Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülő felveheti a gyest...

Nagyszülő felveheti a gyest ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Gyes alatt estem teherbe, most táppénzen vagyok/közben nem mentem vissza dolgozni./.Tehát gyesről mentem táppénzre. Kisfiam csak szeptemberben lesz 3 éves, itthon van velem. Nyugdíjas nagyszülő felveheti a gyest? Valaki volt ilyen helyzetben?
2012. máj. 4. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2012. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
teljesen ugyanilyen helyzetben mi ogényeltük a nagyszülőnek és meg is kaptuk. tavaly, majd 6 hónapig. első, indokolnád?
2012. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Ezt találtam,úgy néz ki tényleg lehet.


Tisztelt Szakértő!



Köszönöm a gyors választ. Megerősített abban, amit


igyekeztem kihámozni a jogszabályokból.



Időközben újabb kérdés merült fel.



Érdekelne,hogy milyen feltételei vannak a nagyszülői


Gyes-nek.


-igénybe veheti-e a nagyszülő ha táppénzen vagyok, vagy


csak akkor ha visszamennék dolgozni?


-kell hozzá közös bejelentett lakcím, vagy valamilyen egyéb


feltétel?



- ha megszületik a második gyerek és TGYÁSt kapok a


nagyszülő továbbra is jogosult a GYESre az első gyerek


után?



Válaszát előre is köszönöm


Hajnal



Kedves Hajnal!



♦ Ha valóban el akar menni táppénzre, akkor előzetesen le kell mondania a gyes-ről, ahogy írtuk az előző levelünkben.


● Viszont a lemondást követő naptől a nagyszülő igényelheti, amennyiben megfelel az igénylési feltételeknek.


A nagyszülői gyes-nek négy feltétele van:


1. a gyermek első életéve után vehető igénybe (a kislányuk már kétéves is elmúlt)


2. ha a gyerkőc gondozása a szülő háztartásában történik (ez nem feltétlenül jelent azonos lakcímet, de hihetőnek kell lenni, hogy a nagyszülő naponta utazik az unokához…)


3. a szülők lemondanak a gyes-ről, és egyetértenek abban, h. az ellátást a nagyszülő vegye igénybe (a „Szülők nyilatkozata” benne van a Nyilatkozat a nagyszülői gyermekgondozási segély megállapításához c. nyomtatványban)- A friss nyomtatványt letöltheti a MÁK honlapjáról: [link]


4. feltéve, hogy a szülő is, a nagyszülő is megfelel a jogosultsági feltételeknek.



♦ Viszont ha megszületik Babóca, akkor a tgyás igénylése előtt le kell mondani a nagyszülői gyes-t, mert – választásuk szerint, de - csak egy jogcímen kaphatnak ellátást a gyermekek után. [link]



Kedves Hajnal, nagyon reméljük, hogy válaszaink segítik a minél gyorsabb döntéshozatalát:)

2012. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lemond a nyugdíjjáról igen.Mert csak egy támogatás vehető igénybe.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igényelheti a nyugdíj mellett
2012. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondani a nyugdíjról!!!! Ilyen szabályozás soha nem volt!!! Miért nem az válaszol, aki tényleg tudja?

Kedves kérdező, ne hallgass senkire, igényeld meg! Úgyis az égvilágon minden papírt, iratot bekérnek és elbírálják. Ha a GYIK-os válaszolókra, sőt, a MÁK-os ügyintézőkre hallgattam volna, elesünk vagy 170 ezer forinttól... (2. vagyok) Ugyanis hasonló megtévesztő válaszokat kaptam annak idején, de amikor felhívtam a MÁK-ot, ügyfélkaput ahányszor beszéltem valakivel, akkor is annyiféle választ kaptam... Aztán beadtam az igénylést és megkaptuk. Természetesen a nagyszülő is a nyugdíját mellette....

2012. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!