Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a gyereket...

Adnátok olyan nevet a gyereketeknek, ami csak neked és a férjednek tetszik, de másoknak nem (ismerősök, család)?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 14:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért nem tetszik nekik, mert nem gyakori és esetleg különleges, akkor nem érdekelne a véleményük. Ha viszont komoly oka van, hogy miért nem tetszik nekik, mondjuk borzasztóan megy a vezetéknévhez (pl. kiad egy hülye szót a vezeték és keresztnév együttesen), vagy ciki név mint a Nintendó, akkor meggondolnám a névválasztást. :)
2012. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Mi eleve közöltük mindenkivel, hogy mindenki adhat ötletet, de dönteni mi fogunk. Mindig, mikor új név kerül szóba, a szűk családnak mondom, aztán ők reagálnak valamit. De a lényeg, hogy a férjemnek meg nekem tetszik. Nálunk inkább azzal van a "gond", hogy ritka nevet választunk, nem pedig gyakoriakat vagy olyat, ami a családban már van.

Az első kis fiúnk Benedek, a második Lóránt lesz.

2012. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag igen.

Úgysem tudunk olyat találni, ami mindenkinek tetszik, legalább mi legyünk 1000%-osan elégedettek vele :-))

2012. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Naná :) Mi is ebben a helyzetben vagyunk , de ez pont egy olyan dolog , hogy az én gyerekem , nem a nagyszülőké és a barátoké ... :)
2012. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindenkit felpontoztam!!!!


A név nem titok: Árpád.

Az emberek többsége úgy húzza rá a száját, mintha ez lenne a világ legrondább neve.

2012. máj. 4. 17:11
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
na az Árpád pont nem az a kategória, amire mindenkinek húznia kellene a száját...
2012. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ősi magyar név és szép is. Amúgy igen, mi is pont olyan nevet adtunk, ami csak kettőnknek tetszett, ritka név, mindig visszakérdeznek, hogy micsoda? Meg miért adtuk ezt a nevet. A család amúgy megszerette a gyerekkel együtt a nevet is :)
2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiunknak nem különleges neve van, csak annyira nem gyakori. (Azért az első 100 leggyakoribb listán rajta van.)

Mint utólag kiderült, senkinek nem tetszett, aztán, mikor megszületett a kisfiunk, és megismerték, akkor már mindenki azt mondta, hogy ennél találóbb neve nem is lehetne!

2012. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem az Árpád aztán nem az a név, amire mindenki húzni szokta a száját.

Az én kisfiamnak olyan neve van, ami nem túl ismert. A nagyszülők ki voltak akadva, amikor meghallották, majdnem sikerült is lebeszélniük róla, de szerencsére nem hagytam magam. A legtöbben, főleg az idősebbek mindig visszakérdeznek és érdekes fejet vágnak, amikor mondom a nevét, de engem nem zavar, az volt az egyik szempont név választásnál, hogy ne legyen tucat név, amiből valószínűleg lesz még 6 másik pl az osztályában.

A ti dolgotok eldönteni, hogy mi legyen a gyerek neve, és ne hagyjátok, hogy mások befolyásoljanak és lebeszéljenek, mert később meg fogjátok bánni. Az a jó név, amit ti választotok, nem a nagyszülők/rokonok/szomszédok.

2012. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép az Árpád név.Mi is így jártunk,hogy a környezetünknek nem tetszett.A fiunk neve Konrád.Nagymamám mindenkinek elhíresztelte hogy korlátnak hívják.Hát kicsit megdorgáltam érte:)Erre azt mondja hogy lehet ilyen kacifántos megjegyezhetetlen nevet adni,pedig ez sem annyira extrém szerintem.
2012. máj. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!