Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feljelentenétek az iskolát?...

Feljelentenétek az iskolát? Általános.

Figyelt kérdés

A helyi iskolában történt egy ismerős gyerekével, hogy egy vele egyidős diák megtépte, szó szerint kitépte a lány haját. Most egy tenyérnyi seb, haj nélkül tátong a fején. A rendőrség is kint volt, fel is jelentették a hajtépő gyereket illetve a szüleit azt hiszem. Anyuka mondta, hogy ő azon gondolkodik, hogy a sulit jelenti fel. Tanár sehol nem volt, amikor ez megtörtént a folyóson. Hogyan engedhetik ezt meg? Szerintem felháborító, hogy ilyen egyáltalán előfordul már általános iskolában. Szülők, ti hogy vélekedtek erről?


Amikor az én gyerekem járt oda, ha én is bementem, tanár sehol, a gyerekek lényegében azt csinálhattak amit akartak. Így engedje a szülő a kicsi gyerekét az iskolába...


2012. ápr. 25. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha így gondolkozol, inkább a fen tartót kéne elővenned, hiszen az ő hibájuk, ha nincs elég személyzet. Folyamatosan növelik a tanárok kötelező óraszámát, fizetésük meg nem nő. A tanárok másodállásokat vállalnak stb.


De:

Ha ilyen pl. egy játszótéren történik ilyen, akkor az összes szülőt feljelented, aki jelen volt?

2012. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de szerintem azért mert valami idióta nem képes megnevelni a gyerekét, azért nem az iskolát kéne büntetni!!!Ennyi erővel mikor vége a sulinak haza felé is megtéphette volna...Tanár lehet nincs elég.Egyébként én iskolás éveimből emlékezve, nem igazán találkoztam tanárral a szünetekben.Ilyenkor ők is wc-re mennek, esznek valamit vagy készülnek a köv. órára!Csak az én időmben tudtak viselkedni a gyerekek..most meg...
2012. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kevés tanár van az iskolában. Régen is volt mindig ügyeletes tanár, nekem ne mondja senki, hogy ma ezt nem lehet megoldani? Tudom sok probléma van a mai gyerekekkel, nálunk is vannak érdekes dolgok. Tudom, hogy a szülők is hibásak nagyobb részben, szint úgy a tanárok is. Nagyon elengedik a gyerekeket, nem tudják fogni őket. Mi anno nem mertünk ilyen dolgot csinálni ami manapság megy az iskolákban.

Szerintem igenis kell a felügyelet az iskolában is. Az a baj, hogy itt sok olyan tanár van, aki nem szívből tanít. Sok a probléma. Én a gyerekemet, ha így viselkedett volna az iskolában, biztos megkapta volna a maga büntetését. Régen megvolt a tanár-diák, diák-tanár tisztelet, ma már ez hiányzik a tanárokból. mindegy is ez most.

Tehát nem vagyok a feljelentgetés híve, de ez felháborító akkor is szerintem. Ha a ti saját gyereketekkel fordulna elő ilyesmi dolog, akkor mit szólnátok hozzá? Csak képzeljétek magatokat a gyerek szülője helyébe.

2012. ápr. 25. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetes az ilyen dolog, nálunk nyári táborba folytogatták a fiamat, (az osztálytársa) tanár előtt történt ez volt a szerencsénk így időben leszedték a fiamról a hülyegyereket..egyéb esetbe mindenkit bepereltem volna, tanárt, szülőt mindenkit. Szóval igen, perelném az iskolát, de azt tudnod kell, hogy egy ejnye bejnyén kívül mást nem kapnának de fel kell kavarni az állóvizet. Szégyen milyen elmebeteg kölykök vannak:SSS
2012. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártatok, meg is értem a felháborodásodat. Mégis azt mondom, ha a rendőrség is megjelent . az ügy sínen van. Inkább a garázda gyereket, és szüleit kell elővenni - én a helyedben nem jelenteném fel a sulit - még akkor sem, ha ők is hibásak.


Példa: Mikor óvodás voltam, az egyik nap kisétáltam, csak fél nap múlva talált meg a rendőrség. Nyilvánvaló óvónői gondatlanság volt. Apukám erre feljelentette az óvodát, és az óvónőt hirtelen felindultságában.

Az eredmény: az óvónő a továbbiakban nem volt velem kedves, mikor iskolába kerültem, jól eláztatott egy negatívoskodó szakvélemény keretében. Ennek hatására nem vettek fel az elit suliba, sőt, majdnem korrekciós osztály lett a vége. A körzetes iskolába is utánrúgott, mindenféle rosszat mondott a szüleimről, és rólam, a tanárok persze elhitték.


Szóval: bármennyire is neked van igazad, ne bonyolódj rendőrségi ügyekbe iskolával - mert megvédik magukat, és a gyereked láthatja kárát.

Másrészről a pedagógus is ember, nagyon nehéz egyszerre harminc gyerekre felügyelni, pillanatok alatt megvan a baj. Valószínűleg a tanítónő is elég fejmosást kap a problémás gyerekek viselkedése miatt.


Szóval: Csak óvatosan!

2012. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az ügyelet úgy működik nálunk (ált. iskolai tanár vagyok), hogy ha kicsöngettek, beviszem a tanáriba a cuccom, majd odamegyek a kijelölt helyemre. (igen, néha muszáj pisilni is menni, enni már a folyosón szoktam.) viszont tartozik hozzám mondjuk 4 terem+a folyosó. sajnos ilyen simán előfordulhat míg pl. az egyik osztályban teszek rendet, vagy egyáltalán odaérek az órámról...

ez az eset kifejezetten a gyerek és a szülő hibája.

2012. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Maradandó nyoma is lehet ha nem nő vissza a haja és ott kopasz marad, szerintem igen is súlyos ez a mértékű bántalmazás :(
2012. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!