy férjem a családját választotta helyettem és a kislányunk helyett aki 3hét mulva megszületik!egyedül nevelni még csak csak!de 14.000.000 ft tartozással lehetetlen!
2009. jún. 21. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudtál egyedül felvenni 14 M Ft-ot? Szerintem ha férjnél vagy, akkor az adósság is kettőtöké.

Okosat én se tudok mondani (talán majd ezután valaki), de az biztos, hogy minden hivatalos szervet megkérdeznék, hogy mit tehetek ebben az esetben.

2009. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem igazán világos az egés zhelyzet.Miért hagyott el a férjed?És mire kellett a 14 millió?Nem közösen vettétek fel vagy hogy van ez, hogy csak neked kell fizetni?

Ha írsz bővebben, jobban tudok tanácsot adni.

2009. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon hasonlít a történeted az enyémre. Csak én nem ennyi tartozással maradtam itt, hanem 5 millióval. Az én férjem is lelépett, egyik napról a másikra, én itt vagyok 22 hetesen és van egy 21 hónapos lányom. Ő is a családját választotta (gyűlölnek engem és én is őket). Menj el egy ügyvédhez, ha nincs rá pénzed, akkor egy családsegítő szolgálathoz, ott vannak ingyenes ügyvédek. Mondj el mindent és kérdezd meg a lehetőségeidet.ja, és add be a válást.(Én is ezt tettem, és megnyugodtam) Lehet, h szereted a férjedet, de ha ő terhesen egyedül hagy téged, akkor őt nem nagyon érdeklitek. Most már csak azt nézd, h neked, meg a babának mi a jó. Gyerektartást kérj! Az ő gyereke is! Az a baj, h nem derül, ki, h milyen hitel. Mennyi kb a törlesztője? Csak a te neveden van?
2009. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg. Azután vedd fel a kapcsolatot a saját családoddal (szülők, nagyszülők, testvérek, bárki aki segíteni tud átmenetileg). Az lenne a legjobb ha oda tudnál költözni valakihez vagy valaki tehozzád az első pár hónapra, tök egyedül el sem tudom képzelni az első bő fél évet. Azután be kell menni a bankba és elmondani hogy ez van. Fizetési haladékot kell kérni, általában fél évet engedélyezni szoktak. Az összeg alapján ingatlanfedezet lehet a hitel mögött. A házat/lakást ez alatt az idő alatt el kell adni (ehhez kérni kell a bank engedélyét), visszafizetni a hitelt, a fennmaradó összegből pedig továbblépni (kisebb ingatlan, albérlet, szülői ház bővítése, bármi). Szerintem bonyolítja a helyzetet hogy a férjed biztosan adóstárs, ez esetben viszont neki is van félnivalója. Valahogy próbáld megegyezésre bírni az ingatlan értékesítéséről. Ha a bank árverezi el a házat, azzal ő is piszok sokat bukik.
2009. jún. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod le, hogy konkrétan mi történt? Így elég nehéz bármit is írni, ami segíthet konkrét esetben is.
2009. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ha férjnél vagy, és gondolom a 14M ft hitel jelzálog alapú, akkor a házastársadat kötelező volt bevonni. tehát ő is szerepel a hitelben, vagy adós, vagy adóstársként.

üljetek le és beszéljetek, ha ez nem megy, akkor menj ügyvédhez, mert tényleg nem lesz egyszerű egyedül

2009. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én áruhiteles voltam, de ott is 500.000 Ft felett kellettek a házastárs/élettárs adatai és aláírása is. Mivel ekkora összeg felett már a házastársi vagyonközösség miatt csak az Ő tudomásával lehet hitelt felvenni.

Mindeképpen bezsélj vele, és ne hagyd magad hülyére venni.

2009. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora tartozásnál a férjed ugyanolyan felelős,mint te.Mi 8 milliót vettünk fel,de nem lehetett a férjemet kihagyni,ő mint adóstárs szerepel a buliban.
2009. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom vett föl 4mo.ft-ot de én is kelettem hozzá mint adóstárs,nemhiszem hogy könnyen ki tud alolla bújni.
2009. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,

ha lakáshitel, és nem tudod fizetni:

1. keress egy megbízható albérlőt magad mellé, akár kevesebb összegért és a babára is tud majd vigyázni.

2. add ki albérletbe az egészet, ha van hova költöznötök

3. add el az ingatlant, abból ki tudod fizetni a hitelt, mivel gondolom kellett önerő, valószínűleg marad a vételárból, abból meg megpróbálhatsz egy kisebb ingatlant kisebb hitellel venni, vagy bankba tenni, ha átmenetileg szülőkhöz, rokonokhoz tudsz költözni.


írj egy kicsit többet, úgy könnyebb segíteni.

2009. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!